Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítom a kutyám! Most...

Szaporítom a kutyám! Most nagyon rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés
Akartam egy kölyköt, ezért kerestem neki egy kant. Figyeltünk rá és orvoshoz is vittük. A kicsik mind egészségesek, megtartjuk mindet. De ugye nagyon rossz, elítélendő ember vagyok?

2012. júl. 22. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
94%

LESZÖGEZEM HOGY AZ ALÁBBI GONDOLATAIM MIND FAJTATISZTA MIND KEVERÉK KUTYA ELLETÉSÉRE ÉRVÉNYES. Magával ezzel a döntéssel, és cselekedettel van gondom, nem magával a kutya fajtájával.


Utoljára, összefoglaltan megpróbálom elmagyarázni, hogy mi a problémám, és mitől tartom felelőtlenségnek azt amit csináltál.


Először lefektetem, hogy nálam hol kezdődik a felelősségtudat és a felelős döntés. Valljuk be, azért egy kutya befogadása/vásárlása is felelős döntés kéne hogy legyen. Mielőtt meghozok egy döntést végiggondolom az ÖSSZES lehetőséget. Számba veszem a lehetséges negatívumok, problémákat, mit kell tennem a későbbiekben, hogy a dolog rendesen működjön. És itt lenne is pár kérdésem feléd:


Amikor meghoztad azt a döntést, hogy leelleted a kutyádat, számba vetted annak a lehetőségét, hogy mi van ha 8-9 kölyköt fog lehozni? Akkor is megtartod mindet? Most erre gondolom élből rávágod, hogy hát persze, mert te sosem dobnál ki egy kutyát sem. De mielőtt ezt tennéd kérlek gondold legalább végig. Tényleg ki tudnád elégíteni 8-9 kutya szellemi és fizikai igényét MINDEN NAP? Gondolom megengeded, hogy kételkedjek ebben.


Hál istennek "csak" 4 kölyök született. Azt végiggondoltad, hogy azt a 4 kutyát (vagyis az anyjukkal együtt 5) napi szinten le kell mozgatni, tanítani, nevelni kell? Tudom, erre rávágod, hogy neked van ennyi időd. De mint kutyatartó tudom, hogy egy kutya is néha sok, nem hogy 5. Tényleg van erre energiád akár 15 éven keresztül? Gondolom erre is azt mondod, hogy igen, de 15 év annyira hosszú idő, hogy ezt így előre nem mondhatod meg. Addig annyi minden történhet az életedben, olyan változások jöhetnek, hogy akár még az is lehet, hogy nem energiával, hanem anyagiakkal nem fogod bírni, és akkor mi lesz a kutyákkal? Gondolom most az anyagi helyzeted megengedi, hogy ennyi kutyát elláss, de aki jól keres az sokat is dolgozik, és akkor megint ott tartunk, hogy hogyan lesz időd az 5 kutyára? Mert feltételezem, ha felelős állattartónak tartod magad, akkor nem csak kidobod őket a kertbe, hogy legyenek. Legalábbis remélem. Mert akkor viszont azoknak a kutyáknak nem biztosítasz jó életet, nem elégíted ki az igényeiket, és csak szenvedni fognak, esetleg még be is diliznek, ha olyan a temperamentumuk.


Szóval én úgy gondolom, hogy ennyi kutyát nem lehet felelősen nevelni és ezért tartom felelőtlenségnek, hogy ezt így bevállaltad.


Tudom, én sem tudhatom azt, hogy mi lesz később, de a mai világban annyira bizonytalan minden, hogy még az se biztos, hogy holnap lesz hol dolgoznunk. Nehéz tervezni, főleg ilyen hosszútávra.


Mégegyszer hangsúlyozom, hogy akkor is ez lenne a véleményem, ha egy fajtatiszta kutyát ellet le a kérdező, mivel itt nem a fajta/keverék ellen vagyok, hanem maga az, hogy felelőtlenség ennyi kutyát bevállalni 15 évre.


Remélem kérdező mostmár tiszta az, hogy mi a bajom ezzel az egésszel, de gondolom így sem fogadod el az ellenvetéseimet.

2012. júl. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
93%

LESZÖGEZEM HOGY AZ ALÁBBI GONDOLATAIM MIND FAJTATISZTA MIND KEVERÉK KUTYA SAJÁTCÉLÚ ELLETÉSÉRE ÉRVÉNYES.


Kihagytam a szót, hogy SAJÁTCÉLÚ.

2012. júl. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 A kérdező kommentje:
Oké, ebben igazad van.
2012. júl. 25. 08:23
 64/72 anonim ***** válasza:
100%

Akik az ilyesfajta szaporítás ellen vannak,kis részben százezrekért kutyát áruló mestertenyésztők.

Többen vagyunk olyanok,akik próbáljuk menteni a kutyákat és tudjuk,hogy MINDEN megszülető alom teljesen felesleges,mert már most annyi gazdátlan kutya van,hogy nagy részüknek esélyük nincs gazdit találni.

