Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon beteg, viszont...

A kutyám nagyon beteg, viszont sem nekem, sem pedig a szüleimnek nincs pénze arra, hogy állatkórházba vigyük, mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés
A kutyánk 10 éves. Körülbelül két-három hete nagyon ingatag az állapota. Azzal kezdődött az egész, hogy szorulása volt, sosem tudott "könnyíteni magán", hogy szépen fejezzem ki magam. Láttuk többször is hogy próbál, hogy ide-oda járkál a kertben de valamiért nem tudott. Majd ezt követően étvágytalan lett, mostanra már semmit sem hajlandó megenni. Vizet iszik, de egyebet semmit. A helyzet az, hogy anyagilag nagyon rosszul állunk és sajnos a kutyát idén be sem oltatták a szüleim. Pénzünk állatkórházra nem hiszem, hogy lenne, ugyanis általában hónap végééig sem húzzák a szüleim és mi sem. Én már külön élek a Párommal, nekünk pici babánk van, sajnos mostanában mi sem állunk túl fényesen. Viszont a kutyát még kislány koromban kaptam és nagyon szeretem, Vele nőttem fel. A szívem szakad meg, hogy nem tudok Rajta segíteni. Mit tehetnék? Mi lehet a baja? Volt valakinek hasonló tapasztalata ilyen betegséggel kapcsolatban?
2012. júl. 25. 12:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/138 A kérdező kommentje:
De egyébként most itt nem azt szeretném bebizonyítani, hogy rosszul állunk, elég nagy bajunk ez nekünk, nem is erről szólt a kérdés. Elég bántó nekem, hogy a semmiből nem tudok segíteni, ezt aki hiszi, az elhiszi aki pedig nem az nem.
2012. júl. 25. 12:58
 22/138 anonim ***** válasza:

12.49 vagyok, szerintem cseppet sem bántottalak.


Figyelj, az orvosnak van tapasztalata az állatokkal, ismertem olyan spánielt, aki fülgyulladáskor elbújt és a gazdái nem merték előhozni, mert meg akarta őket harapni. Kihivták az orvost és ő megoldotta. Telefonálj egy orvosnak, mondd el mi a gond, hagyd, hogy segithessenek rajta, ne döntsd el előre, hogy nem fog menni. Nem tudom honnan irsz, de van ahol van állatmentő is ( [link] ők tuti megoldják.

2012. júl. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/138 A kérdező kommentje:
Én csak onnan tudom, hogy amikor tavaly oltották be a kutyát, az állatorvos sem mert bejönni hozzá mert nekirohant a kapunak és elkezdett hangosan ugatni és morogni rá. Anya megkérte az akkor még az utcánkban lakó férfit, aki kutyatenyésztéssel foglalkozik (most már külföldön él), hogy segítsen Neki lefogni a kutyát de még Ő sem merte. Majd megbeszéltek egy időpontot amikor Édesapám otthon volt és Ő tette rá nagy nehezen a szájkosarat de akkor is rengeteg időbe tartott míg sikerül beoltani mert nagyon agresszív módon viselkedett. Na ezért nem nagyon mer bejönni még az állatorvos sem hozzá. Nem a levegőből veszem, hogy miért nem meri senki sem egyedül bevinni, hanem mert ismerem a kutyánkat. De ettől függetlenül nagyon szeretem, mert egyébként nagyon hűséges, aranyos kutya.
2012. júl. 25. 13:03
 24/138 anonim ***** válasza:
97%

A puli marhára nem ilyen fajta.


A kutyán pedig segíteni kell! Vagy mondj le róla egy állatmentő szervezet javára, vagykérj részletfizetést, vagy kérj kölcsön valakitől, de ne hagyd szenvedni. Azt már csak mellékesen teszem hozzá, hogy ezzel bűncselekményt is véghezviszel.


És most biztos nagyon csúnya dolgot fogok írni és mindenki szerint én leszek a gonosz, de nem tudom magamban tartani: mikor kisgyerek voltam nálunk is volt ilyen anyagi helyzet. De érdekes, akkor inkább nem volt se macskánk, se kutyánk, se tv, se semmi. Te pedig netezel (persze, lehet h melóhelyről vagy valami).


