Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükör kutyaiskola - Nem lesz...

Tükör kutyaiskola - Nem lesz baja ha csak 3-szor eszik egy héten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy nemrég fogadtam örökbe egy 7 hónapos németjuhász keverék kutyust a gyömrői menhelyről és megkerestük az egyik Budapest melletti tüköriskolát, ahol klikkerrel képeznek, ahol azt a tanácsot kaptuk, hogy miután a kiskutya nem kérte a jutalomfalatot ne etessük a foglalkozás előtti napokon, hogy jobban motiválható legyen. De ha heti 3-szor járunk foglalkozásra, az azt jelenti, hogy csak heti 3 nap ehet a kiskutyám. Ettől nem lesz baja? Lehet hogy csak én izgulom túl, csak olyan kicsi amúgy is, mert nagyon rosszul tartották kölyökkorában, nem akarom, hogy esetleg ettől baja legyen. De nagyon szeretném, hogy sok mindent megtanuljon!

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. júl. 11. 10:30
 41/99 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, sokat segítettetek! Akkor lehet nem fogom erőltetni ezt a klikker dolgot, megnézek egy másik kutyasulit is, hátha máshol jobb lesz a helyzet és jobb tanácsokat kapok! Semmiképpen sem szeretném az egészségét veszélyeztetni, szenvedett már eleget az eddigi életében szegény, nem azért vettem magamhoz, hogy nálam is ez várja! Amúgy a neten is ezt olvastam mindenhol, hogy a kölyöknek még kell a rendszeres etetés az egészséges fejlődéshez és a koplalónap csak 1 éves kor után javasolt!
2011. júl. 11. 12:36
 42/99 anonim ***** válasza:
szerintem ettől az oktatótól már inkább ne kérjen semmilyen tanácsot...
2011. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/99 A kérdező kommentje:
Amúgy a cerberosról mit tudtok? Kicsit messze van tőlünk, azért nem is jött eddig szóba, de ha ott esetleg jobban értenek a félős kutyákhoz, akkor nem gond az utazás sem, de csak a legjobbat akarom neki!
2011. júl. 11. 12:37
 44/99 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Mi is Tükör suliba jártunk az első kutyánkkal és most a kölyökkel is odajárunk egyenlőre oviba.

Azt ajánlom ne tanfolyammal kezd, vidd el őt oviba, ahol a szocializáció, a más kutyákkal, emberekkel való kapcsolatteremtés, kommunikáció a lényeg. Itt még nincs kőkemény tanítás, csak az alapok, sok-sok játékkal. Valószínűleg a kutya a nagyon gazdag ingerkörnyezet miatt nem figyelt a falatra, semmi baj, ez előfordul. A foglalkozás előtti etetést vagy hagyd ki, vagy csak a fele mennyiséget add oda, így a kutyus még éhes lesz és a foglalkozáson oda adhatod neki a másik felét jutifalattal. Fontos, hogy ami otthon jól működik (sajt, virsli), ilyen környezetben már nem biztos, hogy fog. Válassz valami mást (főtt szív, sült máj) amit a kutya imád, de nem kap mindig, csak a suliban.

Népszigeten és Őrmezőn van a két legjobb Tükör suli, szombaton és vasárnap 9,30-tól van mindkét helyen óvoda. Gyere el, segítnek/segítünk ebben a problémában. Szerintem ráérsz szeptembertől alapfokra járni.

2011. júl. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/99 Zimankós Cirkusz válasza:
100%

A Cerberos hobbi-kutyázáshoz az egyik legjobb suli.. Pláne ha kicsit problémásabb kutyája van az embernek, vagy lelkileg sérült. Minden kutyát egyedre szabottan kezelnek, odafigyelnek, hogy melyik kutya hogyan-mivel motiválható, ami szerintem nagyon jó! Szerintem érdemes megnézned a honlapjukat,rengeteg olvasnivaló van fönt, gazdik írásai, tippek, ötletek..

Tény, hogy a kiképzők néha kicsit nyersek, de legalább nem hazudnak a szemedbe, és nem mondják a kutyádra, hogy taníthatatlan,vagy le kell altatni, hanem igenis hozzád vágják, ha benned van a hiba.

Én hozzájuk jártam és mindenkinek őket ajánlom!

2011. júl. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/99 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy a tükörsuli-hívek egyetértenek velem, hogy nem azért nem fogadja el a kutyád a falatot, mert nem éhes. Innentől kezdve semmi értelme az éheztetésnek - ha már el fogja fogadni, az nem emiatt lesz.

Szerintem menjetek el a Cerberos kutyaovis foglalkozására és hallgasd meg őket is. Az első alkalom úgyis ingyenes, nincs veszteni valód. Mi is Óbudáról járunk oda.

2011. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/99 anonim ***** válasza:
Cirkusz én meg Népszigetre jártam és ugyanezeket el tudom mondani róla, akár kicserélve a nevet a bejegyzésedben beírhatnám ugyanezt. Tényleg lehet, hogy a kérdező kifogott egy rosszabb oktatót, vagy akár egy jó oktatónak a rossz napját. Ilyen kajamegvonást akkor szoktak csak javasolni, ha domináns és kötődési problémás a kutya, egy félős kutyánál nagyon elnézhette, hogy miért nem fogadja el a kutya a falatot.
2011. júl. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/99 anonim válasza:
85%

"a kérdező kifogott egy rosszabb oktatót, vagy akár egy jó oktatónak a rossz napját".


Semmi gáz, mindenkinek lehet rossz napja, max ha tönkrevágják a kutyádat, szerzel másikat!! szarni rá! vicc az egész...

2011. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/99 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy miért kell a domináns vagy kötődési problémás kutyának csak heti háromszor ennie? Az miért normális? Attól még mert domináns az eb ehet rendesen nem? Szerintem heti egy koplaló nap bőven elég nekik.

A kötődési problémákat meg biztosan lehet máshogy kezelni, kizártnak tartom, hogy ezért szivatni kéne a kutyát.

2011. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/99 anonim válasza:
100%
tehát konklúzió: ETESD A KUTYÁT NORMÁLISAN, FŐLEG HA MENTETT ÉS ALULTÁPLÁLT. és keress olyan sulit, ahol nem csak kajával próbálják meg motiválni a kutyádat, hanem megértik, megismerik, és segítenek..
2011. júl. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!