Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukák, titeket nem bosszanta...

Anyukák, titeket nem bosszantanak a póráz nélkül kutyákat sétáltatók?

Figyelt kérdés
Elsősorban a nagytestű kutyákra gondolok... az utcánkban két ilyen lakó is van, az egyik egy hatalmas rotweiler-t sétáltat nap mint nap szájkosár és póráz nélkül, a másik pedig egy szintén nagytestű (keverék) kutya. Mégis mit lehet tenni ilyenkor? Nyilván odamenni hozzájuk nem merek, a jogi útra terelés hosszadalmas és bonyolult, nem tudom mit tehetnék.
2014. jún. 2. 08:11
 111/142 anonim ***** válasza:

"A kis vakarcs mint a raketa rohan fel-ala, a nagy meg koveti...."


Igen, ez a tipikus viselkedése az unalomtól és ingerszegény környezettől bekattant kutyáknak.


"A kutya amelyik kicsit is nagyobb az olyan mint egy fegyver, életre és testi épségre veszélyes. ha én pisztollyal hadonásznék ..Mert pont ezt csináljátok."


Ezt kikérem magamnak a két 70 kilós kutyám nevében! Pont annyira fegyverek, mint te az autóban ülve. Illetve te talán jobban, mert a megnyilvánulásaid alapján igen magas az agressziószinted, ami veszélyes a környezetedre nézve. Sose lehet tudni, hogy mikor szakad el nálad a cérna, mikor kattansz be és zúdítod rá a környezetedre a rengeteg felgyűlt agresszivitást.

2014. jún. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/142 anonim ***** válasza:

"Póráz kell az megvéd, nem 100%-ban de 99-ben igen a maradék 1% ban lehet elszakad,de ha ott van a gazda mellett a kutya jobban le tudja nyugtatni vagy lefogni a kutyát mint ha 50 méterre szaladna és onnan ordít rá mikor már ráfordult valakire!"


Ebből is látszik, hogy semmit se tudsz a kutyákról. Eleve akinél előfodulhat, hogy 50 méterről kontrollálhatatlanul támadó vadállattá változik a kutyája (nem láttam még ilyet, de feltételezzük, hogy van), az egy felelőtlen gazdi és megérdemli a büntetést, amiért veszélyeztetett másokat. De a póráz az ugyan semmitől se véd. Egy yorkinál meg csivavánál igen, de egy átlagos méretű kutyánál nem. Aki póráz nélkül nem tudja kontrollálni a kutyáját az pórázon se fogja tudni kontrollálni, sőt, pont a pórázzal tesz extra feszültséget a kutyába. Ilyen gazdikkal viszont gyakran találkozom. Egy kutya testi ereje többszöröse egy emberének, tehát ha egy nagyobb kutya tényleg menni akar, akkor kevesen tudják őt fizikailag megakadályozni. Éppen ezért látni sokkal több jólnevelt, kiegyensúlyozott és szófogadó nagytestű kutyát, mert az ő gazdáiknak kevés más lehetőségük van a kutya kontrollálására, mint a tekintély és a megfelelő nevelés. Egy csivava simán fellógatható a flexire és a levegőben lógva tud örjöngeni, de ez már egy labradornál se lenne kivitelezhető, nemhogy a nagyobb kutyáknál. Tehát ha mindenáron rettegni akarsz a kutyáktól, akkor a kisebbekre fókuszálj, akiket öreg nénik vagy fiatal plázacicák sétáltatnak!

2014. jún. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/142 anonim ***** válasza:

Miért ne tudná megakadályozni a pórázzal? Ha nem egy kisgyerekre bíznak egy nagy kutyát,amit tiltanék is, akkor simán megtartja egy átlag férfi,de egy erősebb nő is ,a nagy kutyát is .Láttam iskolában csibészeltetést, ott is hatalmas kutyákat tartanak meg egyedül a gazdák miközben a kutyaoktató hergeli őket,pedig azok aztán nagyon menni akarnak és nagyon dühösek .


