Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek mit vannak úgy oda...

Az emberek mit vannak úgy oda az ebadó miatt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok pénz, nekem 3 kutyám van, én se örülök, de ha belegondolnának egy percre, akinek van kutyája, és érdekli, az kifizeti, aki meg nem, az úgyis kidobja a kutyát, mert ennyit ér neki.

És egy gyerek sokkal több pénzbe kerül, mint az a háromezer forint.

Mit vannak úgy oda, hogy ebadó, de rossz?


2011. okt. 3. 14:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
Mostmár az előtti. sorry
2011. okt. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért kérdezem a külföldöt, mert ha máshol is fizetni kell a boltban a kenyérért, akkor beletörődöm, hogy nem csak itthon kell.

viszont, ha csak nálunk vezetik be a kutyaadót, akkor azt felháborítónak tartom.

2011. okt. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
20%

ma 15:32

azt mondtad, hogy gyerekedként szereted. Ergo ha megdöglik, olyan, mintha a gyereked halna meg, nem?


Ha viszont nem,akkor saját magaddal mondasz ellent.

2011. okt. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
77 %-os! Hát ha neked így könnyebb akkor oké. Én olyan tipus vagyok, hogy letojom máshol mi van. Attól, hogy ott is van ilyen olyan adó én még nem leszek boldogabb. Itt ez van és kész, nincs értelme sopánkodni azon h "bezzeg máshol nem így van". :)
2011. okt. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:

ma 15:29

Hogy más országban mi van? Ez például:


"A svájciak törvényt hoztak. Ez náluk meglehetősen macerás procedúra, és legalább egy-két népszavazás is szükséges hozzá, de lássuk be, legalább nem hamarkodják el a dolgot. A törvény okán a helyi négy és többlábúak fellélegezhetnek. Innentől fogva ugyanis jogosítvány nélkül senki nem tarthat odaát kutyát. Na persze nem az autóvezetői engedélyhez kötik az ebtartást, hanem kutyatulajdonosi jogosítvány megszerzését írják elő a leendő gazdiknak. Aki először akar ebet venni a házához, annak kötelező elvégeznie egy tanfolyamot, amelyen megtanulja a legszükségesebbeket a kutyáról, és a kutyával való együttélésről."


De ettől sajnos még nagyon messze vagyunk... Sőt, ez számunkra elérhetetlen.

2011. okt. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:

"Nekem 1 kutyám van. Engem se nagyon érdekel, kifizetem. "


Mit fizetsz ki? Háztartásonként 1 kutya esetén lehet kérni a mentességet. Az fizet, akinek egynél több ivaros vagy chiptelen kutyája van. És még az sem biztos, mert az önkormányzaton múlik, hogy egyáltalán be akarja-e szedni! Röhejes, hogy mekkora hiszti van emiatt, és sokan olyanok is pampognak, akikre nem is vonatkozik!

2011. okt. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
100%

15:38-as bocsi, akkor nem értettem a kérdést. De igen, olyan. Ugyanis mindegyik hányzik egytől egyig.

És nagyon megsiratom őket, még most is, ha szó van róluk. Kutyát, macskát, mindent.

2011. okt. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
57%

Figyi, ennyi erőből minden állatfajtára kivethetnének adót. A kutyának még ,,istenes" sorsa van, mivel, ha kiteszik az utcára nagyobb esélye van a túlélésre (befogadják, menhelyre kerül), de gondolj bele. Ha egy aranyhörcsögöt lehúznak a klotyón akkor mi van? A nagy állatvédők bele se gondolnak, hogy azok is állatok, élőlények, és nem épp menyország a klotyóba fulladni? Miért épp /csak a kutyákra kell? A macskákat miért nem kell chippeltetni, stb. ?

Egy kutyatartás nagy anyagi hátteret igényel. Táp, oltás, stb. Miért nehezítik meg még jobban az állattartás feltételeit, csakis azért, hogy utána még rosszabb legyen az állatoknak. Fura ez az egész helyzet. Más adókat kellene bevezetni,ha kell az államnak a pénz, mert ez pont az ellenkezőjét éri el.

Egy gyerek, meg egy kutya meg nem egy lapon említendő (legalábbis szerintem).

2011. okt. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
20%
Ráadásul a chipet is kötelezővé akarják tenni. Betesznek valamit az állat testébe, amiről úgy gondolják, hogy ártalmatlan, de mi van, ha nem?
2011. okt. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, utolsó, ne legyél már demagóg hülye......

De ahogy látom itt a többség nem lát tovább az orránál a korlátoltsága miatt.

2011. okt. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!