Mielőtt a jelenlegi kutyánkat magunkhoz vettük, megkérdeztem a párom h mi van ha beüt a krach és nem lesz pénzünk, és valami kéne a kutyának. Egyből azt mondta h ha kell eladja a berendezést, eladja a lakást, bármi, de nem hagyná szenvedni. Természetesen nem azt mondom h adjátok el a lakást és a berendezést, csak kicsit próbáljátok átcsoportosítani a pénzt.


A kutya be nem oltatása pedig megint törvénybe ütköző, ami miatt a bírság ALAPHANGON 15ezer forint. Ha kiderül (és mindig vannak "jóakaró" szomszédok), akkor azt hogy fogjátok kifizetni?

2012. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/138 anonim ***** válasza:
Valahogy próbáld megoldani,hogy orvoshoz kerüljön (vagy menjen ki hozzá) minél előbb, ahogy ezt többen írták. Ha nem tud kakilni,próbáld meg hogy adsz neki tejet,hátha az segít valamennyit, de ez igazából nem megoldás és figyeljetek azért ha nem eszik,legalább igyon..és orvos!!Remélem meggyógyul!
2012. júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/138 anonim ***** válasza:
akkor bizony menj el egy arab telefonoshoz, és add be a telefonod! 10 napra, amig nem jön meg a fizu.. akkor vehetsz egy alapkészüléket 2ezer ft-ért..
2012. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/138 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, de már bánom, hogy feltettem a kérdést. A mai világban az ember örül ha ételre jut Neki nem, hogy más dolgokra, de ettől függetlenül én bármimet pénzzé tenném, hogy tudjak segíteni és valószínű ezt is fogom tenni. 10 évvel ezelőtt, amikor Édesapám elhozta nekünk a kutyát a menhelyről még nem sejtettük, hogy akik svájci frank alapú hitelt vesznek fel, ott fognak tartani, ahol például az én szüleim tartanak most. Majd megoldom az oltását is, meg azt is, hogy segítsenek rajta. Köszönöm szépen, hogy mindenki csak azzal tudott nekem jönni, hogy ezt a bírságot hogy fogom kifizetni meg, hogy valójában én jól állok anyagilag mert van internetem. Ha tudtam volna, hogy ez lesz, nyilván félre tettem volna minden hónapban erre is, hogy tudjak segíteni és ne kölcsön kelljen kérnem. De most már még lehangoltabb és ideges vagyok mint azelőtt, hogy itt kérdeztem volna bármit is!
2012. júl. 25. 13:08
 28/138 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ilyen kutyáknál a doki egyből előkapja a Sedalint - legalábbis ez lenne az elvárt.
2012. júl. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/138 anonim ***** válasza:
100%

igen, megemlítettük neked a hatóságokat, mert a veszettség nem egy olyan dolog, aminél úgy lehet dönteni, hogy nem adom be, mert nincs pénzem. a veszettség az egyik legótvarabb, legborzasztóbb dolog, ami egy állattal történhet, és persze az embert is megtámadja. ennyi.


az meg, hogy nem látod, hogy segíteni akarunk, a te bajod. ha van ékszered, nyakláncod, fülbevalód, beadhatod zálogházba letétbe.


nemtudom milyen segítséget vársz, ha tudod, hogy vackok nem segítenek, csak orvos. mit mondjuk? felajánlottunk neked ezer opciót. addig telefonálj, amíg nincs egy orvos, aki részletfizetést is elfogad. és ennyi. ha ez sem megy, gyorsan el kell adni pár dolgot, mert a kutyátok is eladná mindenét értetek.

2012. júl. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/138 A kérdező kommentje:
Egy pár fülbevalóm van meg egy medálos aranyláncom, mindkettő a zálogházban. Még a karikagyűrűm van amit leadhatnék, de azért sem kapnék sokat, legutóbb 10 ezer forintot kaptam érte kb. (talán 11 ezret) de ez is több mint a semmi. Szétnézek a telefonkönyvben, hogy ki az akit kihívhatnék a kutyához.
2012. júl. 25. 13:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!