Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükör kutyaiskola - Nem lesz...

Tükör kutyaiskola - Nem lesz baja ha csak 3-szor eszik egy héten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy nemrég fogadtam örökbe egy 7 hónapos németjuhász keverék kutyust a gyömrői menhelyről és megkerestük az egyik Budapest melletti tüköriskolát, ahol klikkerrel képeznek, ahol azt a tanácsot kaptuk, hogy miután a kiskutya nem kérte a jutalomfalatot ne etessük a foglalkozás előtti napokon, hogy jobban motiválható legyen. De ha heti 3-szor járunk foglalkozásra, az azt jelenti, hogy csak heti 3 nap ehet a kiskutyám. Ettől nem lesz baja? Lehet hogy csak én izgulom túl, csak olyan kicsi amúgy is, mert nagyon rosszul tartották kölyökkorában, nem akarom, hogy esetleg ettől baja legyen. De nagyon szeretném, hogy sok mindent megtanuljon!

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. júl. 11. 10:30
 51/99 anonim ***** válasza:
70%

Ha érdekel az én kutyám végig a két tanfolyam alatt csak munkára kapott enni. Ugyanis baszott rám, és azért 3 év alatt bevésődött dominanciaproblémákat nem oldja meg, hogy hozzávágok egy kannát (sose kannáztam, csak a cerbire reflektálva mondtam) meg hogy én megyek ki először az ajtón.

Így viszont el tudtam érni, hogy gyakran legyen sikerélményünk, rengeteget gyakoroltunk, így épp csak egy kicsit fogyott le, mert bár tányérból sose volt kaja, az egész élet arról szólt, hogy vadásztam a jó pillanatait és jutalmaztam. Így aztán beugrott neki, hogy kitől kapja a kaját és kitől függ az élete. Persze engem is ösztönzött arra, hogy sokat gyakoroljunk, mert tudtam, hogy a kutyának ennie kell. Csak akkor nem evett eleget, ha nem gyakoroltam vele eleget. Igen, fogyott, kb 3 kilót a 28-ból, ezt meg azóta is tartjuk, mert sokkal fittebb így. És 97%-ra vizsgáztunk, mára van egy olyan kutyám, akit bármilyen ingerkörnyezetben tudok póráz nélkül vezetni, és bármilyen kutyatársaságba nyugodtan be tudom engedni, persze azért is, mert az idők során a dominancia kérdéseket is megoldottuk.


Persze ő felnőtt kutya, akivel elég komoly problémák voltak, konkrétan vadászott mindenre ami mozog, legyen az görkoris felnőtt, vagy labdázó gyerek, és lelépett minden adandó alkalommal tőlem. így viszont megtanulta, hogy az étel nem jár, hanem ki kell érdemelni azzal, hogy rám figyel.

2011. júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/99 anonim ***** válasza:
64%

felejtsd el ezt a hülyeséget és azt az iskolát is!

A kutyának a legnagyobb motiváció ha családban élhet ahol megkap mindent: testmozgást, irányítást és élelmet, szeretetet... ez a lényeg ebben a sorrendben-nem lehet étellel való manipulációval valós és tartalmas kapcsolatot kialakítani

előbb az ember-kutya viszonyt kell rendezni-utána te is könnyedén taníthatod bármire

hívj házhoz egy szimpatikus szakértőt ha elakadsz-de iskolai kereteken belül nem fogsz előrelépni hacsak nem költözik az iskola a házadba egy olyan szakértővel aki látott is már kutyát :) ha a kutya nem fogad el ételt akkor az a legegyértelműbb jele annak, hogy stresszel, nem érzi jól magát abban a környezetben, hallgass rá!!!

2011. júl. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/99 anonim ***** válasza:
Nem étellel való manipuláció az szerintem, hogy először megtanítod neki jutalommal a helyes viselkedést, és csak aztán várod el a helyeset, és kezded el büntetni a helytelent....
2011. júl. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/99 anonim ***** válasza:
100%
Végülis addig összeverekedhet pár kutyával, megsérülhet Ő is és más kutya is, esetleg ember is, mert nem tudja, hogy a verekedés helytelen viselkedés, mivel még nem kezded el Őt bűntetni.... Ez lesz a jó módszer egy domináns kutyánál szerintem is!!!!! :-(
2011. júl. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/99 anonim ***** válasza:
91%
Nem, addig amíg nem tudtam büntetni egyszer keveredett verekedésbe a sulin, megbüntették helyettem a segítő oktatók, mert nekem nulla kiállásom és tudásom volt ahhoz, hogy normálisan büntessem, tehát igazából csak még nagyobb viccet csináltam volna magamból a kutya előtt. A büntetgetés, amit az átlag gazdi csinál arra elegendő, hogy a kutyát hozzászoktassa, és méginkább elveszítse a tekintélyét. Az oktatóknak egyszer kellett (természetesen bármilyen fizikai kontaktus nélkül) megbüntetniük úgy a kutyát, hogy soha többet nem keveredett balhéba a jelenlétükben. Utcán meg nyilván pórázon tartottam addig amíg nem tudtam kontrollálni. Nyilván hagyják, hogy megpróbáld megbüntetni, de az esetek 99%-ában az derül ki, hogy nem tudod. Hiszen ha tudnád, nem tartanál ott, hogy segítséget kell kérned a problémás kutyádhoz. Nagyjából a közép fok közepére jutnak oda a gazdák, hogy már képesek büntetni a kutyájukat, addig nem büntetnek, hanem bohóckodnak. Ezért aztán marad az elkerülés pórázzal, vagy éppen figyelemeltereléssel.
2011. júl. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/99 anonim ***** válasza:
47%
Ez a "megbüntetik a gazda helyett" csak arra jó, hogy hiteltelenné válj a kutyád szemében, mint falkavezér, aki minden körülmények között megvédelmezi őt, hiszen te passzívan végignézed, amint őt "legyőzik". Persze, hogy aztán az iskolán kívül továbbra sem működött a kutya. Hogy aztán később rendbe jött, az aligha ennek volt köszönhető, sokkal inkább annak, hogy szerencséd volt, hogy nem egy nehéz eset a kutyád és másfél tanfolyam alatt magadtól is megtanultad kontrollálni.
2011. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/99 anonim ***** válasza:
93%

