Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítom a kutyám! Most...

Szaporítom a kutyám! Most nagyon rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés
Akartam egy kölyköt, ezért kerestem neki egy kant. Figyeltünk rá és orvoshoz is vittük. A kicsik mind egészségesek, megtartjuk mindet. De ugye nagyon rossz, elítélendő ember vagyok?

2012. júl. 22. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 A kérdező kommentje:

A jellem miatt kutyát venni is önzőség. nem az állatnak akarsz jót, hanem magadnak. :) Amíg nem fogadsz be kóbor, elhagyatott, esetleg rossz jellemű kutyát, addig ne beszélj állatszeretetről.


Ezt mondta egyikőtök:

"Igazad van orvos nem szűri őket, ott szűri a természet. Beteg, életképtelen állat nem marad életben. Valamint szaporodni is csak az erős életre való egyedek tudnak."


Abszolút egyetértek, én is így gondolom. Ez a magyarázata,hogy a kóbor, esetleg utcán született kutyák igenis egészségesek, mind fizikailag, mind idegrendszerileg. Ott is csak a legéleterősebb állatok maradnak életben és a beteg kölykök pár napon belül elpusztulnak. Falusi szaporítóknál ugyanez a helyzet. Ezzel nem azt mondom, hogy helyes hagyni az utcán tengődő kutyákat elpusztulni. De ne mondjátok, hogy ezek a kutyák kevesebbet érnek a fajtatisztáknál.


Nekem is vannak fajták, amik kinézetre, vagy jellemre tetszenek, de inkább kóbor állatot fogadok be. Én szeretem, hogy mindegyik egyéniség: nem futószalagon gyártottak, egyik se néz ki ugyanúgy, mint a másik. Izgalmas, kihívást jelentő feladat egy félénkebb kutya "megszelídítése".


És természetesen nem azért tettem fel a kérdést, hogy annak a 2 darab válaszolónak megköszönhessem (bár szerintem többen vannak kettőnél). De az ő válaszukat találtam a leghasznosabbnak. Azonkívül voltak még hasznos válaszok, akik ugyan nem értenek egyet velem, de nem is néznek állatkínzó szemétládának.

2012. júl. 23. 08:14
 32/72 anonim ***** válasza:
77%
Nem biztos, hogy rossz ember vagy, de buta az biztos. :)
2012. júl. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
56%
Miért engem kell azért lepontozni, mert nem értetek egyet a törvénymódosítással? Nem tőlem kell kérdezgetni, h h fogják ezt ellenőrizni, én csak megírtam, h lesz egy ilyen paragrafus is.
2012. júl. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy buta lennék. A butaság nem itt kezdődik, hogy másként gondolkozunk a világról.
2012. júl. 23. 10:18
 35/72 anonim ***** válasza:
68%

Nem, a butaság ott kezdődik, amikor egy ember nem képes felfogni, hogy saját önzősége miatt milyen károkat okoz az állítólagosan szeretett kutyájában. Az elléstől bizonyítottan gyengül a kutya, és megrövidíti az életét, és mindezt azért, mert a gazdája nem látja be, hogy van így is elég szerencsétlen, kidobott kutya, aki senkinek sem kell, és egy sintértelepen fog tengődni rövidke életében. De te ezt úgysem látod be, így kár bármit is magyaráznom, mert a válaszod az lesz rá, hogy "de te ezt nem értheted". Hát, tudod, teljesen más elképzeléseink vannak az állatszeretetről, és a felelős állattartásról.

Nálam az már nem felelős, ha valaki ész nélkül elleti a kutyáját, csak mert az neki olyan jó és közben irdatlan mennyiségű veszélynek teszi ki. Az hogy most nem történt probléma, az egy dolog, de az esély megvolt rá.

Nem tudom te hogy vagy vele, de én nem kockáztatom annak az életét akit szeretek, és gondoskodok róla.


Még tudnám tovább fejtegetni ezeket a dolgokat, hogy miért gondolom azt, hogy buta vagy, vagy legalábbis felelőtlen, de gondolom nem is érdekel, mert egy legyintéssel elintéznéd ismét, hogy én ezt nem érthetem.

2012. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, előtte megnézte orvos és közben is vittem vizsgálatra. Egy alkalomról volt szó, többet nem fog elleni. És ennyi erővel az összes tenyésztő állatkínzó, mert a kutyám minden ellátást megkapott.
2012. júl. 23. 11:26
 37/72 anonim ***** válasza:
89%

Mi lenne, ha lezárnánk a témát?

Te is tudod, és tudtad akkor is, amikor a kérdést kiírtad, hogy meg fogod osztani a társaságot. Színtiszt

2012. júl. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
83%

Na remélem most elküldi:

Mi lenne, ha lezárnánk a témát?

Te is tudod, és tudtad akkor is, amikor a kérdést kiírtad, hogy meg fogod osztani a társaságot. Színtiszta provokáció volt a kérdésed. És csak az igazad hajtogatod. Többen nem értenek veled egyet, valaki igen (gondolom az illetőnek is szaporítós kutyája van (irigy azokra, akik képesek spórolni egy 'tökéletes' kutyára), vagy szaporít). Mi értelme van a további provokációdnak?

2012. júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 A kérdező kommentje:

Ha szerinted ez provokáció... Soha nem tennék fel provokáló kérdést, egyszerűen csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.


"Irigy azokra, akik képesek spórolni egy 'tökéletes' kutyára."


Vagy úgy dönt, hogy segít egy szerencsétlen, kidobott, korcs kutyának. Lehet, hogy nem tökéletes, de én nem is akarok tökéletes kutyát. Nem robotról beszélünk, hanem egy élőlényről. Egyéniséggel. Én elfogadom a kutyáim egyéniségeknek, és nincsenek irreális elvárásaim velük szemben. Lenne pénzem nem is egy fajtatiszta kutyára, de azt a pénzt inkább a meglévő kutyáim javára fordítom.

2012. júl. 23. 11:57
 40/72 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező!


Nekem is lenne pénzt djínyertes szülőktől hiperszuper kutyára, de helyette életet mentettem. Viszont akármennyire is imádom, eszembe se jutna szaporítani. Pont azértmentettem meg, h ne legyne ő is kóbor/agyonvert/stb kutya. Épp ez ellen harcolok - a hsz-eid alapján te is. Akkor végképp nem értem, h miért nem az jutott eszedbe, h menhelyről/gyepiről kihozol még vagy 2 kutyát.

2012. júl. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!