Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek mit vannak úgy oda...

Az emberek mit vannak úgy oda az ebadó miatt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok pénz, nekem 3 kutyám van, én se örülök, de ha belegondolnának egy percre, akinek van kutyája, és érdekli, az kifizeti, aki meg nem, az úgyis kidobja a kutyát, mert ennyit ér neki.

És egy gyerek sokkal több pénzbe kerül, mint az a háromezer forint.

Mit vannak úgy oda, hogy ebadó, de rossz?


2011. okt. 3. 14:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kéne a gyerek-témát itt is felhozni. A kutya nem gyerek, ez két dolog két teljesen külön kategória.


Azok, akik azt mondják, hogy ha nem tudsz kifizetni 3500 ft-ot havonta, jobb a kutyának inkább az utcán. Hát nem tudom milyen lelkivilággal rendelkeznek. Nekem is van kutyám. Megfelelő ételt kap (nem a legdrágábbat de nem is a leghitványabbat), megvannak az oltásai és ha valami nagyobb baj történne, ki tudnám fizetni az orvost, van félretett pénz. DE. A hugommal és apukámmal élek, anyám meghalt. Jóformán ki van számolva minden fillér, a pénz pont fedez mindent. Sajnos egyre drágább az élet, újabb és újabb szigorítások, a fizetés nem nő, az iskoláztatásunk sem két fillér. Tudom, kutyát nem kötelező tartani. De kérdem én miért azokon csattan mindig az ostor akik normálisan élnek és tartják az állatot? Nagyon szeretjük a kutyánkat, boldog élete van és nyilván kipréseljük magunkból az adót, pedig lenne másmire költeni. (nem bulikra és ilyenekre gondolok). Vagy az idősebbek? Akiknek már csak a kutyuskájuk maradtmeg társnak? Talán rossz kutyatartók, mert nem lenne még az adóra is plusz pénz a nyugdíjából, aminek a fele gyógyszerekre megy el? És akkor itt jön az egészségügy kérdése, de nem itt van a helye h ebbe belemenjek. Szóval egy szó, mint 100 valami nagyon el van itt rontva sajnos...Mert itt már az a boldogság, ha fenn tudom tartani magam hó végére és van mit enni. Nagyon nincs ez rendjén.

2011. okt. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
100%
Felhívnám mindenki figyelmét, hogy a chipelt, ivartalanított, ill. menhelyről származó kutyák mentességet élveznek.
2011. okt. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
87%

ÉVENTE! ÉVENTE 3500 FT! NEM HAVONTA! Akinek nincs évi 3500 Ft-ja a kutyájára, az mégis mi az istent csinál, ha a kutya beteg lesz? Ennyibe kerül, hogy ránézzen egy orvos! Nem az, hogy meggyógyítsa, hanem hogy ránézzen.

Emberek, ha minden nap félretesztek egy tizest, már meg is van!

2011. okt. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
Elnézést, én azt hittem havonta! Hát akkor más a helyzet valóban. Bocsánat a sutaságomért! :)
2011. okt. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy vicces, hogy ezen az oldalon mindenki ezerrel propagálja az ivartalanítást, meg a chipelést, de ezek szerint ők se példát mutatnak, hanem csak pofáznak. Akinek meg ivartalanított, chipezett kutyája van, az meg minek háborog, neki egy forintjába se fog kerülni az egész.


Ezt a törvényt állatvédők könyörögték át a parlamenten, az államnak magától ezzel az egésszel eszébe se jutott volna foglalkozni.

2011. okt. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
50%

tök mind1, hogy havonta vagy évente kell fizetni, az elvekkel van gond..érdekli is ezeket a sza.há.ia.at, hogy ki hogy tudja kifizetni, mennyi kutya kerül utcára vagy nemtom..pénz kell nekik, ennyi


de miért nem vezetnek be akko má (ahogy mások is írták) macska adót,kerékpáradót vagy mondjuk fizessenek adót a szemüveges emberek


aki meg nem szereti a kutyákat meg nemtom, az egyen követ

2011. okt. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
48%

Nekem 1 kutyám van. Engem se nagyon érdekel, kifizetem.

Csak ilyenkor mindig azokra az emberekre gondolok akiknek mondjuk nem telik még plusz 3000Ft-ra. Tehát úgy értem, hogy normálisan tartják a kutyát meg minden de már arra nem igazán van. Szerintem ezt a dolgot máshogy is meglehetne oldani.

Figyeljétek meg, hogy kifogják számolni, hogy egy ember mennyi levegőt vesz általában egy nap és már azért is fizetni kellesz! Előbb-utóbb úgyis kitalálnak mindenre valamit.

2011. okt. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
90%

Áljunk meg egy szóra emberek!

Először is azt tisztázzuk, hogy van-e olyan külföldi ország, ahol van ilyen adó, és ha igen, mennyit fizetnek.

2011. okt. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
41%

14:57es, nem hal meg 10 évente gyerekem, de nálunk mindenki ugyanúgy imádja az állatait mint a gyerekeit.

És tudod mit.. büszke vagyok arra, hogy az állatot nem CSAK állatnak nézem!

Szerencsére a párom sem különb mint én...

2011. okt. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
100%
Már miért volna ez lényeg kedves utolsó? Minden országnak más az anyagi helyzete, más kultúrák stbstb...Azt kell nézni, hogy itt mi van, nem másokkal kell foglalkozni. De ilyen a magyar mentalitás sajnos...mindig csak sopánkodni, hogy bezzegmáshol mi van. Itt ez van és kész, ez alapján kell megítélni a dolgokat.
2011. okt. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!