Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek mit vannak úgy oda...

Az emberek mit vannak úgy oda az ebadó miatt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok pénz, nekem 3 kutyám van, én se örülök, de ha belegondolnának egy percre, akinek van kutyája, és érdekli, az kifizeti, aki meg nem, az úgyis kidobja a kutyát, mert ennyit ér neki.

És egy gyerek sokkal több pénzbe kerül, mint az a háromezer forint.

Mit vannak úgy oda, hogy ebadó, de rossz?


2011. okt. 3. 14:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
Na ez egyre jobb. mire törvénybe iktatják gombolhatunk egy tizest kutyánként.
2011. okt. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
100%
Na hát én biztos hogy nem fogom kifizetni. Beoltatom rendesen ahogy eddig is tettem, nem csak a kötelezővel, megveszem nekik amit kell, de kétszer nem fogog adót fizetni. Nem érdekel ha megbüntetnek szarok rá. Inkább leülöm, de az én pénzemet nem fogják zsebre vágni az állambácsik..... lehet lepontozni az se érdekel!
2011. okt. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:

Ha ivartalaníttatjátok akkor nem kell fizetni.....

Legyen 30-40 ezer, de legalább egy közepes kankutya ivartalanítása, h az emberek inkább az ivartalanítást (felelős állattartást) válasszák. Ez lenne a lényege.

2011. okt. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
Viszont ha a kutya iva
2011. okt. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
Viszont ha a kutya ivartalanítása nem lenne olyan nagy összeg, akkor reálissá válna, hogy a falun élő kisnyugdíjas is elvégezteti. Ellenkező esetben a kutyát letagadja, a kölyköket meg agyonüti majd valaki. Először lehetőséget kellene adni, utána büntetni. Az ország 20%-a mély szegénységben él. Akkor attól alapból vegyük el a kutyát nem? A maradékból még van pár szaporító akinek szintén minek a kutya. 100 vakvezető kutya van csak az országban. Miért nem ilyenekre gyűjtünk? Miért nincsenek kicsit magasztosabb célok mint az, hogy CSAK NE SZAPORODJANAK. Miért évenkénti adó lesz és miért nem csak egy egyszeri hozzájárulás amit befizet valaki pl. a területi gyepmesteri (sintér) telepnek?
2011. okt. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
52%

Te nem látod a realitást, de még inkább nem látod a dolgokat összefüggéseiben. Az eredeti terv szerint - ami 30 ezres évenkénti verzió lett volna - az összeg a MÁOKhoz folyt volna be, amiből kedvezményes ivartalanítást lehetett volna kérniük a rászorulóknak.

És tudod azért nem az a cél h "csak ne szaporodjanak", mert eddig is az volt, és nem vált be. Az embereket semmi nem hat meg és nem gondolkoznak el a tetteik következményein, hacsak nem kell amiatt mélyen a pénztárcájukba nyúlniuk. Így igenis legyen 30 ezer/éves ebadó, ivartalanítási kedvezményekkel, akciókkal, legyen az első néhány évben sokszorosa a kidobott és elpusztult kutyának, ha utána normalizálódik a helyzet és az elkövetkezendő időkben minimálisra szorítható a kidobott állatok, a felesleges szaporulatok száma, és ezután csak az vállal kutyát, aki tényleg kutyát, társat akar (mivel kutyát tartani nem kötelező és nem is a kert tartozéka).

Ha ezt nem érted akkor sajnállak. Élj néhány évet tőlünk nyugatabbra és megérted miről beszélek.

2011. okt. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:

Plusz a lényeg lemaradt:

amit te akarsz az mind helyi tűzoltás és nem tényleges megoldás. Egy olyan ebadó, amely arra sarkallná az embereket, h ivartalanítsák a kutyájukat és/vagy menhelyről hozzanak kutyát, ill. a szaporítókat a lehető legjobban ellehetetlenítené, az megoldás lehetne. De a szűklátókörűség, a saját helyzetünkön túllépni képtelenség megakadályozza ezt.

