Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükör kutyaiskola - Nem lesz...

Tükör kutyaiskola - Nem lesz baja ha csak 3-szor eszik egy héten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy nemrég fogadtam örökbe egy 7 hónapos németjuhász keverék kutyust a gyömrői menhelyről és megkerestük az egyik Budapest melletti tüköriskolát, ahol klikkerrel képeznek, ahol azt a tanácsot kaptuk, hogy miután a kiskutya nem kérte a jutalomfalatot ne etessük a foglalkozás előtti napokon, hogy jobban motiválható legyen. De ha heti 3-szor járunk foglalkozásra, az azt jelenti, hogy csak heti 3 nap ehet a kiskutyám. Ettől nem lesz baja? Lehet hogy csak én izgulom túl, csak olyan kicsi amúgy is, mert nagyon rosszul tartották kölyökkorában, nem akarom, hogy esetleg ettől baja legyen. De nagyon szeretném, hogy sok mindent megtanuljon!

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. júl. 11. 10:30
 21/99 anonim válasza:
100%
Teljes mértékben elegendő, ha a kutya a foglalkozásra érkezik éhesen. Virslivel és társaival így motiválható lesz. Ha a 2 etetésből ezeken a napokon egyet elhagysz, az megfelelő. Szerintem mindenkinek legyen az első a kutyája egészsége és senki "ne ugorjon kútba" mwrt valaki azt mondja. Egy jó oktatónak tudnia kell bánni a szavakkal és hogy valamit hogy ad elő, mert élőlényekkel dolgozik, a gazdák laikusok, hiszékenyek. Valami betanult sablonszöveget veszélyes ráhúzni mindenkire. Sajnos sok iskolán sok a felszines tudású ember, érdemes mélyebben elbeszélgetni, több kérdést feltenniaz oktatódnak, és megfigyelni mire mennyire részletes a válasza, tud-e több alternativát kinálni dolgokra, illetve meg tudja-e magyarázni az utasitásai-kérései lényegét, miértjét a gazda felé. Csak mindezek után lehet mérlegelni, érdemes-e az illető arra, hogy TANITSON. A kutyakiképzés több és összetettebb dolog, mint a legtöbben gondják.
2011. júl. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/99 A kérdező kommentje:
Persze, nagyon jó minőségű kaját kap, az elején marhát főztem neki rizzsel, gyümölccsel, zöldséggel és mindenféle kiegészítőkkel, amiket az állatorvos javasolt, most pedig Acana-t eszik és nagyon szereti! :-) Amúgy már sokkal szebb, mint amikor hozzám került, imád játszani, szaladgálni a többi kutyussal a futtatón, bár a suliban nem nagyon csinált még semmit sem, de azt mondták, hogy majd elfogadja a többieket és akkor jobb lesz!
2011. júl. 11. 11:11
 23/99 anonim ***** válasza:

Nem az étvágyával van baj, ha csak a kutyasuliban nem fogadja el a kaját! Hanem mivel rosszul szocializált, egyelőre feszültséget, bizonytalanságot okoz számára a kutyasulis környezet, mert ott rengeteg inger éri és nem tudja, hogy van-e félnivalója - ilyenkor pedig nem az evésre gondol. Erre nem az a megoldás, ha éhezteted, hanem hogy megvárod, míg magától feloldódik, (te közömbösen viselkedsz vele és a környezettel szemben is, ezzel mutatsz neki példát) addig nem dolgoztatod, addig nem álltok neki a suliban klikkerezni (a sulin kívül, ha elfogadja a jutalomfalatot, nyugodtan elkezdheted vele).

Ha elég motiváció számára a simogatás, az is tökéletes. Nem a módszerhez kéne igazítani a kutyát, hanem mondjuk a kutyához a hozzá legjobban passzoló módszert kellene megtalálni...

Persze minek ez a modern kori baromság, hogy etesd rendesen a kutyádat, éljen nyugodtan úgy, mint a farkasok, igaz, úgy kicsit több a satnya jószág és kicsit nagyobb a halálozási arány...


...szerintem keress másik kutyaiskolát. Máshol is van pozitív megerősítésen alapuló képzés, valamint máshol esetleg kicsit jobban értenek a szocializációs problémákhoz.

2011. júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/99 A kérdező kommentje:
És a simogatás nem elég dicséret a kutyának? Vagy muszáj a klikker mindenhol? A suliban azt mondták, azzal lehet csak jól tanítani, de én eddig nem használtam azt otthon csak virslit és így is megtanult már ülni és feküdni is és szerintem élvezte is, mert mindig nagyon boldog, csóvál ha foglalkozom vele és tanulunk!
2011. júl. 11. 11:15
 25/99 anonim ***** válasza:
Hihi, amúgy ez volna az igazi tükör módszer, hogy te a közömbösséggel, falkavezérként példát mutatsz, ő pedig lemásolja a te viselkedésedet és akkor ő sem fog félni.
2011. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/99 anonim ***** válasza:
A klikker csak egy segédeszköz arra, hogy pontosabban tudd időzíteni a dicséretet, ha ez egyébként is megy, akkor felesleges! Legfeljebb a távolról vezényelt feladatoknál van jelentősége, ahol nem tudsz azonnal jutalmazni.
2011. júl. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/99 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég szomorú , hogy ilyet javasol a "kiképző".Egyébként is sok oka lehet annak hogy nem fogadja el a kaját , nem csak az éhínséggel lehet kapcsolatban.A másik dologmeg hogy nem csak kajával lehet jutalmazni egy kutyát , nem is értem miért nem próbált ki más módszert a kiképző....
2011. júl. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/99 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy gondolom, hogy itt nem az éhséggel van a probléma, hanem azzal, hogy abban az ingergazdag környezetben még nem tud úgy ellazulni annyira, hogy elfogadja a kaját. Szerintem 7 hónaposan annak a kutyának még tök fölösleges suliba járnia. Előbb hozd rendbe az egészségét, hízlald fel, legyen kicsit idősebb és mondjuk télen kezdjetek iskolába járni. Ilyen melegben a legtöbb kutya amúgy is kisebb étvágyú. Én az enyémmel meg sem próbálok nyáron kutyaiskolába járni, mert napközben még otthon sem fogadja el a jutalomfalatot, annyira melege van. A károgókra meg ne hallgass, a legjobb iskolát választottad!
2011. júl. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/99 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy kicsit félt, mert nem is nagyon akart elmozdulni mellőlem, de amikor biztattam akkor kicsit magabiztosabb lett, de mindig visszajött a lábamhoz és a végén már remegett is. De a feladatokat azért megcsinálta! Pedig a futtatóban tényleg nagyon szeret játszani... :-( Akkor keressek egy másik sulit szerintetek? Milyet? Mindenhol a tüköriskola reklámját láttam, akkor nem annyira jók? vagy csak a nem problémás kutyák járhatnak oda? Mi van ha máshol sem fog elfogadni falatot? Akkor nem járhatunk suliba? :-(

Bocsi, hogy ennyit kérdezek, de annyira szeretném, hogy szuper boldog kutyusom legyen! :-(

2011. júl. 11. 11:23
 30/99 A kérdező kommentje:
És akkor miért nem mondta el ezeket a dolgokat a kiképző? :-( Annyira elkeseredtem, hogy ha nem fogom tudni klikkerezni, akkor nem is járhatunk majd suliba sem...
2011. júl. 11. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!