Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan chipeltetni kell...

Komolyan chipeltetni kell minden kutyát Magyarországon? Ha igen, akkor miért nem tájékoztat erről az önkormányzat?

Figyelt kérdés

Nagyon nem akarok most erre többezer forintot kiadni. Bár szerintem is hasznos dolog lenne, szerintem ilyen módon, hogy januártól chip nélkül bünti, ez azért durva.

Lehetne valami értelmesebb szabály.

Kapásból legalább az idős, 10 év feletti kutyáknál nem kellene kötelezővé tenni...

Időpontot illetően pedig igazán lehetne haladék a következő kutyaoltás idejéig...


A chip árán kívül még egy valag pénz kihívni az állatorvost, vagy megfizetni valakit, hogy vigyen el engem és a kutyámat autóval a 15 km-re lévő városba állatorvoshoz...


Nem is értem az egészet.


Mi van, ha megvárom a tavaszt, és eboltáskor kérek chipet az idős kutyámnak? Akkor még büntetést is kell majd fizetni? És az vajon mennyire rúg majd?



2012. nov. 29. 21:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/163 anonim ***** válasza:
23%
Az még jobb, ha elkobozzák. A chipeltetés egyik előnye elvileg az lenne, ha a menhelyeken kevesebb kutya lenne. Kissé ellentmondásos.
2012. nov. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/163 A kérdező kommentje:

16-os! Gondolom a "ha az én 5 évesemnek betetettem a chipet, akkor fizesd csak be te is a haldokló 15 évesednek, még akkor is ha pár hét múlva meghal, aztán a következő örökbefogadott kutyádnak újra megfizetheted a cilibulit" idétlenséget vallók pontoztak le. Egyszerűen annyi gyepes agyú ember van, képtelenek ésszerűen átlátni helyzeteket, amelyekben még nem voltak. Sajnos a törvényhozásba is sikerült ilyen marhákat beszavazni. Na mindegy.


Nyilván egy fiatal kutyába tegyék bele. Még jó is, mert ha valahogy elszökne, akkor azonosítva őt, visszakaphatnánk, stb... De idős kutyák esetén nevetséges az egész.

Tényleg én is csak most döbbentem rá, hogy mennyire nem fiatal már a kutyám. 1 km után leült, nyüszögött, nem akart tovább menni, elfáradt. Úgy kellett neki imádkozni a következő 1 km-n. És utána mindez haza... Teljesen elfáradt egy olyan sétától, amit régen hatszor körbefutott volna egymás után. Ráadásul jó ideje öregkori epilepszia is nyúzza.

Tömegközlekedéssel kész tortúra lenne. Taxit fizetni meg drága. Már ha egyáltalán kutyát beengedne...

Az állatorvos meg valószínűleg nem ingyen jönne házhoz...

2012. nov. 29. 22:29
 23/163 anonim ***** válasza:
79%
Írj kérvényt, ha ennyire zavar a dolog, ne nekünk lázadozz. De valószínűleg ahhoz, hogy komolyan vegyenek, szükséges minimum egy állatorvosi szakvélemény arról, hogy a kutya a halálán van, akkor meg már akár chipet is rakathatsz vele, ha látja a doki.
2012. nov. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/163 anonim ***** válasza:
84%
Bocs, félreérthetően fogalmaztam: nem akkor rakathatsz bele chipet, ha a halálán van, hanem ha már elviszed dokihoz, hogy szakvéleményt adjon, de amúgy nincs a halálán, akkor még lehet, hogy olcsóbban is kijössz a chippel, mintha végigjárod ezt a procedúrát. Ha meg nincs a halálán a kutya, akkor kell bele chip és kész, legyen azonosítható.
2012. nov. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/163 anonim ***** válasza:
0%
Komolyan ennyire szűklátókörűek vagytok?! Senki se fog odamenni ehhez a beteg kutyához, hogy megbüntesse a gazdáját. Ha annyira beteg lesz, hogy orvosi ellátásra szorul, akkor úgyis beülteti a chipet a doki, vagy pedig mérlegel és szemethúny felette. Ha meg orvosi ellátás nélkül elpusztul, akkor meg úgyis mindegy.
2012. nov. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/163 anonim ***** válasza:
88%

istenem.. imádom mikor az emberek a szélsőségekkel dobálóznak.


