Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fogadjam örökbe a cicát?

Fogadjam örökbe a cicát?

Figyelt kérdés
Október 11-én örökbe fogadtam egy kb 4 hetes lány kiscicát. Azóta jól elvan nálunk. Ma (10. 25) láttam egy nagyon aranyos kóbor cicát, viszont az is lány (mi legalábbis úgy láttuk) és félek, hogy ha őt is hazahoznám összekapnának a már meglévővel, de ott sem szeretném hagyni, hisz nagyon sovány volt és állítólag elég kemény telünk lesz. :/ Mit csináljak? Hozzam haza? Ha igen, akkor tudnátok valami kis módszert, hogy hogyan szoktassam őket egymáshoz?
2010. okt. 25. 16:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim ***** válasza:

szerintem ha az is nagyon fiatal, cica nem kapnak össze. szerintem... :D

jól meglesznek. :)

2010. okt. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj nem lesz ha szépen lassan szoktatod össze őket. És nem kivételezel egyikkel sem. Nekünk anya lánya van, ők jól elvannak(nem biztos hogy számít de ki vannak ivartalanítva). Egy próbáz megér :)
2010. okt. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 anonim ***** válasza:
*próbát XD
2010. okt. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/99 anonim ***** válasza:
100%
Nézd,még mind a kettő pici!!Sztem az elején lenne egy kis civakodás,de hamar megtalálnák a közös hangot és eljátszanának egymással,úgymond hamar megszoknák egymás társaságát,emiatt ne aggódj!Igen egyébként farkasorditó hideget jósolnak télre,lesz minusz 20 fok is állitólag,brrr:s Szóval már csak ez miat is értékelendő lenne ha befogadnád vagy jégkocka lesz a kiscicából 2 hónap múlva...
2010. okt. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 A kérdező kommentje:
A másik cica kicsivel nagyobb, mint az enyém. :/ De nagyon félek, hisz állítólag a lány-lány párosítás nem túl jó. És mivel mindkettő anno utcán volt gondolom nagyon védik az enni-inni valójukat és ha véletlen nincs 2 tálka, akkor lehetnek gondok...
2010. okt. 25. 16:12
 6/99 anonim ***** válasza:

" ha véletlen nincs 2 tálka, akkor lehetnek gondok..."


akkor ilyen véletlenek ne legyenek!!MINDIG legyen mind a kettőnek külön tálkája,ezzel is kivédve a civakodást!

2010. okt. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/99 anonim válasza:
Szia! Az első napokban lehetnek gondok, de ez is kimerül maximum az egymásra fújásban szerintem. Amúgy meg inkább a kutyáknál számít a szuka-szuka, kan-kan együtt élés, macskáknál annyira nem jellemző. Úgyhogy ha megteheted mindenképpen vidd haza, hamar meg fogják szokni egymást, és legalább nem fog a te cicód sem unatkozni :)
2010. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/99 anonim válasza:

nekünk két lány cicánk van és nagyon jól elvannak

1 év különbség van közöttük

.

a lényeg, hogy majd ivartalanitva legyenek , akkor nem fognak hajbakapni a hormonok miatt :P Szoktatás: egymás mellett egyenek először 1 méter legyen a két tálka között aztán lassan egyre kevesebb.De egyenlőre csak feltételezed, hogy összekapnának. mi van ha nem?

2010. okt. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/99 anonim ***** válasza:
Egy tálon ne múljon már...200 Ft-ért tudsz venni műanyag tálkát :)
2010. okt. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/99 anonim ***** válasza:
100%

Kávéscsésze alávaló kistányér is jó neki, nekünk fejenként egy-egy ilyen van, meg egy-egy kompótos tál, és két öblös bögre a víznek. :)


Szerintem nem a nemüktől függ, hogy jönnek ki, hanem a természetüktől, mivel kisebbek, valószínűleg tök jól el lesznek, legalább lesz mindig játszótársuk. Annyi, hogy ha eleinte nem csípik egymást, akkor ne add fel. Nekünk két herélt fiúnk van, amelyik később került ide, az próbálta terrorizálni az elsőt, az első meg rettegett tőle, de olyan három hét alatt tisztáztuk, hogy az őslakost bántani nem szabad és tök jól meg vannak azóta is, pedig az első fél éves volt a második meg már 5.



Csak tavasz előtt műttesd meg mindkettőt, mert falra másznál a bagzástól, meg hát láttad te is, ott van a sovány kóbor kismacska, ha te nem hozod el, ott fog megfagyni, és ilyen van még több ezer, ezért a már megszületettektől ne vegyük el az esélyt az életre. ;)

2010. okt. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!