Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükör kutyaiskola - Nem lesz...

Tükör kutyaiskola - Nem lesz baja ha csak 3-szor eszik egy héten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy nemrég fogadtam örökbe egy 7 hónapos németjuhász keverék kutyust a gyömrői menhelyről és megkerestük az egyik Budapest melletti tüköriskolát, ahol klikkerrel képeznek, ahol azt a tanácsot kaptuk, hogy miután a kiskutya nem kérte a jutalomfalatot ne etessük a foglalkozás előtti napokon, hogy jobban motiválható legyen. De ha heti 3-szor járunk foglalkozásra, az azt jelenti, hogy csak heti 3 nap ehet a kiskutyám. Ettől nem lesz baja? Lehet hogy csak én izgulom túl, csak olyan kicsi amúgy is, mert nagyon rosszul tartották kölyökkorában, nem akarom, hogy esetleg ettől baja legyen. De nagyon szeretném, hogy sok mindent megtanuljon!

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. júl. 11. 10:30
 81/99 anonim ***** válasza:
18:36-os hozzászóló első bekezésével egyet értek.Viszont nem hülyeség munkáért cserébe kajáztatni mert vezérség megerősítésére is jó , és megszokja a kutya hogy csak úgy nincsen kaja , tenni is kell érte valamit és ez hasznos az engeelmesség tanítása alatt is ha kajával is jutalmazunk.
2011. júl. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/99 anonim ***** válasza:

Télleg biztos fogalmam sincs róla, mit beszélek. Érdekes, én írtam le először, hogy tán azért nem fogad el falatot a kutya az iskolában, mert stresszel és meg kéne várni, míg feloldódik, és nem éheztetni kéne az amúgy is fejlődésben visszamaradott kutyát. Érdekes, hogy innentől minden tükrös egyetértett ezzel... Mindenesetre örülök, hogy tudtam nekik innen is valami újat tanítani. :)


Jó, jó ez a kajáltatós módszer, de mi van akkor, ha a kutyám szuperül kötődik, szuper engedelmes munkája van, azonban meglát egy macskát, és úgy van vele, hogy kergetni izgalmasabb, mint egy bármilyen jutalomfalat elfogyasztása? Utána persze visszajön, azzal nincs gond. Nekem mit javasoltok? Amúgy a bordái kilátszanak a kutyámnak, olyan kondiban van, és mindenféle kaját szeret.

2011. júl. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/99 anonim ***** válasza:

Valószinűleg kicsi a távolság a rangsorban közted és a kutyád között. Ilyenkor van az, hogy a kutya bizonyos távolságból vagy bizonyos szitukban önálló döntést hoz. Próbáld meg, hogy a már meglévő szabályok mellé újakat vezetsz be, így növelheted a távolságot.

Ja, és nem érzem, hogy bármit tanítottál volna nekem vagy más tükör módszerrel tanító kutyásnak. Bocs.

Alapból is az volt a véleményem amit írtam, nem kellettél hozzá. Nem tudom melyik suliban járt a kérdező, de se a Népszigetin se az Őrmezőn most nincs tanfolyam. Az ottani oktatókat, segítőket ismerem, biztos vagyok benne, hogy nem mondanának ilyet egy alaultáplált kutya gazdájának.

2011. júl. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/99 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétumot vagy példákat tudsz mondani, min változtassak? Ha minden tükrös tudja, hogy a stressz miatt nem fogadta el a kutya a falatot, mi szerepe van az üres gyomornak?? Miért erőltetitek ezt továbbra is?
2011. júl. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/99 anonim ***** válasza:

Milyen szabályokat alkalmazol a kutyával szemben jelenleg?

Az éhes kutya a falattal nyílván jobban motiválható. De! Mindig a konkrét kutyát kell megnézni, ezért írtam, hogy az általam ismert oktatók egy alultáplált kutyánál biztosan nem ajánlották volna, hogy heti 3-szor ne etesse meg. Valószínűleg egy sokkal jobb jutifalat alkalmazását ajánlották volna. De nem voltam ott, nyílván nem láttam a kutyát se.

2011. júl. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/99 anonim ***** válasza:

A Fennel-módszert alkalmazom.

Te tényleg nem fogtad fel, hogy nem a jutalomfaltattal volt a gond. Ha egy kutya mondjuk az életét félti - mivel rosszul szocializált és nem tudja, hogy a kutyaiskolában nem bántja senki - akkor a pirított libamájat sem fogja elfogadni. Aztán a kutya rájön, hogy nem bántja senki, feloldódik, akkor meg már habzsolja a Morzsi száraztápot is.

2011. júl. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/99 A kérdező kommentje:

Huu, nem is hittem volna, hogy a kérdéseimmel ekkora vitát indítok el...