1. kedves kérdező! nem olvasol híreket, nem nézel híradót, nem hallgatsz rádiót, és csodálkozol, hogy nem tudtál a törvényről+ fel is vagy háborodva? te normális vagy? külön futár érkezzen hozzád a levelekkel? tudod a törvény nem ismerése pontpontpont. de még ha olyan dologról lenne szó, amit tényleg elhallgattak, még megérteném, de így nem.


2. öreg beteg sanyarú kutya sorsa: a chip beültetés kb. egy szúnyogcsípéssel egyenlő, de szerintem még annyival sem. ha ennyit sem bír már ki az az öreg beteg, sanyarú kutya, akkor valószínüleg szerencsétlennek már rég nem a földön van a helye. attól még, hogy öreg, megvakulhat, elkóborolhat, megsüketülhet, és elveszhet. aki meg a 10 év felett no chipet javasolta, annak is csak gratulálni tudok. rengeteg kutya még nem ette meg a kenyere nagy részét 10 éves korában.


3. akinek nincs 3500 huf chipre, az ne tartson kutyát. ez nem egy olyan összeg, amit ne lehetne kinyögni. kb egy fülgyulladás kezelésének az ára.


de persze én az a típus vagyok, aki törvény ide, vagy oda, megörültem a chipes rendszernek. teljesen megváltoztatta a viszonyomat a kutyával, mind behívás, mind bizalom terén, de ez már teljesen mellékes. talán elkezdődik a rendezett, kulturált állattartás itthon is. talán. de legalábbis elkezdtünk jó úton haladni. mindenkinek össze kellene tennie a kezét, hogy ilyen törvény születik - főleg annak, akinek kutyája van.

2012. nov. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/163 anonim ***** válasza:
22%
Nem akarom félrevinni a beszélgetést, mert nem erről szól a kérdés, de azért azt megjegyezném, a szúnyog fullánkjának átmérője meg se közelíti annak a tűnek átmérőjét, szóval korántsem szúnyogcsípés szerű beavatkozásról van szó. Nem mintha ennek itt most jelentősége lenne, csak megjegyeztem, mert a lelkiismeret nem attól fog megnyugodni, ha elbagatellizáljuk meg letagadjuk a dolgokat.
2012. nov. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/163 anonim ***** válasza:
62%

ma 23:11

Megette a fene, ha egy chip miatt változott meg jó irányba a viszonyod a kutyával.....

2012. nov. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/163 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én se értem. Mi köze a chipnek a viszonyhoz? :) Azt hittem, hogy már nem tudnak nekem újat mondani a chipről, vagy talán mégis?
2012. nov. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/163 A kérdező kommentje:

" teljesen megváltoztatta a viszonyomat a kutyával, mind behívás, mind bizalom terén,"


Ez a gáz látod, nem a médiakerülés a törvény nem ismerete, pontpontpont.


Esetedben akkor elérte nevelő jellegét e törvény.

De tudod rajtad kívül vagyunk jó sokan, akikben fel sem merült, hogy ilyen téren változzanak, mert eddig is fontos volt a kutya-gazdi közti bizalom, és hogy behívható legyen, vagy ha nem, akkor kizárjuk annak lehetőségét, hogy elszaladhasson/elszökhessen...


A chip pedig nem azért zavar, mert esetleg félnék, hogy majd fáj a kutyának, hanem azért, mert egyrészt öreg a kutyám, másrészt drága. Nem csak max. 3500, hanem legalább a duplája, mert vagy a kutyát+magamat kell a távol lévő állatorvoshoz logisztikázni, vagy az állatorvost ide...

2012. nov. 30. 00:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!