Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon beteg, viszont...

A kutyám nagyon beteg, viszont sem nekem, sem pedig a szüleimnek nincs pénze arra, hogy állatkórházba vigyük, mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés
A kutyánk 10 éves. Körülbelül két-három hete nagyon ingatag az állapota. Azzal kezdődött az egész, hogy szorulása volt, sosem tudott "könnyíteni magán", hogy szépen fejezzem ki magam. Láttuk többször is hogy próbál, hogy ide-oda járkál a kertben de valamiért nem tudott. Majd ezt követően étvágytalan lett, mostanra már semmit sem hajlandó megenni. Vizet iszik, de egyebet semmit. A helyzet az, hogy anyagilag nagyon rosszul állunk és sajnos a kutyát idén be sem oltatták a szüleim. Pénzünk állatkórházra nem hiszem, hogy lenne, ugyanis általában hónap végééig sem húzzák a szüleim és mi sem. Én már külön élek a Párommal, nekünk pici babánk van, sajnos mostanában mi sem állunk túl fényesen. Viszont a kutyát még kislány koromban kaptam és nagyon szeretem, Vele nőttem fel. A szívem szakad meg, hogy nem tudok Rajta segíteni. Mit tehetnék? Mi lehet a baja? Volt valakinek hasonló tapasztalata ilyen betegséggel kapcsolatban?
2012. júl. 25. 12:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/138 anonim ***** válasza:
100%

Nem az anyagi helyzeteteket kérdőjelezik meg itt néhányan. De nincs megoldás erre a helyzetre, csak orvos.

A szüleid kutyája egy elhanyagolt , rosszul nevelt eb lett sajnos. Egy pulira nem az a jellemző, hogy megfoghatatlan a gazdája által is.

De ez csak az egyik dolog.

Ha csak egy oltása maradt el, azt még nem szokták komolyan venni.

Bárhogyan is ragozzák, nincs megoldás ,csak az orvos. Ha nem megy, akkor lehet várni, hogy elpusztul, vagy túléli a mostani állapotában.

2012. júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/138 anonim ***** válasza:
100%

Ja,elég érdekes,hogy itt legalább naponta 1 olyan kérdést feltesznek,ahol lerészletezik hogy haldoklik a kutyájuk hetek óta,és milyen kifogásokkal nem viszik állatorvos,meg hűha de sajnálják,csak azzal nem megy az állat semmire.

Akkor nézd végig ,ahogy szenved és elpusztul ,nagy állatbarátok lehettek a szüleiddel mást már nem tudok írni. Nálunk a doki ha egy haldokló állatot odaviszel és azt mondod csak 2 héát múlva vagy részletekben tudsz fizetni,akkor is ellátja és ez szerintem nincs másképpen sehol egy normális orvosnál.

Oké,10 éve jómódban éltetek,mostmeg évenkénti 1 oltásra sajnáljátok a pénzt (ne haragudj de ezt NEM tudom elképzelni,hogy hetente milyen nevetséges összeget,pár fillért kell félrereakni,hogy meglegyen) ,akkor még mindig ott vagyunk,ahol a part szakad: el kell ajándékozni a kutyát. Nálatok csak szenved,mert mindenki leszarja azt is él e még egyáltalán.

