Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükör kutyaiskola - Nem lesz...

Tükör kutyaiskola - Nem lesz baja ha csak 3-szor eszik egy héten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy nemrég fogadtam örökbe egy 7 hónapos németjuhász keverék kutyust a gyömrői menhelyről és megkerestük az egyik Budapest melletti tüköriskolát, ahol klikkerrel képeznek, ahol azt a tanácsot kaptuk, hogy miután a kiskutya nem kérte a jutalomfalatot ne etessük a foglalkozás előtti napokon, hogy jobban motiválható legyen. De ha heti 3-szor járunk foglalkozásra, az azt jelenti, hogy csak heti 3 nap ehet a kiskutyám. Ettől nem lesz baja? Lehet hogy csak én izgulom túl, csak olyan kicsi amúgy is, mert nagyon rosszul tartották kölyökkorában, nem akarom, hogy esetleg ettől baja legyen. De nagyon szeretném, hogy sok mindent megtanuljon!

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. júl. 11. 10:30
 31/99 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért nem mondta el. Fura oktatók bármelyik iskolában előfordulhatnak, nálunk is van olyan aki számomra kevésbé szimpatikus, másnak meg pont ő jön be. De ettől még nem a módszer a hibás, hanem a konkrét személlyel van baj. Te fizetsz, kérj másik oktatót!
2011. júl. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/99 Catz ***** válasza:

Egy 6 hónapos és egy 7 hónapos között nincs még annyi különbség. Szóval, ha a boxernél is veszélyesnek vélte az állatorvos, akkor a tiédnek sem tehet jót. Egy gyerek is visszamarad a fejlődésben, ha nem kap rendes táplálékot.


Szerintem hétfőn 2x, kedden reggel kapjon enni, szerdán pedig a suliban valami extrafinomsággal (főtt máj, virsli, sajt..) próbáld motiválni. Csütörtökön megint 2x, pénteken reggel kapjon enni; szombat-vasárnap pedig a kutyasuliban.

Amúgy érdekelne, ha ne adj isten tk-s kutyád lenne, akit akarnál vinni kiállításra, stb.. és visszamaradna e módszer miatt a fejlődésben, akkor vállalnák-e érte a felelősséget?

Addig is azt tudom tanácsolni, hogy gyakoroljatok ott, ahol a kutya szeretne dolgozni, ahol ő feloldódik magától. Utána pedig mehettek sulizni.

Én kölyköm februártól van nálam (Illatosról hoztam 8 hónaposan), 1-2 hónapja van az, hogy már nem annyira érdekli minden, nem nyüzsög mindenre az utcán, így ott is tudok néha klikkerezni. Augusztustól járunk majd agilityzni, ősztől pedig kutyasuliba.

2011. júl. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/99 anonim ***** válasza:
48%

Azzal, hogy foglalkoztál vele, hozzászóltál, amikor félt, csak megerősítetted, hogy ez a helyes viselkedés, ezért súlyosbodott már a foglalkozás során is a félelme! Úgy tűnik, itt nagyon nem értenek a problémás kutyákhoz...

Az meg hülyeség, hogy ne járj vele suliba, mert csak kikerülöd a problémát, és egyre mélyebben fog rögzülni benne. Jelenleg még tart a bevésődési időszaka, sokkal könnyebb lenne most kezelni. Inkább keress egy kutyaiskolát, ahol kifejezetten viselkedési problémákra szakosodtak.

