Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek mit vannak úgy oda...

Az emberek mit vannak úgy oda az ebadó miatt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok pénz, nekem 3 kutyám van, én se örülök, de ha belegondolnának egy percre, akinek van kutyája, és érdekli, az kifizeti, aki meg nem, az úgyis kidobja a kutyát, mert ennyit ér neki.

És egy gyerek sokkal több pénzbe kerül, mint az a háromezer forint.

Mit vannak úgy oda, hogy ebadó, de rossz?


2011. okt. 3. 14:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
68%

Jaja, végülis láncon, vagy séta nélkül egy kertben leélni az életet az sokkal jobb.


Szerintem is az a legnagyobb baj, hogy kevés az összeg. Sajnos ezzel mindenki számol, hogy az első néhány évben kutyák utcára fognak kerülni, de aki évi 3500 Ft miatt utcára teszi a kutyát, annál nem lehetett sokkal jobb helye, mint az utcán. Az első néhány nehéz év után viszont minden kutya regisztrálva lesz, tehát nem lehet őket csak úgy kidobálni, és jó sok ivartalanítva, tehát csökken a gazdátlan kutyák száma, kevesebb lesz a felesleges szaporulat, és jobb lesz Magyarországon kutyának lenni.


Én ennél sokkal radikálisabb lépéseket is helyesnek gondolnék.

2011. okt. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
87%
azért mert pofátlanság,ha az a pénz pl az állatmenhelyekre menne vagy nekik adnák,akkor ok,befizetném szívesen.de pofátlanság,hogy mindenért tényleg adót kérnek,ez nem akutyákért van,hanem azért,hogy lézer jancsi meg a vitya mega haverok megvehessék a legújabb merciket,meg a tengerparti nyaralót.kurv@ra nem az állatok miatt lett ez kitalálva megint megy a harácsolás.és inkább költeném a kutyámra,vagy adnám menhelynek azt a 3500Ft-ot,mint ezeknek a zsebét tömni...
2011. okt. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
92%

hát nem tudom.. szeritnem is többe kerül a gyerek mint a kutya.

Én is szeretnék gyereket 3 év múlva, de akkor is meglesz a 4 kutyám, a 2 macskám, a papagájom és a halak. Nem tudnék állatok nélkül lenni. Bármire is vetnétek ki adót, mindet befizetném.

Inkább én nem ennék, minthogy az állataimnak vagy a gyerekemnek rossz legyen.

és igen.. én be vallom, többre tartom az állatot bármelyik embernél (tisztelet a kivételnek).

2011. okt. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
68%

Én nekem nincs kutyám nem fizetek adót.

Inkább tartok krokodilt hiénát vaddisznót dingót farkast. Nyalja ki aki kitalálta az adót.

2011. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 mantis religiosa ***** válasza:
100%

Az alapvető hozzáállással van a baj. A kutya az ember legjobb barátja, leghűségesebb társa. A kutyának alapvetően van kötelező oltása, féregtelenítése, buszon, villamoson fizetni kell érte. A kutya általában házhoz kötött, nem él szabadon. Ellentétben a macskákkal akiknek nincs kötelező oltásuk, féregtelenítésük. Járnak házról házra, hurcolják a bolhát, egyéb betegségeket, jó részükkel nem törődik senki, potenciális veszélyforrások.


Velünk emberekkel is ez a helyzet: akinek van bejelentett munkája, lakása, azt adóztatják orrvérzésig, aki meg linkel egyfolytában azzal igazából nem tudnak kezdeni semmit.


Nem vagyok cicaellenes, Nekünk is van és a szomszéd macskája miatt már hónapok óta bolhás, mindig visszafertőződik. Ez bosszant egy kicsit, ezért jutottak, eszembe ezek a gondolatok.

2011. okt. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tisztázzuk mégegyszer. Ez nem adó, semmi köze hozzá a nemzeti adóhatóságnak vagy hogy az anyámba hívják most az apehot.


Ez ebrendészeti hozzájárulás, amiből a bevételek egy jelentős részét a Magyar Állatorvosi Kamara kapja, akik ivartalanítási és chipezési akciókra költik. Ráadásul nem országosan lesz kötelező, hanem önkormányzatonként - tehát erről a helyi polgi fog dönteni, hogy akar-e szedni ebrendészeti hozzájárulást.


Valamint az ivartalanított és chipezett, és a menhelyről örökbefogadott kutyák mentesülnek alóla.

2011. okt. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
63%
még szerencse, hogy a mi polgink nagy munkakutyás, ezért kimaradunk a szórásból :D
2011. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
64%

"És egy gyerek sokkal több pénzbe kerül, mint az a háromezer forint."

Hurrá , vezessük be a gyerekadót is , kedves kérdező.

Csak ,nem kéne egy lapon említeni a kutyákkal...

2011. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
49%

Styila..

Lehet, hogy te nem veszed semmilyen számba a kutyákat, vagy az állatokat.

nekem ugyanolyan fontosak az állatok, mint a gyerekem.

2011. okt. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
44%
Akkor elég szar életed lehet, mert ezek szerint mondjuk 10 évente meghal egy "gyereked"... Ha igaz amit mondasz, akkor egy lelki roncs lehetsz. Másokat egy gyerek elvesztése örökre a padlóra visz.
2011. okt. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!