2011. okt. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:

És akkor én, aki befogadok egy kutyát az utcáról,aki annyira beteg,hogy egy kisebb vagyon volt megmenteni,epilepsziás, idegrendszeri gondjai vannak, s az orvosok ( 5 ) mind azt mondták,hogy eszembe se jusson altatni, na, ő akkor menjen menhelyre, vagy legyen elaltatva???

Ugyanis nem tudnék kifizetni annyit. 5 mentett cicám,és 3 mentett kutyám van. havi szinten legalább 20ezret költök rájuk. E mellett még fizessek 40ezret... Értelmes.

És akkor folytatom a sort. Hány öreg fog lelkileg tönremenni emiatt? Én sokat vagyok idős emberek között,akik szegények. A házastársuk rég meghalt,gyerekek nincsenek,vagy elhúztak délre. A nénike / bácsi egyetlen társa a kutyusa.Oltatja,ha ferdén néz,a kisnyugdíjból hívja az állatorvost. Lehet,hogy nem royal canint kap az a kutya, de mégis, melegben van, szeretik, gondozzák,nem éhezik,nem bántják.

Ezektől az emberektől vegyük el a kutyát, vágjuk be egy telepre,ahol fázik,ahol nem szeretik,stb, Nénike/bácsika pedig veszítse el az egyetlen társát...

2011. okt. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
Megvolt a nyugaton élés. A szűklátókörűségre vonatkozó megjegyzést köszönöm, bocsánatot kérek érte, hogy másként látom a dolgokat mint te. Laktam sokmilliós nagyvárosban is és 500 fős falun. Amikor az embereknek nincs pénzük rendes kajára akkor tényleg fizessenek 40 ezret a kutyájuk után, és majd utólag jó lesz nekik. Nevetséges. A kutya az kutya. Azért tenyészették őket, hogy segítsenek az embernek. Ha ez a segítség az, hogy egy néni párszor megsimogatja és nem érzi magát egyedül akkor tartson kutyát és zavarjon már senkit hogy az a kutya ivaros kan-e vagy bablevest kap-e vacsorára. Én annyira felháborítóan maradi vagyok, hogy úgy érzem, hogy az embereknek van joguk állatot tartani (megjegyezném hogy kínozni nincs). Soha ne kerülj olyan helyzetbe amikor meg kell gondolnod, hogy miből veszel kaját a hónap végén. Nálunk volt olyan, hogy teszkós tápot evett a kutya, mert nem telt másra. Most telik, megkapja a legjobbat. Ha akkor vezették volna be az adót nem tudom mit csináltam volna. 3500 ft nem tétel, ki lehet gazdálkodni, de több tízezer forint?
2011. okt. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:

20.56-osra nem is reagálnék, mivel hajánál fogva előhúzott példákkal szemben nem lehet érdemi vitát folytatni.


21.10-es: Te meg úgy csinálsz mintha a Magyarországon mindenki imádná a kutyáját és csak ez a tervezet az ami közéjük állhat. Ki kell hogy ábrándítsalak, Magyarországon ahol mélyszegénység van ott a kutya csak egy az éhesszájak között. Nem oszt, nem szoroz. Leszarják, h él-e hal-e, ha eltűnik, majd lesz másik. Sok helyen még neve sincs. Sőt még több helyen láncon élnek ezek a kutyák. Innentől meg nincs miről beszélni....

Az meg h a kutya arra született h az embert kiszolgálja minden körülmények között, az számomra elfogadhatatlan álláspont. Sajnos joga van bárkinek kutyát tartani. Ám cseppet sem szükséges mindenkinek kutyát tartani.

Nem láttál még eleget ebből a fajta világból, h el tudd fogadni az én (és rengeteg állatvédőszervezet) álláspontját.

2011. okt. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!