2011. júl. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/99 anonim ***** válasza:
Tükör iskolában pedig klikkerrel dolgoznak, ahhoz meg kell a jutalom falat. Ha más módszer jobban bejön, akkor olyan helyre kell menni. De mondom, előbb hozzá kell szoktatni a környezethez, az ottani kutyákhoz, emberekhez és csak akkor lehet elkezdeni dolgozni vele, ha már egyáltalán nem fél.
2011. júl. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/99 A kérdező kommentje:
És akkor az volt a baj, hogy megsimogattam amikor félt? Igen, így leírva logikus, de akkor nem tudom miért nem szólt a kiképző, hogy mit csináljak másképp... :-( Jaj, nagyon elszomorodtam, akkor én is rosszul csináltam. És melyik iskola olyan, amelyikben nem baj, ha nem kell neki a falat, vagy ha így fél? Máshol ez ugyanúgy baj lesz, nem? :-(
2011. júl. 11. 11:38
 36/99 anonim ***** válasza:
Hallottam már jót és rosszat is a tüköriskolákról (persze a rosszat nem hagoztatják de ez érthető) , de sztem alapjában véve nem rosszak.Viszont amit te választottál azt felejtsd el , már nem azért de ha azt nem korrigálja a kiképző hogy a remegős kutyával hogyan viselkedj , akkor az már elég nagy gond.
2011. júl. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/99 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy egy félős kutyával miért engedtek be a csoportba? Előtte nekünk is el kellett mennünk pofavizitre, megnézték a kutyánkat és csak akkor iratkozhattunk be, amikor látták, hogy minden rendben. A mi csoportunkban is volt félős kutya, de azzal már korábban is foglalkoztak és a tanfolyam alatt extrán ügyeltek rá, hogy ne érje semmilyen számára kellemetlen hatás se az emberek, se a kutyák felöl.
2011. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/99 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nézd meg ezt a honlapot! www.cerberoskutyaiskola.hu, itt van nagyon jó szocializációs foglalkozás, ha a kutyának arra van szüksége. Sok mindent lehet róluk is hallani, gondolom, hogy a tükörsuli pártik majd írnak bőven rosszakat róluk, de a szocijuk tényleg nagyon jó, ha pedig úgy ítélik meg az oktatók, hogy ott dolgozhatsz az Ő módszerükkel normál csoportban is, akkor miért ne tennéd, nem? Egy próbát megér. Ráadásul itt nem egy sémára megy az oktatás, hanem egyéni tanácsokat is kaphatsz a saját kutyádhoz. Valmaikor szerintem vidd le a suliba, hogy nézzék meg az oktatók a kutyust, hogy melyik foglalkozást javasolják és próbáld ki! Én is idejártam a kutyámmal és csak pozitív tapasztalatom van a képzéssel kapcsolatban.

2011. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/99 Zimankós Cirkusz válasza:
100%

Gratulálok a kiképzőknek a "szakértelmükhöz"!


Egy fejlődésben lévő, alultáplált, ezáltal valószínűleg hiánybetegségekben is szenvedő, mozgásszervi megbetegedésekre hajlamos kölyökkutyát (német juhász)tényleg jó ötlet éheztetni! Hátha nem éri meg a felnőtt kort..

Állatorvos mellett dolgozok..elég régóta, egy elég jó klinikán. Találkoztunk már ilyen és hasonló "kiképzés csodáival".Sajnos.


A gond nem a kutyával van, hanem a kiképzővel, akinek fogalma sincs a kutya működéséről, hanem egy sémát próbál ráhúzni minden kutyára. Ha nem működik, akkor a kutya a hülye?!?!

A jutalomfalat, a nyilvános evés mindig bizalmi dolog. Ha a kutyád rosszul érzi magát, szorong valahol, akkor sem fogja kérni a falatot, ha halálra éhezteted.

Az pedig mint tudjuk, állatkínzás.


Válts iskolát S.O.S. mielőtt testileg-lelkileg tönkreteszik a kutyádat!

2011. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/99 anonim ***** válasza:

Ha félős a kutyus, akkor lehet, hogy tényleg hiba volt rögtön mélyvízbe dobni egy tanfolyami csoportba. Szerintem ne mi okoskodjunk itt, hanem kérj tanácsot az oktatótól.

Ha fél, és azért nem kéri a falatot, akkor lehet, hogy szocializációs probléma áll a háttérbe, és akkor valóban előre el kell vinni szocializációs foglalkozásra,hogy ismerje már a pályát, a közeget, az oktatókat, és a helyzetet.

Az a baj, hogy pont ilyen helyzetben baromi hasznos lenne a klikker, mert rá tudnál erősíteni arra, amikor kimegy mellőled és nyitottan viselkedik más kutyákkal, de ha nem fogadja el a falatot, akkor nem fogod tudni megcsinálni, mert simivel nem tudod pont azt a pillanatot megerősítni, amikor pont jól közeledik másokhoz.


Lehet, hogy tényleg várni kéne még a sulizással míg megerősödik. De az is lehet, hogy következőre már oldottabb lesz, és ha kicsit ütősebb falatot viszel, nem lesz semmi gond.

Falat nélkül csak kényszerrel tudsz vele dolgozni, tehát úgy, hogy ültetésnél lenyomod a fenekét, fektetésnél lerántod a nyakörvét, igazodásnál belerántogatsz a folytóba, amíg nincs jó helyen, stb. De ez nem biztos, hogy jót tenne egy bizonytalan kutyának.

2011. júl. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!