Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukák, titeket nem bosszanta...

Anyukák, titeket nem bosszantanak a póráz nélkül kutyákat sétáltatók?

Figyelt kérdés
Elsősorban a nagytestű kutyákra gondolok... az utcánkban két ilyen lakó is van, az egyik egy hatalmas rotweiler-t sétáltat nap mint nap szájkosár és póráz nélkül, a másik pedig egy szintén nagytestű (keverék) kutya. Mégis mit lehet tenni ilyenkor? Nyilván odamenni hozzájuk nem merek, a jogi útra terelés hosszadalmas és bonyolult, nem tudom mit tehetnék.
2014. jún. 2. 08:11
 121/142 anonim ***** válasza:
100%
Ja és pont ezeket a hatékony eszközöket nem írja elő jogszabály, csak a látszatmegoldás pórázt.
2014. jún. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/142 anonim ***** válasza:

Írtam példát hogy a kutyaiskolákban mikor uszítják a kutyákat, mindenki megtartja a nem két kilós kutyákat ,hanem hatalmas kaukázusikat , rotikat. Ha nem így lenne be se merne menni középre az oktató kiabálni egy szál ronggyal, mert 10 oldalról szednék szét.


Csak sokadszor tudom leírni ,hogy én nem vagyok köteles eltűrni hogy odajöjjön hozzánk egy idegen kutya, mert nem ismerem és nem tudhatom ,mikor támad. Elhajtom, elkergetem .Ehhez jogom van , ha úgy tetszik jogom van félteni és megvédeni a családomat. Maradjanak tisztes távban vagy pórázon. Te is beismered ,hogy a többség cigizve pletykál miközben a kutyája messze elszalad ,tehát a többség mégiscsak neveletlen felügyelet nélküli kutyákat enged szabadon közterületen. És ez minősíti a kutyatartást nem a 10% aki megneveli és nem engedi oda idegenekhez.


Nézegettem itt a kérdéseket és nem csak nekem mint gyerekesnek ,hanem a tisztességesen pórázon vezetett kutyásoknak is elegük van abból hogy a póráz nélküliek hetente rátámadnak a kutyájukra, rengeteg kérdést látok ebben a kutya kategóriában is erről ,hogyan védhetik meg a sajátjukat...szóval ez nem csak nekem probléma hanem a rendes kutyásoknak is az.

2014. jún. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/142 anonim ***** válasza:

"a póráz nélküliek hetente rátámadnak a kutyájukra, rengeteg kérdést látok ebben a kutya kategóriában is erről ,hogyan védhetik meg a sajátjukat...szóval ez nem csak nekem probléma hanem a rendes kutyásoknak is az."

NA PONT EZEK A NEM RENDES KUTYÁSOK! Általában póráz végén dühöngenek, ugatnak, acsarkodnak az én kutyámra aki 5 méterre tőlük póráz nélkül TÖK NYUGODTAN szaglászik!

Amúgy meg nem értelek, ha nincs kutyád minek szólsz bele a kutyanevelésbe? Nekem nincs gyerekem, nem pofázok bele hogy neveld a saját kölyköd.

2014. jún. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/142 anonim ***** válasza:
100%

"Elhajtom, elkergetem .Ehhez jogom van"


Hol van leírva ez a jogod? Ha odajössz hozzám és én félek tőled, akkor nekem meg jogom van téged pofán vágni? Jogod van szólni a másiknak, ha valami nem tetszik, jogod van megkérni rá, hogy hívja el tőled a kutyáját és ha az valóban megtámad, akkor van jogod megvédeni magadat, nem előbb. Ami ez előtt van, azt önbíráskodásnak hívja a törvény és téged vesznek elő miatta. Ne legyél szélsőséges, mert az soha nem szül semmi jót!

