Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükör kutyaiskola - Nem lesz...

Tükör kutyaiskola - Nem lesz baja ha csak 3-szor eszik egy héten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy nemrég fogadtam örökbe egy 7 hónapos németjuhász keverék kutyust a gyömrői menhelyről és megkerestük az egyik Budapest melletti tüköriskolát, ahol klikkerrel képeznek, ahol azt a tanácsot kaptuk, hogy miután a kiskutya nem kérte a jutalomfalatot ne etessük a foglalkozás előtti napokon, hogy jobban motiválható legyen. De ha heti 3-szor járunk foglalkozásra, az azt jelenti, hogy csak heti 3 nap ehet a kiskutyám. Ettől nem lesz baja? Lehet hogy csak én izgulom túl, csak olyan kicsi amúgy is, mert nagyon rosszul tartották kölyökkorában, nem akarom, hogy esetleg ettől baja legyen. De nagyon szeretném, hogy sok mindent megtanuljon!

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. júl. 11. 10:30
 11/99 anonim ***** válasza:
47%

Nekem egy labradorom(6 éves) és egy németjuhász-roti

keverékem(4 hós) van. Mindkettőt a killerel tanítottam.

Az első pár foglalkozáson nem jutalom falatott kell neki adni hanem sajtot, párizsit, virslit ilyesmiket. Nálam a sajt és a virsli a nyerő!

Egy kölyöknek napi kétszer kell enni, de a könyvben az áll, hogy a ragadozóktól örökölt emésztőrendszere van, azaz ha nincs zsákmány nincs evés sem.

[link]

[link]

2011. júl. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/99 anonim ***** válasza:
84%
Emiatt ne aggódj, nyugodtan tudod azt is csinálni, hogy utólag pótolod a kimaradt kaja mennyiséget, a kutyák gyomra arra van eredetileg kitalálva, hogy egy hatalmas bezabálás, és utána hosszas koplalás a következő hatalmas bezabálásig. Ez csak ilyen modernkori hülyeség, hogy naponta kétszer 250g tápot kell ennie ugyanabban az időben a kutyának.
2011. júl. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/99 anonim ***** válasza:
52%

Igazából egyszer kell átkapcsolni a kutyát, és utána már elfogja fogadni a falatot mindig. Az elején nekünk is volt koplalós időszakunk, két nap koplalás után konkrétan kiköpte a virslit a pályán a kis szemétláda. Mostmeg bármilyen ingerkörnyezetben tele hassal is tudom száraztáppal is motiválni.


És a nem kajálós napokon sem tilos ám a gyakorlás! Azzal mindig tudsz kicsit csalni, hogy jó sokat dolgoztatod, és akkor jó sokat tud enni is :)

2011. júl. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/99 anonim ***** válasza:
66%

nem te vagy az első, akinek a tükör iskolában ilyet javasoltak. remek módszer az éheztetés.


heti 1 nap kihagyás ajánlott is felnőtt (!!!) kutyáknak, de heti 3 kölyöknek??? ugye már nem jártok oda?

remélem érzed, hogy a kutyád egészséges fejlődését veszélyezteted azzal, hogy egy ilyen "jó hírű" iskolába hordod

2011. júl. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/99 A kérdező kommentje:
Arra nem panaszkodok, imád enni, bármit, bármikor! :-) Gondolom, mert 6 hónapig éhezett! Csak a sulin nem kellett neki a falat, pedig virslit és sajtot is próbáltam. A simogatás nem elég dicséret ha arra is megcsinál mindent? Nagyon hálás kiskutya amúgy, amiket otthon megtanult, azt megcsinálta a sulin is, csak a falat nem kellett neki és ugye így nem lehetett klikkerezni. Nem lehet klikker nélkül, simogatással tanítani?
2011. júl. 11. 11:01
 16/99 skarma ***** válasza:

Lehet hogy még nem kell neki a kutyasuli. Előbb hizlald fel annyira, hogy ne látszódjanak ki a bordái, persze minőségi, egészséges kajával, ha lehet.

Addig az alapdolgokat otthon is megtudod neki tanítani, mint ül, fekszik, marad... Ha már egészséges és energikus, akkor vidd el kutyasuliba.

2011. júl. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/99 anonim ***** válasza:
53%
vagy vidd olyan helyre, ahol nem éheztetéssel kínozzák a kutyákat a teljesítmény érdekében...
2011. júl. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/99 anonim ***** válasza:

Szia!

Elég gáz, ha 7 hónapos kutyusodat koplaltatod. Adj neki rendszeresen enni, különösen, ha kórosan sovány. Első sorban arra fektess most szerintem hangsúlyt, hogy rendbe jöjjön és eléjre a neki megfelelő súlyt fokozatosan.

Nem tudom, hogy milyen lehetett menhelyi, illetve a menhelyt megelőző időszakban a kutyus élete, de lehet, hogy azért nem dolgozik megfelelően a suliban, mert valamiért frusztrálja a környezet.

Van olyan kutyaiskola, aki problémás kutyákra szakosodott, legyen az félős, agresszív bármilyen kutyus. Lehet, hogy először ott kéne inkább próbálkoznod, ott nem kérik, hogy éheztesd a kutyát és ha a kapcsolatotok rendbe jött utána a feladatok megtanulását már a tükör suliban is csinálhatjátok, ha az van elég közel.

2011. júl. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/99 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert a lakótelepen a futtatóban találkoztam egy fehér kis boxerrel, akiknek ugyanezt tanácsolták, de ők 3 hét után otthagyták a sulit, mert a kutya állítólag brutálisan lefogyott és összeesett a melegben. Meg nekik az állatorvos is azt tanácsolta, hogy ez hülyeség és a kölyök fejlődését veszélyeztetik. Bár mondjuk ő még csak 6 hónapos volt. Ezért írtam be ide, hátha tudtok tanácsot adni, hogy mit csináljak. Nagyon szeretném suliba járatni, de akkor mi lesz, ha nem kell neki a falat? :-(
2011. júl. 11. 11:08
 20/99 anonim ***** válasza:
Csak simán próbáld ki, hogyha ütősebb kaját (szívet, májat) viszel, az se kell-e neki. Lehet, hogy ennyi meg is oldja. Vagy azt is csinálhatod, hogy a szerdai foglalkozáson simivel dolgozol, és pénteken nem kap enni, szombaton a suliban úgyis sokat etetsz, vasárnap a suliban is sokat etetsz, aztán suli után vasárnap jó nagy adag kaja. Így klikkerezés is megmarad, meg táplálva is van rendesen.
2011. júl. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!