Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukák, titeket nem bosszanta...

Anyukák, titeket nem bosszantanak a póráz nélkül kutyákat sétáltatók?

Figyelt kérdés
Elsősorban a nagytestű kutyákra gondolok... az utcánkban két ilyen lakó is van, az egyik egy hatalmas rotweiler-t sétáltat nap mint nap szájkosár és póráz nélkül, a másik pedig egy szintén nagytestű (keverék) kutya. Mégis mit lehet tenni ilyenkor? Nyilván odamenni hozzájuk nem merek, a jogi útra terelés hosszadalmas és bonyolult, nem tudom mit tehetnék.
2014. jún. 2. 08:11
 101/142 anonim ***** válasza:
15%

"Igen. Mert hiába van kert, néz befelé. "

Nem nez befele, jatszik. Jatszanak egymassal.


"A kert arra jó h nem kell tartogatnia a pisit, hanem bármikor kimehet. "

HAt bizonthogy nem, mert a kertbe nem pisil egyik se



"De ott ő nem rohangászik egyedül, nem mozgatja le magát (minő meglepő...),"

Nem-e???A kis vakarcs mint a raketa rohan fel-ala, a nagy meg koveti....



" így mindennap 1,5-2 órát sétálunk póráz nélkül :o)) Hogy a mozgásigénye ki legyen elégítve. Közben engedelmesezünk, labdázunk stb."

Erre vannak a kutyafuttatok, mi azt hasznaljuk. Ott senkit nem zavar, ha nincs a kutyan poraz.


"Pont azért h elfáradjon, és h erősödjön köztünk a kapcsolat, és h az energiáit ne hülyeségekre használja. És a kutyák - az emberek többségével szemben - szeretnek mozogni, és szeretik, ha a pulzusuk a nyugalmi fölé megy jócskán...és ezt nem lehet mással eléri, mint póráz nélküli sétával.

"

De poraz nelkul miert nem a kutyafuttatoba viszed?



Az a baj, hogy te, mint kutyas, a kutya jogait veded, a masik meg a sajat jogait. Pont, mint a dohanyosok: neki joga van bagozni az utca, a masiknak meg joga van nem bagozni. De a nem dohanyos nem mondhatja azt, hogy fgyelj mar, nyomd mar el a cigit mert zavar. Holott neki a dohanyos tudna megoldani a helyzetet. Ahogy itt a kutyas. Felteszi a porazt es nem hozza ra a fraszt arra, aki fel a kutyatol. Ott meg, ahol a kutya az ur, a kutyafuttatoban, leveszi aztan szevasz.Ennyi.

2014. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/142 sippara ***** válasza:
72%
Itt álljunk meg. "olyanok, mint a dohányosok". MIT árt neked a hozzád se szóló, jól nevelt kutyám? Rákot kapsz a látványától? Vegyünk már vissza egy pöppet.
2014. jún. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/142 anonim ***** válasza:
100%

A tieid lehet, h lemozgatják magukat, az enyémek nem.

A csivavádnak lehet h elég a 10x10 m-es kutyafuttató, de a goldenednek már nem... Illetve a természetes igényeit nem elégíti ki. Már ha tudod mik a természetes igényei. Meg h alapból mire lett kitenyésztve egy golden meg ilyen apróságok...

Én rettegek attól h elüt egy autó. Miért nem tiltják be az autókat??? Miért nem lehet az h minden autót lekorlátozzanak 20 km/h-ra??


És vegyél már kicsit vissza...itt csak arról van szó, h póráz nélkül van egy kutya. Pont. Se több, se kevesebb. Nem megy oda, nem támad, nem szaglászik, nem ugrál, nem ugat. Csak póráz nélkül leledzik. Amiket mondtok, adott esetben mind feltételezés. Én meg rólad tételezem fel, h nem tudsz vezetni vagy csak vezetés közben nyomkodod a mobilodat és elütöd a gyerekemet.... Szerintem törvényileg kéne megtiltani, h ne is vezethess, mert bármikor nem figyelhetsz oda eléggé és megöltél egy embert. Maradjunk abban h ez sokkal gyakoribb mint h a parkban odamegy egy kutya és széttép. Rémtörténetek, sajnálatos esetek mindig lesznek - akkor is ha minden kutya pórázon lenne, mert a póráz akkor is ki tud csúszni az ember kezéből... Ráadásul egész életében pórázon frusztrálódó kutya veszélyesebb tud lenni.

