Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítom a kutyám! Most...

Szaporítom a kutyám! Most nagyon rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés
Akartam egy kölyköt, ezért kerestem neki egy kant. Figyeltünk rá és orvoshoz is vittük. A kicsik mind egészségesek, megtartjuk mindet. De ugye nagyon rossz, elítélendő ember vagyok?

2012. júl. 22. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
4%
0% Naugyehogy igazam van :D
2012. júl. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
76%

Akartál egy kölyköt. Meglett. Minden kutya nálad maradt. Ahogy írod, ivartalanok lesznek.Végül is nem raktad utcára őket. Nem osztogattad széjjel.A magad kívánságára tetted. Akkor miért akarsz innen megerősítést, vagy véleményt, hogy milyen ember vagy?

Megkaptad, hogy rossz, elítélendő ember vagy. Ez most mit változtat a helyzeten?Vagy Neked arra van szükséged, hogy szapuljanak?

2012. júl. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 A kérdező kommentje:

Nem provokálásként írtam ki a kérdést. Távol álljon tőlem az ilyesmi. De én is tapasztalom, hogy az emberek gondolkozás nélkül, csípőből elutasítják azokat, akik nem díjnyertes kutyusokat gyártanak. Unalmas is lenne a világ, ha nem lennének keverékek. A természetben sem szűri orvos az állatokat, és nem nézik, hogy a fajtastandard szerinti egyedek párosodnak-e. Mégis kiválóan boldogulnak, nem? A föld szinte összes állata így csinálja, mégse haltak ki. Sajnálom azokat a válaszadókat, akiket csúnyán lepontoztok "kutyabarátok". Szerencsére engem nem tudtok ezúttal. (Ezt sem provokációnak szánom!)


Inkább az igazi állatkínzókkal kellene foglalkozni. Én most már kijelentem, nem vagyok az. Ivartalaníttatom a kutyám, így nem fognak ész nélkül szaporodni és mindig megtartom a kölyköket. A menhelyes problémán az segítene, ha mindenki követné a példám és ivartalaníttatna és csak saját célra tartana kölyköket. Feleennyi gond sem lenne.


És miből gondoljátok, hogy az már nem a kutyám családja? Az ükanyád már nem a családod része? Dehogynem! Csak nagyon távoli rokon.

2012. júl. 22. 18:31
 14/72 anonim ***** válasza:
70%

Drágám!

Először azt írtad, megtartod mind. Utána pedig azt, hogy a kan marad. Na most akkor hogy is van ez?

Szép dolog, ha ivartalanítva adod tovább a szukákat. Csak abba nem gondolsz bele, hogy más, menhelyi kutyáktól veszed el az esélyt.

Az, hogy a saját kutyádtól akarsz kölyköt, önzőség. Nem kicsit. Azért szaporítasz, hogy Te jól járj.

Ráadásul, ha tényleg szeretnéd a kutyákat, akkor a 'jobbá tételükön' fáradoznál, nem pedig saját magad helyeznéd előtérbe.

Tényleg magadat nevezed állatbarátnak? Hát...nekem más fogalmaim vannak erről a szóról. És Te nem szerepelsz köztük...

2012. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
84%
Azt írta, a szukákat ivartalanítja, a kan marad. Marad ivaros.
2012. júl. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
48%

Én is ezt írtam. Olvasd el még egyszer.

(Az alapkérdésben még az szerepel, hogy mindet megtartja.)

2012. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 A kérdező kommentje:

Mind megtartom, de csak a kan marad ivaros. És tisztában vagyok azzal, hogy mi az az állatbarátság. Tisztelem őket és nem bántanák egyet sem. A menhelyeken is segítek, sőt, a kutyámat, akinek most kölykei vannak egy sintértelepről hoztam el. De a világ összes kutyáját nem lehet befogadni, nem is ez a megoldás. Hanem az, hogy a szaporítandó állatokon kívül mindet ivartalaníttatni kell. Ha az emberek így tennének, akkor édeskeveset számítana az a kevés új kölyök, amiket a gazdi magának megtart. (Kicsit önző vagyok, tudom. :))


Egyébként aki szerint a kutya szaporítása állatkínzás, annak üzenem, hogy akkor a tenyésztése is az. Vemhesség és vemhesség között nincs különbség. És képzeljétek, mindkét állatot először megmutattam orvosnak: a kant és a szukát is. Mindenki egészséges és látnotok kellene a piciket! Nevetnem kell, ha valaki azt mondja, hogy szenvednek. Náluk boldogabb teremtést elképzelni sem lehet. Mert lehet furán hangzik nektek elsőre, de a korcs kutya is ugyanolyan, mint a fajtatiszta. Ugyanazok az igényei és meg is kapnak mindent, mint akármelyik luxus eb. Minőségi tápot esznek, napi több órát sétálnak és úgy élnek, mint egy nagy falka!

2012. júl. 22. 19:06
 18/72 anonim ***** válasza:
74%

Aki azt írta, hogy ide tenyésztők írkálnak, akik féltik a pénzüket, annak üzenem, hogy wazz... évek óta ideiglenes gazdi vagyok, kb 20 kutya volt nálam pár év alatt, és többségük ilyen önző gazdák miatt került az utcára, mint a kérdező.

Nekem is van saját kutyám, de soha nem jutott eszembe, hogy lehozzak tőle egy almot, pedig ő kiállítási kutya.


Kérdező, milyen választ vársz? Írjam azt, hogy igenis rossz, amit csináltál? Minek? Lesz@rod az emberek véleményét.

Nem érted miről szól a felelősségtudat. Falra hányt borsó minden szavunk. Aki érti a felelős kutyatartás lényegét, az nem tesz ilyet, ennyi. Talán majd egyszer Te is eljutsz erre a szintre, és akkor nem fogod azt az egy kant sem ivarosan tartani, hogy még tovább szaporítsad őket.

Nem rossz vagy, hanem önző és felelőtlen.

2012. júl. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
33%
Nem akarja kidobni!Nem miatta vannak menhelyi kutyák!Van gazdájuk. Persze ,ha az ide író tenyésztőkön múlna csak náluk lehetne kutyát venni,törvényileg betiltanák az ivaros keverékeket, a kenelnév nélkül született kutyák gazdáit vasra veretnék és mikor ez bekövetkezett és már csak náluk lehet pedigrés ebet venni a kutyára vágyóknak, kartellba szerveződve felvernék az így is irreálisan magas fajtatiszta kutyaárakat. Ügyes cégpolitika . Kb olyan mint a jövedéki termékek állami monopóliuma. Olyan mértékben átesnek itt egyesek a ló (kutya) másik oldalára ,hogy az már leginkább csak vicces.
2012. júl. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
56%
Nyugi, nemsokára be fogják tiltani a házi szaporítást, kőkemény bünti jár majd érte. Csak az hozhat le almot, aki bejelentett tenyésztő.
2012. júl. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!