Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon beteg, viszont...

A kutyám nagyon beteg, viszont sem nekem, sem pedig a szüleimnek nincs pénze arra, hogy állatkórházba vigyük, mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés
A kutyánk 10 éves. Körülbelül két-három hete nagyon ingatag az állapota. Azzal kezdődött az egész, hogy szorulása volt, sosem tudott "könnyíteni magán", hogy szépen fejezzem ki magam. Láttuk többször is hogy próbál, hogy ide-oda járkál a kertben de valamiért nem tudott. Majd ezt követően étvágytalan lett, mostanra már semmit sem hajlandó megenni. Vizet iszik, de egyebet semmit. A helyzet az, hogy anyagilag nagyon rosszul állunk és sajnos a kutyát idén be sem oltatták a szüleim. Pénzünk állatkórházra nem hiszem, hogy lenne, ugyanis általában hónap végééig sem húzzák a szüleim és mi sem. Én már külön élek a Párommal, nekünk pici babánk van, sajnos mostanában mi sem állunk túl fényesen. Viszont a kutyát még kislány koromban kaptam és nagyon szeretem, Vele nőttem fel. A szívem szakad meg, hogy nem tudok Rajta segíteni. Mit tehetnék? Mi lehet a baja? Volt valakinek hasonló tapasztalata ilyen betegséggel kapcsolatban?
2012. júl. 25. 12:38
 81/138 anonim ***** válasza:
Annyit elmondanál, h melyik megyében vagy?
2012. júl. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/138 A kérdező kommentje:
Már írtam korábban, hogy Szabolcs-megyében élek!
2012. júl. 25. 16:39
 83/138 anonim ***** válasza:
Ezzel most nem segítek a jelenlegi problémádon, de kívánom, hogy rendeződjön az anyagi helyzetetek, viszont ha így lesz és valaha is lesz másik kutyátok, akkor a mostani esetből tanulva azt már ne hanyagoljátok el ennyire! Egy kutyát nevelni, tanítani, szocializálni kell! Ez a mostani kutyátok egy agresszív, neveletlen és szocializálatlan kutya, tipikus esete ahozzá nem értő és igénytelen kutyatartásnak. Szóval a következő kutya előtt nézzetek utána, hogy milyen igényei vannak, hogyan kell nevelni, tanítani, hogyan kell lefárasztani! Már az első naptól kezdve szoktatni kell, hogy bármit megtehssetek vele. Szájába nyúlkálni, orrát, fülét birizgálni, farkát, talpát, ujjacskáit fogdosni és hozzászoktatni, hogy akár idegen emberek is hozzányúlnak. Akkor nem fordulhat elő olyan, hogy még az állatorvos sem tudja ellátni!
2012. júl. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/138 anonim ***** válasza:
messze van a falu? 11 hós baba már nem olyan pici, én 7 hóssal utaztam, repültem, buszoztam, villamosoztam.. szóval kitudnál menni!
2012. júl. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/138 anonim ***** válasza:

Bocs, nem láttam.


Megpróbálok pár emberrel beszélni, de nem ígérek semmit.

2012. júl. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/138 A kérdező kommentje:
Nem az utazással van a probléma! Hanem azzal, hogy senki nem vállalja, hogy behozza a kutyát a városba. Én meg egyedül az ölemben vigyem be a kutyánkat plusz még a babámat is vigyem magammal, gyalog?? Ugyanis ahogyan írtam nekem nincs autóm, buszon pedig beteg állatot tilos szállítani.
2012. júl. 25. 17:12
 87/138 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Valóban nem neveltük ez igaz. De én is és a tesóm is gyerekek voltunk még, amikor Őt megkaptuk, nem tudtuk, hogy Őt nevelni kell. Édesapám keveset volt otthon, de mégis Őt tartotta mindig is a gazdájának. Talán mert Ő hozta el ... Vagy mert érezte, hogy Ő (is) nagyon szereti. Édesanyám sem nevelte, de szerettük. Sokat játszottunk, foglalkoztunk vele, rendesen etettük, itattuk mindig. Mégis ilyen lett...Nem akartunk mi igénytelen kutyatartók lenni. Sőt, nagyon örültünk a kis ajándékunknak. De tanultam ebből az esetből és remélem, hogy még meg tudom menteni ...
2012. júl. 25. 17:23
 88/138 anonim ***** válasza:

egy kutyasulit hívj fel ott értenek az agresszív kutyákhoz hátha tudnának vmit tanácsolni vagy segíteni...


amúgy az anyagi helyzetedet megtudom érteni mi is nagyon szarul állunk :S


amikor nekünk kellett műteni a kutyánkat(lába miatt),mi részlet fizetést kértünk és a doki megengedte és 5 ezret engedett az árból is ,pedig akkor voltunk ott elsőnek nála..


remélem minden megoldódik!!

2012. júl. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/138 A kérdező kommentje:
Akiket én hívtam azok nem engedélyeztek részletfizetést. Annyit mondtak, hogy náluk ez nem lehetséges. Mondtam, hogy rendben ...
2012. júl. 25. 17:32
 90/138 anonim ***** válasza:
Hogy van most a kutyus? Evett vmit? Ivott? Járkál vagy csak fekszik?
2012. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!