Aki látott már sintértelepi kivégzést,mert az gyakorlatilag annak nevezhető,bármilyen humánus módszerrel csinálják,az érti,miről beszélek.Aki próbál az utcán kóválygó gazdátlan kutyákért a gyakorlatban tenni,szintén érti.A láncra vert,hátsó udvarokon minden törődés nélkül az életüket leélő névtelen kutyákért.Az országúton véresen összeszedett,vagy épp kötélről levágott szerencsétlenekért.A szomszédom vadásszal agyonlövetett pulijáért.

Ha nem születnének újabb és újabb almok,akkor ezek a kutyák sem lennének ilyen helyzetben.

Nálad született egy alom,jó helyük van.Csak esetleg valaki úgy gondolja,hogy nálad szép kiskutyák vannak,ő is lehoz egy almot és a megszülető kölykök senkinek sem kellenek és az utcán végzik.

2014. ápr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
35%
Attól függ, hogy a kicsiket miért tartjátok meg.
2014. ápr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
100%

Szóval megtartod a 4 kölyköt.

5 kutyával fogsz együtt élni. OK.

Ha a kanod csinál majd pl 10-et (mert azt írtad, tovább akarod szaporítani), akkor azt a 10-et is mind megtartod? És ha kiszökik, és felcsinál egy szukát, azokat is mind megtartod? És azok kölykeit is???


Érzed már, mivel van a baj?


Ha igazán szeretnéd a kutyád, akkor már rég ivartalaníttattad volna.

Nem attól vagy jó gazda, ha a leszármazottaival élsz.

Én ugyanúgy örökre emlékezni fogok a kutyámra, mint te, csak én nem növeltem a kidobott kutyák számát, mert ivartalaníttattam!

És ha már nem lesz velünk (remélem ez jó sokára lesz), akkor választok egyet menhelyről!!! De az emléke mindig velem marad!

2014. ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
100%

Annak a válaszadónak, aki azt írta, hogy régen is szaporítottak a parasztok.

Igen ez így van, sőt a mai napig is sok helyen. De ők a felesleges, esetleg nem életképes kölyköt agyonverték, vízbe fojtották stb A beteges kutyát sem vitték orvoshoz, így azok hamarabb elpusztultak. Tehát igen erősen szelektálták őket. Ha tudta, hogy nem tudja őket eltartani, akkor is szelektálták őket. Ha egy kutya mondjuk jól dolgozott figyelt arra, hogy az szaporodjon tovább. Tehát józan paraszti ésszel gondolkoztak. Ma ez nem elfogadott. A tenyésztők legalább szűrik a betegségekre a kutyákat, és ivartalanítják a nem alkalmasokat. Legalábbis a normálisak.

De a sok buta ember, szaporítsunk, mert egyszer szülnie kell. Bőrproblémás, sánta, idegbeteg, született félős, nem számít. A sok túlélő, utcán nevelkedett és életben maradt kutya, akinek vannak még ösztönei a túléléshez, ami az élethez kell meg ott dekkol jó esetben a menhelyen, nem a sintértelepen.

Úgy gondolom nem kell feltétlen papír a jó kutyához, de aki ilyenre adja a fejét értsen hozzá, legyen nagyon sok tapasztalata és tényleg a legjobbakat szaporítsa, lehetséges szűréseket elvégezve és körültekintően gondoskodjon az alomról.

2014. ápr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
66%

Most nézem ez nem is mostani kérdés.

Nah hogy vannak a kutyák?

2014. ápr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező te valami hihetetlenül ostoba vagy, úristen fáj az agyam tőled. Egyetlen dolgot nem értek: mi a francnak tetted fel a kérdést? Mert bármit magyaráznak neked mindenre csak "nyenyenyenye nem érdekel" és "nyenyenyenye dögöljenek meg akkor a korcs kutyák szerintetek" pedig ROHADTUL NEM, nekem is keverékem van aki pont olyan s***ggfejek miatt került a menhelyre mint te.

És annak aki szerint csak a fórumokon nagy a szánk: én mindenkinek megmondom hogy gyökér aki úgy jön le a futtatóra hogy "kié a vizsla mert van egy három éves akitől pont akarnak kölyköket, ivartalanítva van de kár?!" meg "hát már csak egy évet kell várni és xy-kának lesznek kölykei, mert olyan szép (járni alig tud a dp-től 4 hónaposan) meg kell a rokonoknak is" tudod az ilyen emberek általában EGYSZER jönnek le aztán találkoznak velem és többet a kutyás társaságunk közelébe se jönnek. Pedig nem mondok én semmi csúnyát, pusztán a tényekkel úgy lealázom hogy inkább nem hangoztatja többet a "nézeteit".

2014. ápr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 A kérdező kommentje:
Lol :D
2014. ápr. 10. 13:34
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!