2012. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/138 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam le, hogy kajára sincsen. Arra természetesen van. Nem sajnálkozni jöttem ide, csak azért írtam le, hogy van egy kisgyermekünk, hogy lássátok, hogy nem úgy megy a dolog, hogy elmegyek, felveszem a fizetésemet és nem magamra költöm el, hanem másra. Nem keresek sokat, alkalmi munkákat vállalok el 4 órában, a párom is egy ideje csak 6 órában dolgozik, mert ilyen munkát kapott. Én tényleg segítségért jöttem és volt is aki tényleg segítő szándékkal írt amit nagyon köszönök is. Érzékeltem a szembesítő szándékot, de nem lehettem ott mindig a kutya mellett, hogy lássam mikor van jobban, mikor van rosszul. De minden nap telefonáltam mióta tudom, hogy rosszul van és már legutóbb azt mondták nekem a szüleim, hogy jobban van. Ma viszont reggel mondták, hogy megint rosszabbul van és ki is mentem, hogy megnézzem. Azóta is azon rágódom, hogy hogyan kerítsek elő pénzt, hogy segíthessek Neki. Ezt teljesen őszintén írom és remélem van aki el is hiszi ezt nekem ...
2012. júl. 25. 13:26
 44/138 anonim ***** válasza:
100%
fogd már fel, hogy MINDENKI megérti a helyzetedet! csak éppen te sajnáltatod magad, és nem látsz túl a csóróságon, meg a hányattatott sorson, mi meg megoldásokat tárunk eléd!
2012. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/138 anonim ***** válasza:
ne haragudj, de te csak folytatod. 1 mondat elég a rossz anyagi helyzetedről. te csak magyarázkodsz, és ennyi. mindez a minimum, amit leírsz. már reggel toporognod kellett volna a telefonos bódé előtt, hogy vegyék be a telefonod. és ennyi. többet nem tudok hozzáfűzni. ha ennyi áldozatot nem tudtok meghozni, a kutyát el kell ajándékozni.
2012. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/138 A kérdező kommentje:
Jólvan, rendben megértettem és tudom, hogy segíteni akartok, tisztában vagyok vele. Mégegyszer mondom, hogy nem sajnáltatni akarom magam!! Na de inkább cselekszem míg itt bizonygatom, hogy miért is vagyok tehetetlen, keresek az interneten olyan orvost, aki vállalja a részletfizetést.
2012. júl. 25. 13:29
 47/138 A kérdező kommentje:
Egyébként Little Red, mi az a Sedalin? Amit mondtál, hogy az orvos használhatja, ha a kutya nehezen vizsgálható meg? Esetleg egy ilyet is beszerezhetnék, hogy könnyebb dolgunk legyen.
2012. júl. 25. 13:33
 48/138 anonim ***** válasza:

12.49,12.58,13.16 vagyok


Kérlek, olvasd el a hozzászólásaimat, egyszer sem bántottalak. Amit irsz, azt is értem, ahogyan irod, azt is (pszihológus vagyok). De most előbb cselekedj,kérlek, a többi ráér utána. Már tudod, hogy van megoldás, csináld!!!A legnehezebb megvan, elsőre azt hitted megoldás nem is létezik. Nos, előtted a térkép már, csak indulj el! Utána ráérsz sirni, vitatkozni, amit akarsz. De ha nem teszel valamit sürgősen, utána még rosszabbul fogod érezni magad.


És ne merészeld nem megirni mi lett a vége, már sokan izgulunk az ismeretlen elzáródásos kutyusért!!!


Hajrá!

2012. júl. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/138 A kérdező kommentje:
Rendben, amint lesz eredmény a kutyánkkal, megírom!
2012. júl. 25. 13:35
 50/138 anonim ***** válasza:

Azért az is durva, h a gyerekkel mentegetőzöl. Pici baba, gondolom nem azóta vagytok ilyen helyzetben, h ő megszületett. Akkor mire fel lett baba (bár ehhez semmi közöm)?

De a babán is lehet spórolni ám - anyám is ezt tette. Nem kell eldobható pelus, az anyagpelus is ugyanolyan jó, csak kicsit gusztustalan lehet mosni. Vagy esetleg nem kell bébiétel, hanem te magad csinálod. Apróságok, de bazi sokat lehet rajtuk fogni.


De akkor megint előhozom a havi net számlát - mert gondolom nem ingyen van.



Az én kutyám szintén észreveszi a falatokban a gyógyszert és a vizében is. Épp ezért nem trükközök, lerakom és mondom neki h egye meg, ha nagyon makacs, akkor lenyomom a torkán és kész. Igaz, ő nevelve lett - és még csak nem is olyan jámbor fajta, mint a puli.


És amit mások is írtak, az oltás. Ugye évente egyszer kell adatni. Legyünk szőrös szívűek, tegyük fel h ott drága, legyen 5000 Ft (sehol sincs ennyi, de szemléltetésnek megteszi). Egy évben ugye 365 nap van (legalábbis ez az elfogadott). 5000/365=13,6 - tehát napi 15 forint félretétele, és megvan az oltás ára. Ha erre se telik, akkor már rég nem lenne se ház ,se semmi.

2012. júl. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!