Nincs igazad. Középfokon aztán megtanultunk büntetni. Addig pedig folyamatosan dolgoztunk a dominancia problémák megoldásán. Én azóta betanuló oktatóként végignéztem 5 tanfolyamot, ez kb. 3-400 kutyát jelent, és azt hiszem három olyat ismerek, akinek nem oldódtak meg a problémái, hanem azóta terápiás célla ÖV-zni járnak, és külön foglalkoznak velük, mert valamiért különösen nehéz esetek.


A módszer működik, jó néhány éve, és jó sok ezer kutyát juttatott el odáig,hogy bárhol elengedhető, bármikor behívható, és bármilyen kutyákkal kommunikálni képes legyen. Vitatkozhatunk az elveken, de a gyakorlat azt bizonyítja, hogy működik. Nem véletlenül nyílik hamarosan az első kutyaiskola Texasban, nem véletlenül kutatja a módszert az etológia tanszék, és nem véletlenül kíváncsia a módszerre világszerte.


Mindegy, hogy mit gondolsz, miért. Volt egy olyan kutyám, aki miatt akár börtönbe is kerülhettem volna 3 évig egy másfél méteres pórázon rángattuk egymást. Befejeztük a sulit, és most meg van egy olyan, akinek mindenki acsodájára jár, aki ismeri, mert minden szabályt elfogad, bármiről letiltom, és csillió trükköt ismer.

A tükörmódszeres kutyástáborban 10 napot töltöttünk el több, mint 120 kutyával póráz nélkül, és nem volt egyetlenegy verekedés sem, én személy szerint két kisebb összemordulást láttam, mindkettőt egy rászólással le lehetett állítani.


Lehet vitatkozni azon, hogy a módszer jó vagy rossz, tetszik vagy nem tetszik, de azt nem lehet megkérdőjelezni, hogy működik. Mégpedig kényszer, szöges nyakörv, elektromos nyakörv, kanna, pálca, fizikai erőszak nélkül. Nekem ez éppen elég bizonyíték. Biztos vagyok benne, hogy a fojtónyakörv is marha jó dolog és működik is ha jól használják, de nekem meg azt nem veszi be a gyomrom.

2011. júl. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/99 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egyetértek az utolsó hozzászólóval. Én 3 éves kutyát vittem le Tükör-suliba és teljesen helyretettük a kapcsolatunkat, ma már Ő a "bezzeg" kutya a lakóparkban. A 11 hetes kölyökkel is most kezdünk ovizni, sokkal hamarabb és könnyebben fog működni a kapcsolatunk, mindenféle erőszak nélkül, mint a nagy kutyánál az első 3 évben. Én ovis oktatóként, segítőként vagyok Őrmezőn és soha nem mondtunk olyet, hogy heti 3-szor ne egyen, egy láthatóan elmaradt, fejletlen kölyök. Bármilyen problémája is volt. Az persze előfordul, hogy azt mondjuk a behívhatatlan 6 hós kutyánál, hogy a napi kaja mennyiséget sétáltatás közben adja neki oda, amikor hívja és a kutya bemegy. És a módszer működik.
2011. júl. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/99 anonim ***** válasza:
Az látszik, hogy Nadia semmit sem ért az egészből.
2011. júl. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/99 anonim ***** válasza:

16.02

A módszer naná, hogy követendő lett külföldön is, Tökéletes megoldás a ma elvárt viselkedésű kutyák kineveléséhez. Ebben pont Amerika az élen járó.Az elvárt kutyaviselkedés---- mindenkinek, mindenhol egy kölyök szintjén működni.

És valljuk be, a kutyatartók legnagyobb százaléka pont ezt várja el a kutyájától.

Ráadásul képtelen maga megoldani bármilyen problémát. Köztük Te is, hiszen segítségre volt szükséged, hogy megneveld a problémás kutyádat.

De a kérdező problémáját nem igazán jól közelítették meg az adott iskolán.

Bár ő is hibázott abban, hogy nem azonnal beszélte meg a fenntartásait az oktatóval.

2011. júl. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!