A közlekedés el van különítve a gyalogostól,az elengedett eb az meg nincs.Mint írtam rengeteg szabályhoz ,engedélyhez kötött, a korrupció nem erre a lapra tartozik ,az ott is jelen lenne ahol majd kutyavizsgát osztanak. Amúgy ha egy kutyával tényleg le kéne egy komoly tesztelést tenni ,minden ingerre ,síró eleső gyerek, dörrenés, kiabáló ember, másik kutya a pórázon,előtte sétáló macska stb és ezekre teljesen közömbösen reagál akkor menjen póráz nélkül. De jelenleg nem ez a helyzet, csak a saját gazdája rossz belátására lehet számítani. Én aki szembe jön nem tudja ,hogy egy felelőtlen kutyatulaj eregeti e a kutyáját és közelít meg vagy egy agyonképzett eb. Ezért egyből a rosszat feltételezem mert jobb félni mint megijedni. Ha már ránk támadt ,késő ,inkább meg se közelítsen.


Tegyük fel nem is támad meg embert, de megy elöl sok méterre vagy lemaradva. Átfut előtte egy macska ,át az úton, kutya egyből utána ,be a kocsik közé, kész a tömegbaleset, a kutyát is elütik .A gazda meg csak a csattanásra néz oda mert addig békésen cigizgetve trécselt.Ha póráz lenne rajta ez mind meg se történne.

Egy ösztönvezérelt állatban soha nem lehet megbízni. A síró gyerek vadászreakciót vált ki náluk ,zsákmánynak tekintik ,nem embernek,volt is rá példa hogy a család kutyája ölte meg a csecsemőt, vagy támadt rá a gyerekre, de utcán is nem egyszer támadt kisgyerekre kutya.

Ha másért nem a békés együttélés miatt kéne rá a póráz,önkormányzati rendelet ide vagy oda. Nem mintha többen betartották volna ,mikor még a törvényben is benne volt, mivel kevés volt a közteres büntetés..

2014. jún. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/142 anonim ***** válasza:

"A síró gyerek vadászreakciót vált ki náluk ,zsákmánynak tekintik ,nem embernek,volt is rá példa hogy a család kutyája ölte meg a csecsemőt, vagy támadt rá a gyerekre, de utcán is nem egyszer támadt kisgyerekre kutya."

Érdekes, nekem egy autista kisöcsém van és egy 2 éves shar pei kanom, tudod az a kínai harcikutya. Az öcsém nem egyszer őrjöngött mellette, vágta magát földhöz vagy épp artikulálatlanul üvöltött. Nekem tehát a tesójának, és anyánknak is rohadtul elege volt már belőle (természetesen nem ez az alap hozzáállás, de megesik néha x éven át tartó hiszti hallgatása után), de A KUTYA, a szerinted kiszámíthatatlan ösztönlény aki a síró gyereket azonnal prédának tartja a vadászösztön miatt lefeküdt az öcsém lábához, és addig nem mozdult míg meg nem nyugodott. Ezen túl is, mindig vigyáz rá, vele sokkal finomabban bánik, ügyel minden kis mozdulatára... Nem úgy, mint sok ember a tömegközlekedésen/boltban/akárhol, aki kinézi, gúnyolódik rajta, hangosan beszól csak azért mert beteg, tikkel, és nem úgy viselkedik mint mások. Imád az öcsém és a kutyám együtt játszani, hemperegni a földön, soha nem tanulta de olyan mint egy terápiás kutya, minden CSAK NEVELÉS kérdése.

És mikor olyanokat hallok hogy milyen kiszámíthatatlan, mert egyszer majd megöli a családot meg mit tudom én... Nem tudom sírjak vagy nevessek. A szomszéd agya is elkattanhat, az iskolában is rendezhet valaki mészárlást mert épp úgy van kedve, és őszintén én sokkal kevésbé félek a kutyás közösségben (pedig azért van vagy 10-15 20 kiló feletti kutya) mint mondjuk az éjszakai járaton buliból hazafelé jövet...

