Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon beteg, viszont...

A kutyám nagyon beteg, viszont sem nekem, sem pedig a szüleimnek nincs pénze arra, hogy állatkórházba vigyük, mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés
A kutyánk 10 éves. Körülbelül két-három hete nagyon ingatag az állapota. Azzal kezdődött az egész, hogy szorulása volt, sosem tudott "könnyíteni magán", hogy szépen fejezzem ki magam. Láttuk többször is hogy próbál, hogy ide-oda járkál a kertben de valamiért nem tudott. Majd ezt követően étvágytalan lett, mostanra már semmit sem hajlandó megenni. Vizet iszik, de egyebet semmit. A helyzet az, hogy anyagilag nagyon rosszul állunk és sajnos a kutyát idén be sem oltatták a szüleim. Pénzünk állatkórházra nem hiszem, hogy lenne, ugyanis általában hónap végééig sem húzzák a szüleim és mi sem. Én már külön élek a Párommal, nekünk pici babánk van, sajnos mostanában mi sem állunk túl fényesen. Viszont a kutyát még kislány koromban kaptam és nagyon szeretem, Vele nőttem fel. A szívem szakad meg, hogy nem tudok Rajta segíteni. Mit tehetnék? Mi lehet a baja? Volt valakinek hasonló tapasztalata ilyen betegséggel kapcsolatban?
2012. júl. 25. 12:38
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/138 anonim ***** válasza:
83%
ez nem típus, hanem ilyen nevelésű, elhanyagolt, kétségbeesett kutya. a helyzet egyre szarabb. már tényleg nem értem, minek van kutyátok, de ebbe ne menjünk bele. hívj fel egy közeli kutyaiskolát, hogy egy tréner ki tud-e jönni csak azért, hogy tegyen rá kosarat, stb, más ötletem nincs. ők eléggé hozzá vannak szokva az agresszív kutyákhoz.
2012. júl. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/138 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elmondom mégegyszer de most egy kicsit szájbarágósan!!!!!!! a kutya beteg és le van gyengülve hiába akar úgy támadni nem fog tudni mert nincs annyi ereje ,éppen ezért kölcsönkérsz ott a faluba egy jó munkásembertől kesztyű ami jó vastag meg egy pulcsit ,odamész a kutyához és ráadod a szájkosarat!! itt nem egy dándogról van szó szóval csak van annyi erő benned ,hogy megtedd ezt érte!! Nem sértésnek szánom ,hidd el volt már dolgom harapós kutyával ,minden csak találékonyság de főként AKARÁS kérdése!!!!
2012. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/138 A kérdező kommentje:
Nem neveltük soha rosszul és sosem volt elhanyagolva, mindig nagyon szerettük! Legalábbis én biztosan és Édesapám is! A család többi tagja nevében nem beszélhetek, de kettőnkről biztosan tudom. Tudom, nem lett beoltva idén, de nem az én hibámból és ettől függetlenül még nagyon szeretem, éppen ezért ülök itt és telefonáltam már végig a létező összes orvost. Nem tudom miért ilyen a kutya, lehet, hogy tényleg nevelési hiba, nem tudhatom, de ez még nem változtat a tényen, hogy nem merik megfogni. De még ha meg is mernénk fogni, nem vállalják még a szállítást sem. Nyilván kevés olyan ember van aki egy beteg kutyát beengedne az autójába. Legalábbis én eddig nem találtam olyat az ismerősök között aki vállalná vagy ne félne tőle. Teljesen egyedül vagyok.
2012. júl. 25. 14:44
 74/138 A kérdező kommentje:
Én innen csak győzködni tudom az öcsémet de azt mondja valamelyik nap amikor vitte neki az ételt csak morgott rá, régebben pedig már volt, hogy megtámadta. Nekem itt más segítségem nincs, csak a Páromra számolhatok a gyermekfelügyelet terén, Ő pedig este 8-ig dolgozik. nem tudom azt megtenni, hogy magammal rángatom a 11 hónapos lányomat egészen ki a szüleim lakóhelyére és onnan még a kertvárosba, ahol a rendelő van úgy, hogy még a kutyát is cipelem magammal. Azért bármennyire nagy is az akaraterőm, ezt egyedül mégis hogyan oldanátok meg? Ha számíthatnék valakire, más lenne, de így?? Egyszerűen akárhogy pörgetem az agyam nem tudok megoldást találni így Édesapám nélkül, aki valóban segítség lenne.
2012. júl. 25. 14:48
 75/138 anonim ***** válasza:
Vadász nem lenne, aki le tudja lőni kábítólövedékkel?
2012. júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/138 A kérdező kommentje:
Hát vadászt már pláne nem tudok előkeríteni. De még ha el is kábíttatom, mivel viszem el a rendelőig? Nekem se jogosítványom, se autóm nincsen.
2012. júl. 25. 14:55
 77/138 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van harapós kutyám, aki még engem is megtámad, ha olyan kedve van, ettől függetlenül járok vele orvoshoz, ha kell busszal. Odamész hozzá, mesimized a buksiját. Gondolom morogni fog, mert nagy fájdalmai vannak, de ha szeretettel közelítesz talán nem harap meg. Fogsz egy madzagot, amiből csinálsz egy hurkot, és ráhúzod az orrára. Amikor már rajta van, húzol rajta egyet, és megkötöd hátul a tarkóján is. Utána már nem tud harapni, és azt csinálsz vele, amit akarsz. Bár célszerű valami autót szerezni, mert nem jó neki így sokáig megkötözve.
2012. júl. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/138 anonim ***** válasza:
na, ez jó, úgysem tud sokmindent csinálni ilyen gyengén..van valami fejlemény?
2012. júl. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/138 anonim ***** válasza:
Te mondtad hogy a doki kijön és megvizsgálja ha nem harap na kérlek ha a szájbarágós leírásom szerint eljársz akkor már nem tud harapni és jöhet is a doki hozzá!!!
2012. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/138 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ahogyan már leírtam, én jelenleg nem tudok kiutazni a szüleimhez, ugyanis egyedül vagyok a kislányommal, a Párom 8-ig dolgozik. Az öcsém pedig továbbra sem meri megközelíteni a kutyát, odament, megpróbálta szépen megközelíteni, de hiába, csak morgott. Sajnos innen a monitor elől nem tudom kényszeríteni, hogy adja rá a szájkosarat. Se autó, se jelentkező aki bevinné a kutyát. Azóta is telefonálgatok, hátha találok valakit, de az egyetlen embernek aki még meg is merné fogni, talán, ha nem harapna, gipszben van a keze. Szóval nem tudom mihez fogok kezdeni ...
2012. júl. 25. 16:28
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!