Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fogadjam örökbe a cicát?

Fogadjam örökbe a cicát?

Figyelt kérdés
Október 11-én örökbe fogadtam egy kb 4 hetes lány kiscicát. Azóta jól elvan nálunk. Ma (10. 25) láttam egy nagyon aranyos kóbor cicát, viszont az is lány (mi legalábbis úgy láttuk) és félek, hogy ha őt is hazahoznám összekapnának a már meglévővel, de ott sem szeretném hagyni, hisz nagyon sovány volt és állítólag elég kemény telünk lesz. :/ Mit csináljak? Hozzam haza? Ha igen, akkor tudnátok valami kis módszert, hogy hogyan szoktassam őket egymáshoz?
2010. okt. 25. 16:06
 41/99 A kérdező kommentje:
=D Juj köszi a linket! (Amúgy ha örökbe fogadom a másikat, akkor az szerintem ivartalanítva lesz. Azért macsek farmot én se szeretnék xD kutyám bele is őrülne. Érzi a macska szagot, hiába van ő a kertben és a cica a ház körül)
2010. okt. 25. 17:30
 42/99 A kérdező kommentje:

"8. Az állatnak szüksége van egy alomra, hogy lenyugodjon."

xD Jézusom. Érdekes, ez bennem fel se merült...OO Lenyugodjon... x) Amúgy erről az jut eszembe, mikor anno pár éve örökbe fogadtam 2 fekete cicát (tesók voltak, full feketék, egyik fiú, másik lány) és a lánynak lett valahogy 2 kiscicája OO Ez télen volt...nem is vettem rajta észre, hogy babás...Szóval megszűlte a kettőt aztán meg otthagyta őket a francba -.- Mi meg hiába próbáltuk etetni... :"( Szegények ott sírtak. Azóta nem volt cicám, csak most Lüszy.

2010. okt. 25. 17:36
 43/99 anonim ***** válasza:
Nalátod, ezért érdemes ivartalaníttatni a másik cicád is. Meg, ha nála beindulnak a hormonok, terhes lesz, akár elüzheti a másik lány cicát a háztól, mert nagyon fogja védeni a kölykeit. Voltam ilyen helyzetben. Sőt olyan is volt, hogy egy befogadott kóbor macskám lekölykedzett és egyik napról a másikra elkezdett félni a kölykeitől és elhagyta a házat :(((( Szegényke újra kóbor macska lett, nem láttuk azóta se. Ha ezt előbb tudom, hogy van ilyen, biztos kiivartalaníttattam volna.
2010. okt. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/99 A kérdező kommentje:
Nekünk már anno volt macskánk és akkor még hasonló sem volt. Barátnőm nagy macskatenyésztő és náluk se volt hasonló. Ezért gondolom, hogy ez nem történik meg olyan gyakran :/ Amúgy akkor max egy külön helyre teszem őt és a kicsiket. Mondjuk őket be a házba és csak az én felügyeletem mellett lehet majd kint. Ha meg nagyobbak lesznek a kicsik, akkor majd kiengedem őket rendesen.
2010. okt. 25. 17:46
 45/99 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy jól el kell különíteni a kicsiket, mert az anya macska mindenkit megver aki a közelükbe megy :) Csak azért írom, mert ugye az egyik macskádnál, akkor megindul az ivarérettség, a hormonok, nem tudom, ha csak ez után ivartalanítod, milyen hatással lesz a két lány macska barátságára.
2010. okt. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/99 A kérdező kommentje:
:/ Hát azt én se, de szerintem ha egyszer már alapjáraton megszokták egymást és mindkettő ivartalanított már, akkor csak nem mennek egymásnak x"D Illetve remélem... Amúgy én fogadnék örökbe több cicát is, de anyum nem szereti az állatokat a háznál xD Az elsőt is nagyon furfangosan csempésztem haza. (Beraktam a táskámba) Az a jó, hogy miután már itthon van a cica, akkor már nincs szíve elzavarni =)
2010. okt. 25. 18:43
 47/99 anonim ***** válasza:

"Beraktam a táskámba"


Nyávogott a táska?:XD

2010. okt. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/99 A kérdező kommentje:
xD Az elején igen, de nagy mázlim volt (OO téll, mert a kutyám Mázli XD) szval...Nagy mázlim volt, mert anyum bejött kocsival, hogy vegyünk bérletet és így nem kellett a buszon szenvednem vele x) Anyum meg persze egyből kiszúrta, hisz elég érdekesen mentem a táskával (féltem, hogy összenyomom a picit) és elkezdi: Milyen állat az? Macska? xD Pedig még be se nézett a táskámba. Lényeg a lényeg, a kocsiba beülve rögtön kivettem, hogy megmutizzam neki. ^-^ Mondtam, hogy ha nem vihetem haza sírni fogok xD (17 éves szájából ilyen kijön...) és akkor végülis megengedte *o* Mondjuk egész úton azt mondta, hogy reméli kiugrik az ablakon -.- (de ő volt az első, aki kaját adott neki xD és ma reggel is elkezdte anyum követni)
2010. okt. 25. 18:54
 49/99 anonim ***** válasza:
Én is imádom a macskákat, most panelban lakok "csak" 2 van :) De kertes házban örökbe fogadnám az összes kóbor macskát vagy nyitnék egy menhelyet :)
2010. okt. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/99 A kérdező kommentje:
Jah, és persze bérletet nem vettünk x) De mondtam anyumnak, hogy a macska tovább tart annál...és ingyen volt X"D
2010. okt. 25. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!