Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon beteg, viszont...

A kutyám nagyon beteg, viszont sem nekem, sem pedig a szüleimnek nincs pénze arra, hogy állatkórházba vigyük, mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés
A kutyánk 10 éves. Körülbelül két-három hete nagyon ingatag az állapota. Azzal kezdődött az egész, hogy szorulása volt, sosem tudott "könnyíteni magán", hogy szépen fejezzem ki magam. Láttuk többször is hogy próbál, hogy ide-oda járkál a kertben de valamiért nem tudott. Majd ezt követően étvágytalan lett, mostanra már semmit sem hajlandó megenni. Vizet iszik, de egyebet semmit. A helyzet az, hogy anyagilag nagyon rosszul állunk és sajnos a kutyát idén be sem oltatták a szüleim. Pénzünk állatkórházra nem hiszem, hogy lenne, ugyanis általában hónap végééig sem húzzák a szüleim és mi sem. Én már külön élek a Párommal, nekünk pici babánk van, sajnos mostanában mi sem állunk túl fényesen. Viszont a kutyát még kislány koromban kaptam és nagyon szeretem, Vele nőttem fel. A szívem szakad meg, hogy nem tudok Rajta segíteni. Mit tehetnék? Mi lehet a baja? Volt valakinek hasonló tapasztalata ilyen betegséggel kapcsolatban?
2012. júl. 25. 12:38
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/138 anonim ***** válasza:
Nos? Már lerágom a körmöm azért a kutyáért...
2012. júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/138 anonim ***** válasza:
Végigolvastam a kommenteket és elszőrnyülködte, remélem mihamarabb megodldjátok a kutya ellátását!
2012. júl. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/138 A kérdező kommentje:
Felhívtam az állatsegítőket, ők nem tudtak segíteni, de egy orvost tudtak nekem ajánlani, őt hívtam fel. Azt mondta, hogy egy beöntést kellene adni a kutyának, de mivel ez számukra elég fájdalmas és necces beavatkozás ezért ezt altatásban végzik. Elmondtam Neki, hogy mi a helyzet és, hogy csak Édesapám az aki úgymond szót ért a kutyával és Ő csak szombaton lesz itthon éppen ezért ki kellene jönni házhoz. És azt mondta, hogy nyilván egy agresszívabb kutyához Ő sem merne közelebb merészkedni, hanem Neki egy olyan ember kell aki megfogja az állatot és aki mellett biztonságosan végezheti a dolgát, tehát Ő nem fogja kockáztatni az épségét. Amit meg is értek ... Mondta, hogy azt is megérti, hogy mi nem tudjuk megfogni a kutyát de mondta, hogy akkor hogy várjuk el tőle? Tehát most megint tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak ... Szombatig még két teljes nap van! Nem tudom hogyan oldjam meg, így, hogy a kutya agresszív senki nem fogja elvállalni. Megemlítettem azt a bizonyos bódítószert, de erre csak annyit mondott, hogy sokszor nem úgy sül el, ahogyan szeretnék és, hogy azt is szájon át kell adagolni és így, hogy fennáll a veszélye annak, hogy megharapja a kutya, így nyilván nem merné Ő beadagolni Neki. Na most mit csináljak??
2012. júl. 25. 14:22
 64/138 anonim ***** válasza:
Szombatig még három teljes nap van, nem kettő :( Hogy van most a kutya???
2012. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/138 A kérdező kommentje:
Azt mondja az öcsém, hogy amikor iszik egy kis vizet jobban van. Körbetelefonáltam az ott élő rokonokat, de miután mindenki tudja, hogy milyen a kutyánk, senki sem vállalja, hogy beviszi.
2012. júl. 25. 14:32
 66/138 anonim ***** válasza:
Kérlek szépen akkor erőt kell venni magadon beöltözve valami jó vastag kesztyűt felvenni és igen is megfogni azt a kutyát ,mert ez így nem mehet tovább!! minden csak akarás kérdése! Sajnos mi innen a gép elől már nem tudunk mit tenni!
2012. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/138 anonim ***** válasza:

Ez borzasztó, hogy sikeresen kerestél segíteni tudó orvost és erre azon bukik meg a dolog, hogy képtelen valaki a családból megfogni a saját kutyáját.

Valahogy most olyan embert kellene találni, aki meg meri fogni a kutyát, beköti a száját és akkor már eljuthat az orvoshoz.

Egy kis finom falattal csak emberközelbe lehetne csalogatni....Nagyon sajnálom, hogy a környéketeken nem ismerek bátor, kutyához értőt. Talán valakinek lesz ötlete.

2012. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/138 anonim ***** válasza:
egy szájkosarat nem csak úgy lehet ráadni egy kutyára, hogy ráerőszakolod. barátkoztasd meg vele. tedd oda mellé egy kis időre. simogasd meg, stb. ha ez sem segít, valahogy akkor is meg kell fogni a kutyát.
2012. júl. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/138 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy értenek -e a kutyához vagy sem, hanem, hogy olyan típusú a kutyánk, aki például ha eszik és kicsit közelebb mész, támad ... De ugyanezt csinálja most is, mióta beteg. Ha közelebb megyünk hozzá morog és már kétszer harapott is meg embert régebben. Mondjuk hozzátenném, ez akkor történt amikor egy idegen berohant a kapunkon, hogy kivegye a beeső labdát. Így nyilván senki sem mer hozzányúlni, tudván, hogy megharaphatja a kutya. Én ma csak megsimogatni próbáltam de rögtön megmorgott. :( Én is félek, hogy mi van ha megtámad, pedig ha rátudnám adni a szájkosarat, onnantól már tényleg csak el kell juttatni a rendelőbe! De senki sem vállalja. :(
2012. júl. 25. 14:36
 70/138 A kérdező kommentje:
Egyszerűen szombatig nem várhatok...
2012. júl. 25. 14:38
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!