2014. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/142 anonim ***** válasza:
100%
Jah és maradjunk annyiban h nagyon beteg társadalom az ahol az emberek többsége retteg a kutyáktól....
2014. jún. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/142 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ma este, forgalmas Duna-part, 5-en lányok mentünk 7 !!! közepes, inkább nagy testű kutyával! SEMMI GOND NEM VOLT, mert figyeltünk, és a futók-bringások is lassítottak...ugyanis nemcsak egy oldalról kell alkalmazkodni!

Ja, kihagytam: PÓRÁZ NÉLKÜL VOLT AZ ÖSSZES KUTYA ;)

Egy barom horgásznál rövid LÁNC pórázon volt egy szép nagy roti. Meglátott minket, levonszolta a kutyát a sétány szélére...bot is volt nála, NEM horgászbot. Pár kutyát megfogtunk pórázra, pár maradt szabadon LÁBNÁL és elmentek KÖZÖMBÖSEN a roti mellett, aki HÖRGÖTT-MORGOTT!!! Ha a kutya rántotta volna a faszit, a lánccal meg nem állította volna, mert széttörte volna a kezét...ennyit a pórázról

2014. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/142 anonim ***** válasza:
51%

Az autóvezetést szabályozzák ,jogosítvány kell és megfelelő életkor ,egészségügyi alkalmasság. A kocsik el vannak teljesen különítve a gyalogostól (kivéve zebra),nem a játszótéren át mennek.


A kutyát meg bárki tarthatja boldog boldogtalan ,szenilis, 8 éves kölyök aki menőzik a pitbullal és eregetheti szabadon , mindenféle felelőtlen ember. Egy nagyobb testű kutya olyan veszélyes mint egy fegyver . Te örülnél ha lóbálnám előtted a pisztolyt és nevetve mondanám ,mit izgulsz hát nincs is töltve ,haha. Vinne el a rendőr.. Hát kb ugyanezt csinálod mikor a kutyádat elengeded úgy hogy nem tudod megfogni a pórázzal és visszatartani. Mert bármikor "elsülhet"


Légyszíves egy kutyatámadásos esetet említs ahol nem azt mondta utána a tulaj ,hogy de hát eddig soha nem csinált ilyet, meg nem gondolta volna. Ahol azt mondta ,hogy tudtam ,hogy vad ,azért engedtem ki had egyen egy kis gyereket ..Én nem feltételezem senkiről ,hogy direkt mások életére tőr, szóval a gazda is azt gondolja semmi baj nem lehet az ő kutyája az nem olyan! De mégis vannak esetek, hol tragikusabbak ,hol enyhébbek. Póráz nem 1000% -os védelem de sokkal jobb mint a semmi.

2014. jún. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/142 anonim ***** válasza:
51%

Az autóknál vannak szabályok,van kresz, van vizsga ,egészségügyi alkalmasság stb. Az autó el van különítve a gyalogostól (kivéve zebra) nem a játszótéren megy keresztül a forgalom. Szóval el lehet kerülni .


Kutyája bárkinek lehet, öregnek gyereknek ,betegnek , 8 éves menőzhet pitbullal aztán semmi ráhatása nincs de elengedi stb Póráz kell az megvéd, nem 100%-ban de 99-ben igen a maradék 1% ban lehet elszakad,de ha ott van a gazda mellett a kutya jobban le tudja nyugtatni vagy lefogni a kutyát mint ha 50 méterre szaladna és onnan ordít rá mikor már ráfordult valakire!


Egy esetet írjatok ahol a kutyatámadás után nem azt mondja a tulaj ,hogy ő ezt nem gondolta volna, az ő kutyája eddig soha senkit nem bántott ,nem is tudja most mi van! Mert ti is pont ezt mondjátok.Nem feltételezek én olyat ,hogy direktbe uszítja valaki gyerekre a kutyát, egyszerűen azt hiszi ,hogy az övé nem olyan mégis kész a baj.


A kutya amelyik kicsit is nagyobb az olyan mint egy fegyver, életre és testi épségre veszélyes. ha én pisztollyal hadonásznék ,miközben mondanám nevetve hogy neféljél hát nincs is töltve, akkor mit szólnál? Gondolom nem örülnél, aztán elvinne a rendőr, még ha utólag kiderülne hogy csak műanyagból volt az a pisztoly ,akkor is..Mert pont ezt csináljátok ha póráz nélkül odaengeditek másokhoz a kutyát. Tartsátok szorosan láb mellett ,ha jön valaki ,és akkor az egy jó kompromisszum arra hogy ne legyen póráz. Ahol meg sehol senki, vagy be van kerítve a rész ,ott menjen.

