Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítom a kutyám! Most...

Szaporítom a kutyám! Most nagyon rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés
Akartam egy kölyköt, ezért kerestem neki egy kant. Figyeltünk rá és orvoshoz is vittük. A kicsik mind egészségesek, megtartjuk mindet. De ugye nagyon rossz, elítélendő ember vagyok?

2012. júl. 22. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
98%

Lehet nem provokáció a kérdésed, de ne akarj minket kérlek meggyőzni arról, hogy amit tettél az helyes. Mert nem az.

Én elfogadom az ellenkező véleményeket, álláspontokat. Csak tudod amikor valaki egyik oldalról elkezdi hajtogatni, hogy így fújjj drága kutya, úgy fújj drága kutya, meg hogy mentsünk meg egy életet, mert szegény szerencsétlen kidobott élőlény, akkor már tényleg nem értem. Ennyire nem érzed saját magadban az ellentmondást?


Amúgy azt nem értem, hogy miért gondolják sokan, hogy itt a papíron van a lényeg, és hogy amelyik kutyának nincs papírja, az már nem is az.

Engem (és még sokakat, akik tényleg felelősen tartják a kutyájukat) nem kell meggyőznöd arról, hogy a keverék kutya is kutya. Az enyém is keverék. Egy olyan házból hoztuk el, ahol nem hajlandóak a szukát ivartalanítani, mondván nincs rá pénzük. Ehelyett évente lehoznak 2 alomnyi kölyköt, akiknek vagy van gazdája vagy nincs.

És hányingerem van, ha rájuk gondolok, és megszakad a szívem a szuka kutyáért. Hozzáteszem, mielőtt elhoztuk a kutyánkat olyanokkal dobálóztak, hogy elaltatják mert nincs pénzük etetni... Nála jobb, szebb, értelmesebb, okosabb, szeretnivalóbb állatot még nem láttam.


Szóval, azok akik a szaporítók ellen vannak nem azért ellenzik, mert fújjj keverék kutyák lesznek belőlük. Hanem nézz körül azokon a szerencsétleneken, akiket ilyen meg olyan okból (egyszerűen megunt, megkínzott) beraktak a sintértelepre. Mert a sintértelepek ugyanolyan szenvedő kutyákkal vannak tele, akik a hozzád hasonló emberek (akik kedvtelésből összeeresztettek két kutyát) miatt kerülnek oda.

Ez ellen ágálhatsz azzal, hogy de te mindent megadsz nekik, és hasonlók, ettől még felelőtlenség úgy a világra hozatni egy-egy almot, hogy tudod, hogy közben megmenthettél volna 2-3 kutyát. Mert ugye erről papolsz, hogy te mennyire állatszerető vagy, de a döntéseid nem ezt bizonyítják.

2012. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
20%
Ugyanúgy felelőtlenség pedigrés kutyát venni, ha tudod, hogy helyettük megmenthettél volna egyet!
2012. júl. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
25%
Szülni se kell ,hiszen tele az árvaház. Sőt biztos rövidíti az életet a szülés és mennyi komplikáció lehet,akár halálos is,ráadásul hizlal is a terhesség,és így is vagyunk 6milliárdan,minek még egy éhes száj! Felelőtlen mindenki!:D
2012. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
64%

Na és akkor itt jön az első mondatom. Nem is értem minek próbálkoztam itt megmagyarázni a mi álláspontunkat, de nyilván, mi látjuk rosszul és ti jól. De van egy olyan érzésem, hogy ti DIREKT nem akarjátok érteni azt, hogy mi miről beszélünk.


Egyszerűen az emberi butaság nem ismer határokat, és én itt kiszálltam a témából, mert értelmetlenné vált az egész diszkurzus.

2012. júl. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
86%
jézusom..
2012. júl. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
42%

Úgy látom rosszul fogalmaztam.

Akik itt hőbörögnek, hogy minek a pedigrés kutya, arra írtam, hogy irigyek, hogy más képes spórolni egy fajtatiszta kutyára.

Természetesen úgy gondolom, hogy ha valakinek nincsenek céljai egy fajtával, vagy nem fontos a fajtatisztasága, akkor a legjobb megmenteni egy kutyust/cicust a menhelyről.

De! Amennyiben valaki fajtatiszta kutyát akar, akkor az igenis spóroljon egy minőségi kutyusra.

A Kérdezőt pedig abszolút nem értem. Azt írja, hogy megmentett egy kutyát... Hát kár volt, mivel csak az utódokat produkálja feleslegesen. Megmentettél egyet. Ez szép. Csak arra nem gondolsz, hogy a kölykeivel a menhelyi kutyáktól veszed el az esélyt. És akármennyire is szeretnéd nekünk megmagyarázni, hogy jó ember vagy, nem fog sikerülni...

2012. júl. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 A kérdező kommentje:
De az összes kölykét megtartom és nem hozza sorban az almokat, mert ivartalaníttatva lesz! Olyan nehéz ezt megérteni? Ez az egy alom, és minden kutyus nálam marad! És attól még, hogy a 4 kölyök helyett örökbe fogadok még 4 kutyát, az nem oldaná meg a kóbor állatok gondjait. Ugyanis miliószám van belőlük és mindnek nincs hely. Ez van.
2012. júl. 23. 15:15
 48/72 anonim ***** válasza:
14%

Hagyjad,ezeknek csak két kutya létezik a menhelyi ivartalanított meg a díjnyertes méregdrága mestertenyésztős.Aki mást vesz ,vagy tart az mind hülye és felelőtlen,állatkínzó anyaszomorító.

Ne akarj megerősítést kicsikarni tőlük,reménytelen.Vigasztaljon ,hogy masszív kisebbségben vannak ,csak a kutyás kérdéseknél ,fórumokon tobzódnak ennyire ,való életben én még nem is találkoztam velük, pedig igen sok kutyatartót ismerek.

2012. júl. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van utolsó. Tényleg felesleges velük vitatkozni, úgyse fogják megérteni. :(
2012. júl. 23. 15:44
 50/72 anonim ***** válasza:
70%

"Hagyjad,ezeknek csak két kutya létezik a menhelyi ivartalanított meg a díjnyertes méregdrága mestertenyésztős.Aki mást vesz ,vagy tart az mind hülye és felelőtlen,állatkínzó anyaszomorító.

Ne akarj megerősítést kicsikarni tőlük,reménytelen.Vigasztaljon ,hogy masszív kisebbségben vannak ,csak a kutyás kérdéseknél ,fórumokon tobzódnak ennyire ,való életben én még nem is találkoztam velük, pedig igen sok kutyatartót ismerek.

"


Az a baj, hogy masszív kisebbségben vagyunk, azért tart ott a mai állattartás ahol. Én erre speciel nem lennék büszke. De ha te az vagy, akkor csak gratulálni tudok.

Tudod, a szar is biztos finom, hiszen annyi millió légy nem tévedhet. Ennyit az erőviszonyokról.


Tudod kedves kérdező mi is pont ilyen lemondóan viszonyolunk hozzád. Kár ide bármi szó, úgyse fogod megérteni, hogy mi miről beszélünk, mert vagy nem akarod, vagy annyira korlátolt vagy, hogy nem tudod megérteni.

2012. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!