Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek mit vannak úgy oda...

Az emberek mit vannak úgy oda az ebadó miatt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok pénz, nekem 3 kutyám van, én se örülök, de ha belegondolnának egy percre, akinek van kutyája, és érdekli, az kifizeti, aki meg nem, az úgyis kidobja a kutyát, mert ennyit ér neki.

És egy gyerek sokkal több pénzbe kerül, mint az a háromezer forint.

Mit vannak úgy oda, hogy ebadó, de rossz?


2011. okt. 3. 14:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 anonim ***** válasza:

Nem szereti mindenki a kutyát. Felénk inkább értékmegőrzés miatt tartanak "farkaskutyát" ami valamilyen nagy testű keverék és 95%ban kan. A szelekció egyszerű- a szukákat kis korukban el teszik láb alól. Azt is tudod akkor biztosan hogy az önkormányzatok hatásköre lesz eldönteni, hogy milyen összeget szednek be. Valószínűleg a csóróbb települések lesznek erre rászorulva, míg van olyan polgármester aki azt nyilatkozta, hogy nem fog élni vele. Itt mekkora egyenlőség lesz. És hogy jut ez el pontosan a mindenható állatvédőkhöz? Hogy lesz pont ez betartatva ha az eddig alkotott szabályok sem voltak. Te is említetted a láncon tartott kutyát. Volt már valaki aki emiatt kapott büntetést? És tényleg zavar ha egy állatot, ami ugyan intelligens és hasznos ennyire felmagasztalnak. A lovak okosak, a macskák sem buták, és a disznónak is vannak képességei mégis megesszük. Nem kell kifogatni a szavaimat, de úgy érzem, hogy néhol a kutya nem csak családtag, hanem már fontosabb mint a gyerek.



Meg kell oldani az állattartás körül kialakult helyzetet, már várom a macskaadót is.

2011. okt. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:
100%

20 56-os vagyok.

Érdekelne,hogy miért lenne hajánál fogva előhúzott...

Én benne vagyok,látom,hogy mi megy, ahogyan azt is, hogy tényleg az lenne az egyetlen megoldás,amit valaki írt. Legyen az ivartalanítás mindenki számára elérhető!

Én falun élek. Mióta meghallották,hogy lesz ebadó,kb 100an hívtak,üzentek,hogy keressek gazdit a kutyának,mert ő ugyan nem fog fizetni.

Mondtam én,hogy mennyivel jobb ivartalanítani,stb, kapásból kiröhögtek. HOgy majd ők állatorvoshoz,nemá...

Aztán hozzájön az,hogy pont azt,aki a leginkább szarul tartja a kutyát, megkötve, úgy,hogy oltása sincs, simán megússza az ebadót,hiszen hivatalosan nincs kutyája. Én meg fizetem a kis "nyomorékom" után.

Ma magyarországon a lakosság felének kb az is nehezére esik,hogy magáról gondoskodjon. Millió család van,ahol akkor lett kutya,mikor ment a szekér. MOst nem megy. Valahogy kigazdálkodják,házikoszttal, stb,de tuti,hogy nem telne ivartalanításra.

Az a baj,hogy nagyon sok olyan állatvédő van, akinek fogalma sincs arról,hogyan lehet egyik napról a másikra olyan helyzetbe kerülni,amiben a saját létfentartás is veszélybe kerül.

Nem hinném,hogy jobb egy kutyának a kennelbe,egy gyepin,mint egy családban,még akkor is,ha csak teszkós tápot kap. ( hozzáteszem,a gyepin se RC-nal etetnek ).

Persze, tenni kell valamit,de nem így...

Legyen először egy országos ivartalanítási akció ( ingyen!!!! ),és akik arra nem vitték el,azok csesszék meg,ha erre se képesek.

Aztán a falusi felfogás,hogy a kutya nem társ,nem barát,hanem egy munkaeszköz,egy kikötött riasztó, úgysem fog változni. Ahol a kutya fogóeszköz volt,ott marhára nem segít az ebadó,hiszen ha elkobozzák,legfeljebb hoz a szomszédból,úgyis ellett a Rozi kutyája...

Ez semmin nem fog segíteni. Sőt...

2011. okt. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 anonim ***** válasza:
100%
A kutyákon BIZTOS, hogy nem fog segíteni. Az állambácsiknak viszont igen. Még vastagabb lesz nekik a tárcájuk.....
2011. okt. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 MME ***** válasza:

A macskáknak ezért nem lesz macskaadó:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__1699641-mier..

2011. okt. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!