2014. jún. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/142 anonim ***** válasza:

Süt a szavaidból, hogy gőzöd sincs a kutyákról, a kutyanevelésről, és hogy mit lehet kihozni egy kutyából. Csak hajtogatod h ösztönlény, ösztönlény... Ami annyiban igaz, hogy pont azért mert vannak ösztönei, és pont olyan ösztönei vannak, amik miatt tanítható, képezhető és beilleszthető egy családba, emberi társadalomba. És ez az ösztön a szabálykövetés.

Az a baj, hogy látszik, h anélkül jelented ki a dolgokat h ismernéd a kutya valódi viselkedését, ösztönkészletét - és ennek egyenes következménye h félsz tőle. Normális emberi reakció, h félünk attól amit nem ismerünk, és akár csak egy kicsit is veszélyesnek tekintjük magunkra nézve. De itt jön be, hogy ember vagy és tehetsz ez ellen az ösztön ellen tudatossággal. Mégpedig úgy h elkezded megismerni a félelmed tárgyát, jelen esetben a kutyát. Mivel a kutya kikerülhetetlenül a társadalmunk része, így szerintem igen hasznos lenne ha ebbe időt és energiát fektetnének azok is, akik nem kutyások, illetve iskolában elkezdeni ennek az oktatását.

Egyik barátomék ilyen foglalkozásokat tartanak ovikban - egyik kutyájuk munka közben:

[link]

És a falkájuk munkaidőn kívül :D

[link]


"De jelenleg nem ez a helyzet, csak a saját gazdája rossz belátására lehet számítani. "

Ne minősítsd kérlek ismeretlenül az én belátásomat. Ez ugyanaz még mindig, h én azt mondom, h Te potenciális gyilkos vagy amikor kocsiba ülsz. És bármikor megölhetsz valakit. Pont. Tiltakozol ez ellen a kijelentés ellen? Gondolom... mert bízol saját magadban, a vezetési képességedben és abban h minden másodpercben oda tudsz figyelni és necces helyzetben jól tudsz dönteni. Szerinted hány ember mondaná magáról, h ő gyilkos lenne, mert autóba ül. Szerintem egy sem. Pedig (2012es statisztikai adat) évente kb 154 halálos kimenetelű gázolás történik... és ez csak az a szám ahol meg is hal az áldozat.


"Átfut előtte egy macska ,át az úton, kutya egyből utána, be a kocsik közé, kész a tömegbaleset, a kutyát is elütik .A gazda meg csak a csattanásra néz oda mert addig békésen cigizgetve trécselt."

Ott kezdem, h az én kutyáim nem indulnak meg macskára. Mert képzeld, ez is tanítható egy kutyának. Bár az enyémeknél nem nagyon kellett, mert nincs vadászösztönük, tekintve h juhászkutyák. De ott vannak a vadászkutyák, vizsla, labi stb. akiknek pl. vadászaton nem szabad csak úgy vadak után rohangászniuk, még akkor sem, ha az a vad éppen az orra előtt ugrik ki a bozótosból. Erre lehet tréningezni és meg lehet ezt tanítani. Persze ez is idő, energia.

De a lényeg h amit Te megint levezettél FELTÉTELEZÉS. És ebből kifolyólag én megint feltételezem, h Te bármikor amikor nyomkodod a telefonodat vezetés közben vagy hátrafordulsz a gyerekedhez h betedd a szájába a cumit mert sír, akkor nem figyelsz oda és elütsz. Megtörténhet? Ugyanannyira amennyire a Te storyd.

