Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan chipeltetni kell...

Komolyan chipeltetni kell minden kutyát Magyarországon? Ha igen, akkor miért nem tájékoztat erről az önkormányzat?

Figyelt kérdés

Nagyon nem akarok most erre többezer forintot kiadni. Bár szerintem is hasznos dolog lenne, szerintem ilyen módon, hogy januártól chip nélkül bünti, ez azért durva.

Lehetne valami értelmesebb szabály.

Kapásból legalább az idős, 10 év feletti kutyáknál nem kellene kötelezővé tenni...

Időpontot illetően pedig igazán lehetne haladék a következő kutyaoltás idejéig...


A chip árán kívül még egy valag pénz kihívni az állatorvost, vagy megfizetni valakit, hogy vigyen el engem és a kutyámat autóval a 15 km-re lévő városba állatorvoshoz...


Nem is értem az egészet.


Mi van, ha megvárom a tavaszt, és eboltáskor kérek chipet az idős kutyámnak? Akkor még büntetést is kell majd fizetni? És az vajon mennyire rúg majd?



2012. nov. 29. 21:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/163 A kérdező kommentje:

De ha már ti ennyire tájékozottak vagytok a médiából,

Írjátok már meg azt is, hogy hány forint lesz a büntetés?

(Ha nagyjából annyi, mint a taxi ára, vagy a vonatjegy+kutyajegy, akkor inkább nem kínoznám a kutyát. Legutóbb is, mikor egy 4 km-es sétára vittem, alig bírta szegény, mert már nem fiatal. Ennyit nem ér az egész.)

2012. nov. 29. 21:33
 12/163 anonim ***** válasza:
100%
Tévé (hülyítődoboz), rádió, net, na és a kocsma meg a fodrászat - mint hírforrások, ahol értesülni kellene a chipről és egyéb okosságokról. Aki Nietzschét olvas, az dögöljön meg. Gratulálok. XD
2012. nov. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/163 anonim ***** válasza:
14%
Én 30 ezerről hallottam, de egyáltalán nem biztos, hogy hiteles volt a forrás, csak ennyi rémlik. Tényleg lehet, hogy megérné egyszer kifizetni a büntetést, de legalább nem szenvedne a kutya. Nem képzelik, hogy egy 20 éves, beteg, utolsó napjait élő kutyába is belerakják!!!! Undorító.
2012. nov. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/163 anonim ***** válasza:
86%
én pont ma olvastam a METRO újságban, hogy a büntetés 50-150 ezer között mozoghat... nem tudom ez mennyire hiteles forrás
2012. nov. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/163 anonim ***** válasza:
89%
Előbb-utóbb nálatok is megkezdi az önkori az eb összeírásokat. Általában kérdőíveket küldözgetnek. Beszélj a dokiddal. Gondolom, ismer már, ha ennyi idős a kutyád. Kérdezd meg, várhatsz-e oltásig a chippel? Elvileg, ha nem akadsz ellenőrzésbe, nem kapsz büntetést.
2012. nov. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/163 anonim ***** válasza:
11%
Azért arra kíváncsi vagyok, hogy akik itt névtelenül lepontozgatnak, azok vajon beültetnének-e egy haldokló, szenvedő állatba egy chipet.
2012. nov. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/163 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell itt "haldokló szenvedő állatozni"! Nem a szélsőséges eseteket kell alapul venni. A kutyák nagy része nem haldoklik. Amelyik meg igen, nyilván nem azokat fogják végigjárni és büntetgetni.
2012. nov. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/163 anonim ***** válasza:
82%
A szabály az szabály, nincsenek kivételek, ez többször elhangzott chip-ügyben!!! Assisi Ferenc forog a sírjában.
2012. nov. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/163 anonim ***** válasza:
25%

"Amelyik meg igen, nyilván nem azokat fogják végigjárni és büntetgetni."

Kötelességük lesz megbüntetni. Ha nem teszik meg, őket is felelősségre vonja majd valaki.

2012. nov. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/163 anonim ***** válasza:
84%
Állatorvos és önkormányzat is büntethet, először pénzbírság, aztán kobzás, ha semmi más nem használ, de az összegről nem hallottam még semmit. Ez a téma annyira nem érdekel, mert akkor is chipes lenne minden kutyám, ha nem lenne törvénybe iktatva.
2012. nov. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!