2014. jún. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/142 anonim ***** válasza:
Olvasd el már a kérdést ott fent 84%-os ,ki van megszólítva! Nem a kutyások! Úgyhogy hagy szóljak már bele, köszönöm...
2014. jún. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/142 anonim ***** válasza:

Parttalan vita. Pedig volt egy pont ahol azt éreztem, h van vitakultúrád...de nincs :o)

Egy szóval nem mondtam, h minden happy sunshine a kutyatartásban. Ahogy az élet más területein: gyereknevelésben/gyerektartásban, autóvezetésben, tömegközlekedésen utazásban stb... Egyszerűen az élni és élni hagyni elvnek a megélésben a többség csak az élni-ig jut el... Te is. És az is aki odaengedi a kutyáját. Aki a pofámba fújja a cigi füstöt, aki belemászik a képembe, aki nem teszi ki az indexet, aki...aki... lehetne még sorolni. Mivel társadalomban élünk és nem vagyunk egyformák, így a tolerancia és a kommunikáció elengedhetetlen része kéne legyen a mindennapoknak. Ehelyett van, agresszió, követelőzés és ujjal mutogatás. Részedről is. Pontosabban részedről csak az van.

Én megértem a te álláspontodat is, én sem szeretem, ha kéretlenül jön oda hozzánk egy kutya amikor gyakorolunk - de én ezt másképp kommunikálom le mint Te....és szerintem EZ a különbség. Nem a véleményeddel van a baj, hanem a hozzáállásoddal, és azzal, h meg se akarod látni a másik oldalt és annak problémáját - mert az ugye nem a te problémád :D Van erre egy nagyon jó mondás: a hollét határozza meg a tudatot. Gondolkozz kicsit el, ne csak a saját dolgaidon, hanem globálisabban. Talán picivel jobb lesz a világunk ha ezt mindenki megtenné...és nem csak azt hangoztatná, h én, én, meg h neki milyen jogai vannak. De h a te jogaidat hogyan lehetne más emberek, élőlények jogaival összeegyeztetni, arra már nincs gondolatod...de affinitásod sem, h elgondolkozz rajta. És a probléma itt van. Ha érted mire gondolok? És ez rég túlmutat azon h pórázon van-e egy kutya vagy sem....

2014. jún. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/142 anonim ***** válasza:
Amúgy ezt én sem értem, számtalanszor kértek már meg, hogy kössem meg, én megkötöttem, és mosolyogva elmentünk egymás mellett. Viszont azt rohadtul nem bírom mikor nagy szájhúzogatva elmegy a kutya mellett, és akkor magában motyog hogy "Tán meg kéne kötni..." TÉNYLEG? ÉS SZÁD NINCS HOGY SZÓLJ?
2014. jún. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/142 anonim ***** válasza:
58%

"Olvasd el már a kérdést ott fent 84%-os ,ki van megszólítva! Nem a kutyások! Úgyhogy hagy szóljak már bele, köszönöm..."

Jó, akkor én meg kiindulva a kutyám rossz emlékeiből amik gyerekekkel kapcsolatban érték ha a KÖZELÜNKBE JÖN a kölyköd úgy felrúgom, hogy berepül a játszótérre (ahová való). Aztán kioktatlak, hogy tartsd magad mellett, mert a kutyám fél a gyerekektől, és bármikor bármi elkattanhat a kölyködben ami miatt odarohan a kutyámhoz és kitépi a szőrét/kinyomja a szemét. Mert ugye a kutya 3 éves szinten van, akkor én a 3 éves gyerekben sem vagyok köteles megbízni, bármikor rájöhet az 5 perc. Vagy esetleg megkarmolja az ÉN lábam, vagy nekem jön és fellök... Lehetsőégek tárháza végtelen.

És nem érdekel ha törlik a hozzászólásom de olyan szűklátókörű barmokkal mint te vagy, nem lehet emberi hangon beszélni.

2014. jún. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/142 anonim ***** válasza:
Önbíráskodás csak egyforma jogú személyek közt áll fent. Kutya és ember közt nem.Önvédelem fogalma is csak ember és ember közt áll fent. Kutyánál nem kell mérlegelni az arányosságot . Én megelőzöm a támadást, mert úgy láttam méregeti a gyerekemet és vicsorít. Nem lesz baja a kutyának ne aggódj csak el van ijesztve. Ennyi elég. Ha már tényleg támad azt nem lehet hathatósan megakadályozni, akkor már késő.
2014. jún. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/142 anonim ***** válasza:
DE KI VICSORÍT TE NYOMORÉK?????? 1000-ből 1 kutya???? Oké, ha vicsorít kergesd el, de amíg nem csinál semmit addig minek érsz hozzá? Úristen, a fejemet fogom annyira kőbuta vagy...
2014. jún. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!