2014. jún. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/142 anonim ***** válasza:
0%

Keverjük a két dolgot az állatot meg az embert,ami nem vezet sehová.Sem jogilag sem biológiailag nem lehet összevetni . Nem lehet egy lapon említeni egy jogosítvánnyal rendelkező felnőtt embert meg egy buta állatot amelyik nem tud sem gondolkodni sem felmérni cselekedeteinek súlyát sem következményét, csak dereng valami a búbjában hogy múltkor verést kapott mert rámorgott egy gyerekre ,de akkor másként sütött a nap ,és az egy másik gyerek volt szóval ez mára már nem vonatkozik, szóval megpróbálom ma is..

Nagyjából egy 3 éves gyerek szintjén vannak szellemileg ,és ugye 3 éves gyereknek a szülője fogja a kezét és nem engedi kocsit vezetni, se messze elbóklászni . Mert igaz hogy elmondta neki százszor hogy ne lépjen ki az útra és ne másszon ki az ablakba ,a gyerek okosan nézett rá ,de értelmes szülő ezt fizikailag akadályozza meg! A kutyát is ugyanígy kell akadályozni.Fizikailag!

Városok embernek épültek, a kutyatartás csak egy hobbi, elég haszontalan mellesleg, mert társadalmi hasznot nem hoz ,az hogy céltalan bóklásznak a téren és telicaratják a füvet. Inkább mennének valami tartalmasat csinálni vagy sportolni, nem egész nap lődörögni fel és alá és azon röhögni hogy ijesztgeti a kutyájuk a járókelőket, aki ugye "nembánt"

2014. jún. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/142 anonim ***** válasza:
48%
Én elhiszem hogy nektek kőkeményen megnevelt kutyátok van ,de fel mernék tenni nagy összeget rá hogy az utcán véletlen összeszedett 10 kutyából 8 azonnal üldözőbe venné a szaladó macskát . Saját szememmel láttam ilyet ,nemrég egy doberman rohant így át az úton ,a macska a kocsi alatt volt, kiszúrta a kutya ,de megúszta mert beugrott a kerítésen a túloldalt,de a gazdának nulla ráhatása volt, már csak akkor tudta nagy nehezen 10. szólásra behívni mikor a kerítésnél ugatott a túloldalon. Az volt a szerencse hogy éppen nem jött kocsi. Póráz persze lazán lóbálva a kézben ott volt.
2014. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/142 anonim ***** válasza:
58%
Srácok, ne írjunk többet ennek az idiótának, mert csak provokálni jár ide! Látszik, hogy vagy nagyon sötét, vagy tényleg nem érti mi az hogy KUTYA, nincs benne semmi szeretet, ami nem hoz hasznot az minek... Az, hogy örömünket leljük bennük, hogy szeretnek minket, hogy csodás perceket adnak az neked legyen is mindegy, mert NEM ÉRDEMLED MEG. Remélem téged soha senki sem fog igazán szeretni (ilyen mentalitással kétlem), és remélem soha az életben nem lesz olyan hű társad mint egy kutya. Egy lelkiszegény, idegbeteg, provokatív, ostoba, szűklátókörű senki vagy. Többet nem pazarlom rád az időm, remélem más se.
2014. jún. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/142 anonim ***** válasza:

Most látom, h semmi értelme nincs az egésznek, mert nem látsz tovább az orrodnál...de a szomorúbb h nem is akarsz.

Olyanról beszélsz, amiről gőzöd sincs. De arról teljes mellszélességgel. Sajnálom, hogy ennyire együgyű a magyar emberek többsége - mert egyébiránt tükrözöd a magyar átlag felfogását sajnos.


"Mert igaz hogy elmondta neki százszor hogy ne lépjen ki az útra..."

Az én kutyáimnak egyszer kellett megtanítani és azóta bármilyen járdánál tudják a járdaszabályt póráz nélkül és leülnek, és engedély nélkül nem mennek át az úttesten. Érdekes, ilyenkor mutogatnak az anyukák mosolyogva: látod milyen okos kutyusok, hogy nem mennek át az úton és megvárják amíg a gazdi szól nekik. Jah igen, mert veled ellentétben vannak normális anyukák, akik nem kapnak sikítófrászt minden póráz nélküli kutyától.

