Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükör kutyaiskola - Nem lesz...

Tükör kutyaiskola - Nem lesz baja ha csak 3-szor eszik egy héten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy nemrég fogadtam örökbe egy 7 hónapos németjuhász keverék kutyust a gyömrői menhelyről és megkerestük az egyik Budapest melletti tüköriskolát, ahol klikkerrel képeznek, ahol azt a tanácsot kaptuk, hogy miután a kiskutya nem kérte a jutalomfalatot ne etessük a foglalkozás előtti napokon, hogy jobban motiválható legyen. De ha heti 3-szor járunk foglalkozásra, az azt jelenti, hogy csak heti 3 nap ehet a kiskutyám. Ettől nem lesz baja? Lehet hogy csak én izgulom túl, csak olyan kicsi amúgy is, mert nagyon rosszul tartották kölyökkorában, nem akarom, hogy esetleg ettől baja legyen. De nagyon szeretném, hogy sok mindent megtanuljon!

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. júl. 11. 10:30
 61/99 anonim ***** válasza:
Azt le tudnátok írni nekem , hogy mit csináltok amikor verekedni készül egy KEZDŐ kutya ?
2011. júl. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/99 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért írod az elvárt viselkedés... kölyök szinten működni. Nem az volt az elvárásom, hanem az, hogy bárhová, bármikor nyugodt szívvel vihessem a kutyát. És valóban ehhez segítséget kértem. Én nem úgy születtem, hogy tudtam, hogyan kell egy kutyát nevelni, jó Neked ha Te igen.

Viszont azóta nagyon sokat tanultam róla, nem csak ezt a módszert igyekszem megismerni, mást is. Pont ezért gondolom, hogy a 21. században erre van szükség. És köteleznék is mindenkit, hogy végezzen a kutyájával alaptanfolyamot (amilyen neki tetszik). Mert én hiába tudom a kutyát kontrol alatt tartani, ha a másik nem tudja.

2011. júl. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/99 anonim ***** válasza:
Mit értesz KEZDŐ kutya alatt?
2011. júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/99 anonim ***** válasza:
Olyan kutyát , amelyik most kezd el egy tanfolyamot és monjuk dominánsan viselkeik a többi kutyával, nem ölni akar csak pl. lenyomja a többit a fölre meg ilyesmi.
2011. júl. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/99 anonim ***** válasza:

1 kan: mindenki behívja a saját kutyáját, akinek érzékeny kutyája van, az leviszi a pályáról, és utána kap a kis drága egy csoportos megtolást az oktatóktól, aminek a technikáit felesleges írásban magyarázni, de ha pesten jársz, tanfolyam indításnál szinte mindig meg lehet nézni egyet.

Ennek a vége általában egy falkából való kizárás, amit majd a gazd old fel a legvégén, mikor az oktató mondja neki. Kezdő kutyánál jó rendőr - rossz rendőrt játszunk, ahol mindig a gazda a jó, és az oktatók a rosszak. Így lehet a kutya figyelmét a gazda felé fordítani, merthogy a legtöbb esetben egy kezdő kutya rá se bagózik a gazdájára.

2011. júl. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/99 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem egy földtől elrugaszkodott elvárás, hogy egy kutya ne balhézzon a többi kutyával és szájkosár és póráz nélkül egy légtérben tudjon velük lenni. Sőt, ez egy átlag kutyánál szerintem alapkövetelmény. Hibáznia szabad, de azért van ott a gazdi, hogy le tudja állítani még idejében. Aztán vannak olyan speciális célú munkakutyák, akiknél ez nem elvárás, de azokat nem is viszik ilyen társaságba és a gazdáik/kiképzőik sem itt kérdezősködnek.
2011. júl. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/99 anonim ***** válasza:
Kizárásnál használtok valamilyen segédezközt , vagy csak "elhesegetitek" a kutyát ?
2011. júl. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/99 anonim ***** válasza:

Egyébként meg a domináns kutyát tanfolyamindításnál mindig követik a segítők, és már a domináns jelzéseket (fölét tett fej, felállás, peckes kaparás vizelés után stb) letiltják. Így általában el se jut verekedésig a dolog.

Ha domináns agresszív, akkor meg szocializáción kezd. Tényleg nézz meg egy tanfolyamindítást, én már láttam párat, de a mai napig beleborzongok minden alkalommal. A múltkor olyan csoportban voltam, ahol Corso kan, Argentin kan, Amerikai Akita kan, Bullma kan, staffi kan, meg ilyenek voltak egy csoportban. Durva látni, ahogy a foglalkozás végére leosztják a szerepeket, és békében vannak.

2011. júl. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/99 anonim ***** válasza:
Nincs segédeszköz. Kizavarjuk valahova a pálya szélére, és nem engedjük vissza a bandába. Persze van, hogy olyan domináns, hogy nem is szándékozik ebbe a bandába visszajönni, de előbb utóbb a falkamozgásokra be szokott kapcsolni a legnagyképűbb kutya is. Csak mondjuk ez megint olyan, hogy nem érdemes látatlanban alkalmazni, mert ha mondjuk durva kötődési problémája van egy utyának, akkor előfordulhat, hogy úgy dönthet, hogy viszlát megyek keresek másik falkát, és kiugrik a kerítésen. Sose értem, hogy az oktatók honnan látják, hogy mikor mit lehet csinálni egy kutyával, de látják. Én megfigyelőként sokszor még mindig kapkodom a fejem, és utána a megbeszéléseken értem meg, hogy akkor ott miért ezt csinálták és miért nem azt.
2011. júl. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/99 anonim ***** válasza:
Nem alkalmazni akarom , csupán kíváncsi voltam mert már többször is leírtátok a kizárást , csak azt még talán sehol sem hogy milyen móon csináljátok.Pesten nagyon nem vagyok ismerős , így egyenlőre biztosan nem is mennék fel.De köszönöm a leírást!
2011. júl. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!