2014. jún. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/142 anonim ***** válasza:
Ez kétszer írtam meg,mert beragadt az első ,na mindegy ...úgyis hiába.
2014. jún. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/142 anonim ***** válasza:

"Az autóknál vannak szabályok,van kresz, van vizsga, egészségügyi alkalmasság stb. Az autó el van különítve a gyalogostól (kivéve zebra) nem a játszótéren megy keresztül a forgalom. Szóval el lehet kerülni."


Egy. Magyarországon de gyanítom a világban, csak annak nincs jogsija, aki nem akar. Kettő. Azért nagyságrendekkel több baleset történik a vezetés miatt, mint a kutyatartás miatt.


"Nem feltételezek én olyat ,hogy direktbe uszítja valaki gyerekre a kutyát, egyszerűen azt hiszi ,hogy az övé nem olyan mégis kész a baj."

Nem is értem miért használják a kutyákat terápiás, segítő és egyéb célokra....


"A kutya amelyik kicsit is nagyobb az olyan mint egy fegyver, életre és testi épségre veszélyes. ha én pisztollyal hadonásznék ..Mert pont ezt csináljátok."

Nem, ez nem jó hasonlat. Az autós jobb és életszerűbb. Mindenkinek van kocsija - és ne mondd h mindenki tisztában van a szabályokkal és be is tartja őket és csak elvétve okoznak balesetet - és bárki okozhat balesetet. Függetlenül attól h menniyt vezetett életében, h hány éves és h milyen kocsija van... Te is. Potenciális gyilkos vagy. Mondd meg miért ne féljek tőled? Én honnan tudom h hogy vezetsz? Hogy nem okoztál-e már balesetet? Hogy nem telefonálsz vezetés közben vagy küldesz smst? Hogy egyáltalán odafigyelsz-e a vezetésre vagy épp a tegnap esti veszekedésen töröd a fejed, esetleg az előléptetéseden? Hogy nem ülsz-e be ittasan? ...mikor mögöttem jössz vagy kihajtasz elém, vagy mikor lelépek a zebráról...


Tény, h vannak emberek akikre egy gyufaszálat nem bíznék, nem h egy kutyát... De ne általánosítsunk már légyszi. Ha látod h egy kutyás normális, ne kezdj el fröcsögni, csak azért mert nincs pórázon a kutyája. Érdekes, h az elmúlt 10 évben amióta itt lakom és van saját kutyá(i)m, mindig póráz nélkül sétáltattam és egy kezemen meg tudom számolni, h hány konfliktusom volt emiatt - és azok is az ilyen fröcsögések miatt, nem azért mert bármelyik kutyám csinált volna bármit is. Ám azt h hányan dicsérték meg a kutyáimat és engem, valamint hány anyuka mutatta a gyerekeinek h "látjátok milyen okosak, leülnek a járdánál" és hasonlók, és h hányan jöttek oda és kérdezték meg h meg lehet-e őket simogatni és hány olyan totyogós gyerek volt aki konkrétan az én kutyáimmal küzdötte le azt h eddig nem mert nagyobb kutyát megsimogatni, azokat megszámolni sem tudom. Szívesen találkozom én Veled is és a gyerekeiddel személyesen ha szeretnéd, hogy megnézhesd h hogyan is lehet...és h legyen pozitív példa is.


Minden éremnek KÉT oldala van. Ha ezt nem tudod megérteni (vagy nem akarod) akkor úgyis csak elbeszélni fogunk egymás mellett.

És igen, én is tudom (de már írtam is), h a póráz nélküli kutyasétáltatásnak is van ilyen és olyan oldala is, ahogy másnak is...mint pl az autóvezetésnek. Nem támogatom én sem h mindenkinek lehessen...pont azért, mert a normális kutyatartókat (is) bélyegzik meg. Kössék ezt is vizsgához, ahogy pl Svájcban. Egyébként egy póráz nélküli kiképzett vakvezető kutyától nem félnél?

2014. jún. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/142 Szilvi & Argos ***** válasza:
58%

Szó szerint egyet értek az utolsó válaszolóval!

Ezért lenne jó, ha átvinnék a parlamenten a póráz alól mentesítő kísérő kutya vizsgát!

Egyébként a vakvezetőkre visszatérve, pár éve sokszor előfordult, hogy vakvezető támadt meg más kutyát, vagy harapott embert bkv-n, mert bármelyik kutyát átengedték! Most már vééééégre normális kezekben van a dolog :)

2014. jún. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!