(bár gyanítom Te is normálisabb lennél, ha élőben találkoznánk)


A másik, h az előbb mondtad h ne hasonlítsuk az emberhez a kutyát, aztán mégis megtetted :D


És az utolsó, a felnőtt jogsival rendelkező ember fel tudja mérni a tettei következményeit, ennek ellenére mégis van nem kevés baleset...hogy is van ez?

És akkor arról nem beszéltem, h az az ember aki ösztönből megdugja a lányodat egy utcasarkon, mert neki épp túlfűtött a szexuális ösztöne, az is felnőtt tettei következményeinek teljes tudatában. Vagy behúz egyet valamelyik szórakozóhelyen a fiadnak, mert az arra nézett épp amerre a barátnője van.

Tényleg igazad van. Jobban kell félni a kutyától...


"elég haszontalan mellesleg, mert társadalmi hasznot nem hoz"

Ne minősítsd kérlek más ember hobbiját, én sem teszem a tiéddel - már ha van neked olyan. Megjegyzendő, általában a hobbik közvetlen hasznot nem szoktak hozni a társadalomnak... De közvetettet igen - beszéljünk akár bringázásról, fotózásról, bélyeggyűjtésről, vasútmodellezésről, falmászásról, fedett pályás távolba nézésről vagy kutyázásról - mivel a hobbinak az a célja, még ha szerinted céltalan is, h az embereket kikapcsolja, jobban érezzék magukat, feltöltődjenek munkaidőn kívül, és amikor dolgozni kell akkor kevésbé legyenek feszültek, frusztráltak stb, mert van honnan erőt meríteniük. És valljuk be, nagyon kevés embernek adatik meg h abból tudjon megélni amit a legjobban szeret. Egy ideális társadalomban ez lenne...de jelen pillanatban nem ez van. Így más hobbiját, energia nyerését, ne minősítsd kérlek.


A másik h én céllal megyek le a kutyáimmal. Nem céltalanul bóklászunk, nem röhögök azon ha valaki megijed egy kutyától, és megjegyzem sosem ijesztgetnek embereket. De már mondottam h ebből sosem volt konfliktusom. Pedig 99%ban póráz nélkül vannak. De mondom lehet egyszer velem jönni és megnézni h viselkednek. De érdekes ez az opció úgy látom már nincs ínyedre...mert ott nem lehetne fröcsögni és mondogatni h ösztönlény ösztönlény, mint egy rossz lemezjátszó.

És mia mi célunk amikor lemegyünk? Általában az h együtt legyünk, olyankor tanítom őket, engedelmes feladatok gyakorlása, apportozás, kerestetés. Én kutyásként nem szeretem azokat, akik összegyűlnek egy kupacba és csak trécselnek meg cigiznek amíga kutyájuk ki tudja mit csinál... azok nem kutyások, max kutyatartók. És sajnos ezek miatt kapom én is azt a skatulyát amit Te is próbálsz rámhúzni. Jogtalanul, mert nem ismersz se engem, se a kutyáimat.

2014. jún. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/142 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem egy kisgyerekre bíznak egy nagy kutyát,amit tiltanék is, akkor simán megtartja egy átlag férfi"


Láttál te már kutyát, vagy csak vered a nyálad itt feleslegesen? Az enyém fojtó nyakörvvel elhúzna egy autót, ha arról van szó, és akkor még csak a statikus erőt néztük nem azt, ha lendületből feszíti meg a pórázt! Szóval hidd el, hogy nem tartod meg se te se egy átlag férfi. És ebből a kutyából vezetek én egyszerre kettőt, akiknek az össz testtömegük az enyém duplája. A póráz dísznek jó, meg apró korrigálásokra, de amúgy az egyetlen valóban hatásos eszköz a jó nevelés és a tekintélyem.

2014. jún. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!