Félreértettetek kicsit, nem csak az aznapi etetésre mondta, hogy maradjon el, hanem az előző napira is, mert hiába maradt el az aznapi már akkor, az nem segített. De a simogatás működött azért!

Nem most jártunk a suliban, hanem még pár héttel ezelőtt, csak azóta nem mertem visszamenni az etetésre vonatkozó dolgok miatt, gondoltam legyen jobb kondiban, ha mégis fogyni kezdene, és végülis miután mindenhonnan más-más választ kaptam, hogy ez nem árt-e, ezért írtam be ide végül. De itt sem lettem okosabb.


Körbenéztem egy pár másik kutyasuli oldalán is biztos ami biztos, de a Cerberosz is nagyon szimpatikus és az oldaluk tele van nagyon jó tanácsokkal és mindenféle cikkekkel, amiket majd el is kezdek betartatni! Lehet hogy fel is fogom őket hívni, mert ők nyitva is vannak egész nyáron (ez megint nagyon szimpatikus nekem) és hátha már most lemehetünk majd a foglalkozásukra.


Köszi minden hozzászólónak, sok hasznos dolgot, tanácsot kaptam!

2011. júl. 12. 13:49
 88/99 anonim ***** válasza:

"én írtam le először, hogy tán azért nem fogad el falatot a kutya az iskolában, mert stresszel"


Tény, de akár hiszed akár nem, nekem is ez volt ez első gondolatom már jóval a válaszod előtt, csak időm nem volt leírni. Tehát az, hogy tied az első ilyen jellegű bejegyzés, még nem jelenti azt, hogy az összes "tükrös" a te ötletedet ismételgette. Lehet, hogy csak lassúk voltak, mint én.

2011. júl. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/99 anonim ***** válasza:

Bocs, vegyél vissza egy kicsit. Arról szó sincs, hogy a kutya annyira szocializálatlan, hogy félti az életét a többi között. Olvass vissza. Valószínűleg kicsit sok volt neki az ismeretlen terület, ismeretlen kutyákkal és emberekkel. Pont ezért javasoltam, hogy jöjjenek oviba most nyáron, ősszel pedig kezdjék el a suli. Én sem oktatlak ki, kikérem megamnak, hogy Te velem szemben ezt tedd.

Szabályok azok amiket a kutyával szemben felállítasz, pl. nem mehet be a konyhába, hálószobába, nem mehet fel a kanapér, stb. Erre lettem volna kiváncsi, nálatok milyen szabályok vannak? Nálam sokat segített, az új szabályok mellett, hogy a nagy zsákmány ösztönnel rendelkező kutyámat, labdázás közben nagyon sokszor leültettem és csak akkor mehetett a labda után, ha elengedtem. Amikor lendítettem a kezem és a kutya megfeszült, hogy már indul, kiadtam az ül parancsot. Most már ha elindul is bármikor meg tudom állítani akár macskára, nyúlra vagy labdára indul be. Próbáld ki.

2011. júl. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/99 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem érti, aki egy ilyen macskás példánál jutalomfalatról beszél, hogy a jutalamfalatot a tanításhoz használjuk! A macska után meg nem azért rongyolel, mert nincs neki megtanítva a gyere ide parancs, hanem azért, mert erősebb inger a macska, és ilyen helyzetben már tojik a gazda fejére. Ezt a tükör módszernek nem a tanítás része, hanem az ösztönkezelés része hivatott megoldani. Ide jü magas rangsor beli távolság, és jól kondícionált tiltószó kell, nem jutalomfalat.

Fennel szabályokat hogy csinálod? Ajtóban szólsz egyetlen szót is a kutyához? A helyesen alkalmazott kapu szabály úgy néz ki, hogy te se szó beszéd kisétálsz, elsétálsz az ajtóból, nem nézel hátra, nyitva hagyod az ajtót, a kutya pedig nem teszi ki a lábát. Ha nem így használod, van még mit gyakorolnod. Új szabálynak pontosan ugyanígy a járda szabály. Nem szólsz egy árva szót se, csak lelépsz az úttestre, és a kutyád akkor lép le, ha hívod, addig bármit csinálhatsz nem lép.


KAja szabály: elmehetsz tusolni, akkor se nyúl az ételhez? Kiléphetsz a lakásból akkos se? Ha ezt a saját tányérjából megvan, akkor mehet új szabályként, hogy a földön levő kajához se nyúlhat semmilyen körülmények között.


Ha nem tudsz ilyen új szabályokat bármikor felállítani, akkor hiába vagy te a falkavezér, nem elég magas a pozícióbeli távolság, tehát újabb szabályokra van szükség, olyanokra, amit be is tudsz tartatni.

2011. júl. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!