Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon beteg, viszont...

A kutyám nagyon beteg, viszont sem nekem, sem pedig a szüleimnek nincs pénze arra, hogy állatkórházba vigyük, mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés
A kutyánk 10 éves. Körülbelül két-három hete nagyon ingatag az állapota. Azzal kezdődött az egész, hogy szorulása volt, sosem tudott "könnyíteni magán", hogy szépen fejezzem ki magam. Láttuk többször is hogy próbál, hogy ide-oda járkál a kertben de valamiért nem tudott. Majd ezt követően étvágytalan lett, mostanra már semmit sem hajlandó megenni. Vizet iszik, de egyebet semmit. A helyzet az, hogy anyagilag nagyon rosszul állunk és sajnos a kutyát idén be sem oltatták a szüleim. Pénzünk állatkórházra nem hiszem, hogy lenne, ugyanis általában hónap végééig sem húzzák a szüleim és mi sem. Én már külön élek a Párommal, nekünk pici babánk van, sajnos mostanában mi sem állunk túl fényesen. Viszont a kutyát még kislány koromban kaptam és nagyon szeretem, Vele nőttem fel. A szívem szakad meg, hogy nem tudok Rajta segíteni. Mit tehetnék? Mi lehet a baja? Volt valakinek hasonló tapasztalata ilyen betegséggel kapcsolatban?
2012. júl. 25. 12:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/138 anonim ***** válasza:
54%
hát ezt majd a hatóságoknak magyarázd, ha feltűnik nekik. biztos érdekelni fogja őket. tartom azt, hogy beszélj az állatorvossal, hogy szarul álltok, de a kutya nagyon beteg.
2012. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/138 A kérdező kommentje:
Ja és nekünk nincs külön állatorvosunk! A faluban ahol élnek a szüleim, minden évben jön egy ember aki beoltja a kutyákat, de azt hiszem nem is mindig ugyanaz. Sosem volt még beteg a kutyám, így hála Istennek eddig nem volt szükség állatorvos segítségére.
2012. júl. 25. 12:49
 13/138 anonim ***** válasza:
94%
Az a helyzet, hogy a tünetek jelentkezésekor ezt még egyszerűen lehett volna orvosolni. Mostmár lehet, hogy műteni kellene. Mindig jóval egyszerűbb megelőzni a nagyobb bajt, mint utána abból kikeveredni! Ha nem viszitek állatorvoshoz, akkor kezdjétek ásni neki a gödröt!
2012. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/138 anonim ***** válasza:
94%

Azért remeg, mert ha nem eszik napok óta, akkor le van gyengülve teljesen. Lehet, hogy lázas is.


Senki sem fog tudni segiteni, csak az orvos, ahogy előző is írta, hiába is mondanánk vmi tuti gyógyszert (vizsgálat nélkül ez kizárt), az is pénzbe kerülne.


Széklete volt a nagy szorulás után? Az helyrejött, csak utána meg étvágytalan lett? Vagy azóta sem sikerült kakilnia és nem is eszik? Mert ha ez utóbbi, akkor borzasztóan szenvedhet szegény :( Amúgy is szenved, de akkor óriási fájdalmai lehetnek az elzáródás miatt.


Az orvosnál lehet kérni halasztott fizetést. Vagy kérj kölcsön legalább annyit, hogy megvizsgálják és megmondhassa az orvos mibe kerülne megmenteni!


Ird meg, kérlek, mi lett a vége!!!

2012. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/138 anonim ***** válasza:
hát akkor csapd fel az arany oldalakat.
2012. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/138 anonim ***** válasza:
91%
tényleg, a másik, tudom borzasztó, de próbálj meg valakitől kölcsönkérni, ez vészhelyzet, ha most nem, akkor mikor?
2012. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/138 A kérdező kommentje:
Nem bántást, lehordást vártam. Nem hazudok ha azt írom, hogy a szüleim pénztárcája így az utolsó napokban teljesen üres és a miénk is körülbelül. Én is segítenék rajta és beszéltem is már édesapámmal, hogy ha hazajön most külföldről a napokban akkor vigyük be, de egyedül még bevinni se tudjuk mert egyszerűen nincs aki segítene lefogni nekünk. Amikor ma közel hajoltam hozzá, rám morgott. A puli ilyen fajta kutya sajnos. Nem bántani kell engem, mert én tudom, hogy nekem is nagyon rossz ez. De egyszerűen a semmiből nem lehet pénzt varázsolni. Nekünk is gondoskodni kell még egy 11 hónapos gyerekről is. Már felhívtam az állatkórházat, érdeklődtem az árakkal kapcsolatban de azt mondták vizsgálatfüggő. Minél több vizsgálatot kér az orvos, annál több. (Pl. röntgen, vérvétel ... stb.)
2012. júl. 25. 12:52
 18/138 anonim ***** válasza:
95%
Az én nagy szüleim is falun laknak ott sincs külön állatorvos bár nekünk van. Mi sem állunk olyan jól anyagilag mégis 4 kutyánk van. Az egyik egy utcai kutya és nagymamám azt mondta nem költ rá én 13éves fejjel annyit gyűjtöttem hogy fizetem a kutyusomnak az oltását és az állatorvost.
2012. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/138 anonim ***** válasza:
95%
egyik válasz sem bántás, meg lehordás, hidd el. ezt akkor sem lehet hagyni orvos nélkül. volt egy barátnőm, aki szintén ilyen helyzetben volt, és csak azért adta be menhelyre a kutyáját, mert tudta, hogy ott ellátják. inkább lemondott róla, de a kutyát kezelték, és megmenekült. hamar új gazdihoz került, akik tudták fizetni a költségeket :( elég szívszorító, de még mindig jobb, mint hagyni elpusztulni a kutyát az udvar közepén.
2012. júl. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/138 A kérdező kommentje:
Én is dolgozom, de a Párommal együtt, mind a ketten csak 10-én kapunk fizetést. Addig még ki kell húznunk valahogyan. Nyilván 13 évesen nem kellett gondoskodnod a gyermekedről, de nekem itt van Ő is. Már azon is gondolkoztam, hogy eladom a telefonomat, hogy pénzt kerítsek elő. Nem tudom mit tehetnék. Egyszerűen a legnagyobb probléma az, hogy bevinni egyedül semmiféleképp nem tudom, talán ki kellene hívni hozzá valakit. (inkább)
2012. júl. 25. 12:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!