Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fogadjam örökbe a cicát?

Fogadjam örökbe a cicát?

Figyelt kérdés
Október 11-én örökbe fogadtam egy kb 4 hetes lány kiscicát. Azóta jól elvan nálunk. Ma (10. 25) láttam egy nagyon aranyos kóbor cicát, viszont az is lány (mi legalábbis úgy láttuk) és félek, hogy ha őt is hazahoznám összekapnának a már meglévővel, de ott sem szeretném hagyni, hisz nagyon sovány volt és állítólag elég kemény telünk lesz. :/ Mit csináljak? Hozzam haza? Ha igen, akkor tudnátok valami kis módszert, hogy hogyan szoktassam őket egymáshoz?
2010. okt. 25. 16:06
 71/99 A kérdező kommentje:
Nah, elolvastam x) Értem mit akarsz mondani, elsőre is felfogtam, de iagazd van =D Makacs vagyok. Amúgy pont ma voltam jósnőnél és ő meg azt mondta, hogy könnyen befolyásolható vagyok xD
2010. okt. 26. 19:14
 72/99 A kérdező kommentje:
Amúgy hazahoztam a másikat. Először szaglászták egymást, egy tányérból is ettek OO, a kicsi meg is nyalta a nagy fülét xD Csak kamilláztam, hogy milyen jóban vannak így hírtelen, aztán a kicsi elkezdett fújni a nagyra és elakarta zavarni :/ Nincs ötletetek, hogy mit csináljak? Elég ellenségesek egymással...de csak a kicsi szokta betámadni a nagyot. :S Próbálkozzak vagy inkább ajándékozzam el a másik cicát?
2010. okt. 26. 19:21
 73/99 anonim ***** válasza:
Hagyd már őket összeszokni, pár pofon nem árt egyiknek se. Képes lennél egy kis kellemetlenségért megszabadulni az egyiktől?
2010. okt. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/99 anonim ***** válasza:
Hagyd hogy barátkozzanak!Ez most természetes úgymond,hogy az elején fújnak egymásra..,még ismerkednek,a kicsi meg próbálgatja az erejét,de a nagyobb bölcsebbb,aztán idővel elválaszthatatlan pajtások lesznek meglásd!!;)
2010. okt. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/99 anonim ***** válasza:
Jó nagy felelőtlenség az egészséges cicád mellé egy kóbort odahozni, akiben ki tudja milyen betegség lappang...Külön kellett volna tartanod egy darabig őket hogy megfigyelhesd az új cicát, dokihoz vinni, kivizsgáltatni, stb. Örülhetsz ha megúszod ezt az akciódat komolyabb probléma nélkül...Egyáltalán tisztában vagy te a macskabetegségekkel, azok tüneteivel, lappangási időkkel stb? Mert illene tudnod, ha már macskát tartasz...
2010. okt. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/99 A kérdező kommentje:
Most úgy, ahogy külön raktam őket. A nagyobbnak vettem macskahordozó kis hülyeséget (hisz a buszra csak úgy vihettem fel)és abba visszaraktam miután láttam, hogy veszekednek. Raktam neki enni, inni és odatettem a másik cica alvóhelye mellé. :/ Azon keresztül csak szaglásszák egymást, de nem viselkedik egyik se támadóan. Holnap ha hazajöttem a suliból, akkor kiengedem és talán addigra már nem akarja a kicsi betámadni =D
2010. okt. 26. 22:27
 77/99 anonim ***** válasza:
81%

Te bezártad a cicádat a macskahordozóba és ott akarod tartani majdnem egy napig???? TE NORMÁLIS VAGY?? Azonnal engedd ki szerencsétlent!! Te mit szólnál ha egy 1x1 méteres ketrecbe zármnának be téged ahol magad alá kell hugyoznod, sz.rnod???

Te szerintem NAGYON félreértelmezted a ketreces összeszoktatást. Először is azt nem macskahordozóval szokás csinálni hanem nagyméretű kutyaketreccel(ahova az alom meg minden befér), és csak 1-2 óráig, nem 1 napig!

A karanténozás alatt esetedben külön SZOBA értendő!!!!

Sírva könyörgök, olvass el pár szakkönyvet a cicák érdekében!!!

2010. okt. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/99 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz attól, hogy boxba teszi, másnál is van ilyen, nekem is van ismerősöm, akinek a fülén is macskák lógnak egyesek felelőtlensége miatt, rendszeresen van dobozban/kis ketrecben is macskája, ami még mindig jobb, mintha a kutya szájában lenne, vagy lealtatták volna, ugyanis mikor tíz felett van a létszám nem könnyű karanténozni.
2010. okt. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/99 anonim ***** válasza:
Hát a kérdezőnek nem 20 macskája van, másrészt azért mert egyes menhelyek és állatmentők ilyen megoldásokra kénytelenek ráfanyalodni hogy mentsék a cicák életét, még nem kéne a kérdezőnek is ezt javasolni! Amúgy is itt Mo.-n olyan szinten van az állatvédelem, amilyenen...Nézz meg egy külföldi menhelyet, meg nézz meg itt egyet, pláne ha magánszemélyről van szó, akinek állt egymagának kell ellátni rengeteg állatot. Nem akarok kritizálni, szomorú hogy ez van, de azért ne viselkedjünk már úgy mintha ez lenne a normális...
2010. okt. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/99 A kérdező kommentje:
*o* JUUUJ képzeljétek! x3 (az előzőekre nem válaszolok most, túl happy vagyok) Reggel mielőtt elmentem volna suliba kiengedtem a nagyot a kicsihez és reméltem, hogy suli végéig nem ölik meg egymást :/ Most értem haza nem olyan rég... Nem tudom mi volt, de valami iszonyat jóban lettek =3 Tiszta arik voltak... Felmásztak a farakás tetejére és egymáshoz érintették a nózijukat xD jááj... Meglehet őket zabálni! Amúgy érdekes, hogy a 2 cica full ellentéte egymásnak. A nagyobbik teljesen nyugodt, jól elvan a napon =) Le is fényképeztem, ahogy ott pihizik. A másik meg kész vadállat OO (mondjuk ez nekem nem új, de most tűnik fel igazán) úgy játszik, hogy agyonharapdál vagy karmol, egy perc nyugta nincs, állandóan rohangál... :/ Alig lehet róla képeket csinni. xD És rávan kattanva a nagy farkára... az után megy állandóan xD és próbálja elkapni.
2010. okt. 27. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!