Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fogadjam örökbe a cicát?

Fogadjam örökbe a cicát?

Figyelt kérdés
Október 11-én örökbe fogadtam egy kb 4 hetes lány kiscicát. Azóta jól elvan nálunk. Ma (10. 25) láttam egy nagyon aranyos kóbor cicát, viszont az is lány (mi legalábbis úgy láttuk) és félek, hogy ha őt is hazahoznám összekapnának a már meglévővel, de ott sem szeretném hagyni, hisz nagyon sovány volt és állítólag elég kemény telünk lesz. :/ Mit csináljak? Hozzam haza? Ha igen, akkor tudnátok valami kis módszert, hogy hogyan szoktassam őket egymáshoz?
2010. okt. 25. 16:06
 21/99 A kérdező kommentje:
xD Jajó... Már kezdtem hozzászokni, hogy normális emberkék válaszolnak és ez kizökkentett. Amúgy remélem, hogy a cica holnap is ott lesz, ahol ma volt =) Akkor egyből hozhatom haza és nem kell keresgélnem. Egyébként köszi mindenkinek, aki írt =D Örülök, hogy ennyi macskaszerető emberke van itt
2010. okt. 25. 16:40
 22/99 anonim ***** válasza:
95%

Azért lenne jó ivartalanítani, mert rengeteg rengeteg kóbor, kidobott macska van az országban. Eszméletlen mennyiségű és nagyon rossz körülmények között.


Könnyű otthonról, míg nem látod el sem tudod képzelni, mert azt tudjuk, hogy mászkálnak itt-ott, meg hát van kóbor, de azt nem mindig látod, milyen is nekik.


Ott van pl. a te macskád kirakták egy szatyorban.


Most fogod ezeket a kicsiket, otthont adsz nekik, lesz kényelmes helyük, ha nem akarsz kismacskát, minek alom, mit csinálsz vele, mikor bele lehet fulladni a felesleges már megszületett macskákba, ha meg kell kismacska, akkor megmenthetsz olyat, aminek lehet te vagy az utolsó esélye az életre, ahelyett, hogy olyanoket szülesztesz a világra, amik, amúgy elkerülhetőek lennének. Ha "van ismerősöm, akinek majd kell" azok is fogadhatnának be olyat, amik már megszülettek, és segítség kell nekik.


A bokor alatt élő-haló kóbor, sok ember által észre sem vett, de ugyanolyan értékes macskáknak sokszor azért nincs esélye az életre, mert a mások otthon a rózsaszín álomba fialtatnak macskát és ezzel elveszik a helyet a MÁR megszületett szerencsétlenek elől.


A cicának nem öröm az anyaság, ők nem olyanok, mint az emberek, nekik a párosodás sem öröm. Vannak hormonjai, dolgoznak és hát ez van alapon, ez történik velük.


Azon kívül, ha még ivarérés ELŐTT megműtteted őket, akkor egy nagy rakás betegséget elkerülhetsz, pl. emlődaganat.


A szüleimnél két lány macska van, egyszer sem volt kölykük, ivartalanítva vannak, nem bolondok meg semmi. Normális macskák, egyik hat éves a másik három. Azért lettek megműtve, mert mi nem akartunk kismacskát.


Azóta elköltöztem, volt egy saját cicám, ami eltűnt. Elkezdtem keresni, menhelyeken, sintértelepen, önkéntes mentőknél, lakatlan házakban, temetőkben stb. és olyanokat láttam, hogy azóta az ivartalanítást már nem csak azért csinálom, hogy a fiú ne hugyozzon a falra, a lány kölykeivel meg ne nekem legyen bajom, hanem azért, mert tényleg úgy áll a kóbor helyzet, hogy szükséges annak az ivartalanítása, amit lehet.

2010. okt. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/99 anonim ***** válasza:
Kettő az egyben tál kell? :) Szerintem viccesebb egy tányér alátét, rajta a kis lapos, tányér a kis mély, és egy bögre. Tök jól néz ki a sarkuk. :)
2010. okt. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/99 anonim ***** válasza:

"KÍNOZÁL MÁR MACKÁZT?"


Pihenjél egy kicsit...,fáradt lehetsz már!!:D

2010. okt. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/99 anonim ***** válasza:

Én is gondoltam, hogy nem vagy gyakorlott macskatartó, ezért gondoltam, hogy ajánlom az állatorvost, mert az utcán talált cicában valószínű bolha is van és ő tudja, milyen és mennyi írtószerre van szükség és ha valóban fontos számodra, hogy egészséges cicáid legyenek, akkor jó lenne a védőoltást is beadatni nekik.

Az ivartalanítást ajánlom én is, de azt csak kb fél éves kora után. Mivel nagyon sok gazdátlan, gazdára váró kis- és nagy cica van, jobb lenne őket nem szaporítani, inkább a már meglévők találnának gazdára. Az pedig, amikor ivarzik egy nőstény cica, elég fárasztó tud lenni a gazdinak, és a lakásban tartott cicának is.

2010. okt. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/99 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom egyébként hogy inkább ivartalanitsd a macsekokat,mert sok gondtól megkiméled magadat is!No meg nem lesz pár macskával több kóbor macsek sem igy!
2010. okt. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/99 A kérdező kommentje:
Igen, végülis valamilyen szinten igazad van, de szerintem nem azoknak kell ivartalanítani a macskájukat, akik gondozzák őket, hanem azoknak, akik tudják, hogy ha születnek kölykök nem tudják őket eltartani. Nekem van egy osztálytársam, akinek valamilyen rokona nemrég ölte meg a kutyája kicsinyeit (nem először!), mert nem tudta őket eltartani, de annyi esze már nem volt, hogy gyűjtsön pénzt és ivartalanítsa. -.- Na az ilyet pl megtudnám verni pedig elég nyugodt típus vagyok. Amúgy azzal nem értek egyet, hogy attól veszik el a helyet, aki már megszületett. Én nem tervezek több macskát befogadni és szerintem ha a kismacskái nálam maradnának, akkor nem vennék el senkitől se a helyet =D Na jó, ez kicsit talán értelmetlen volt, de majd kibogarásszátok xD Szóval igazad is van meg nem is.
2010. okt. 25. 16:51
 28/99 A kérdező kommentje:

Bolha ellen jó a nyakörv is, nem? :O (Úgy hallottam azt csak 3-4 hónap körül lehet csak)

Amúgy szerintem az ivartalanítás részt mellőzzük =D Nem hiszem, hogy egyetértenénk benne. Értem én, hogy ígyis sok cica van, de attól én még szeretném ha születnének akármekkora gonddal is jár :/

2010. okt. 25. 16:54
 29/99 anonim ***** válasza:
Persze az állatorvos pénztárca függő, pár ezer forintba belekerül, ezért is ajánlottam csak óvatosan az orvost, nehogy esetleg emiatt ne menthesd meg szegény cica életét.
2010. okt. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/99 anonim ***** válasza:

Értem, de akkor készülj fel, lehet lesz öt macska kölyök. És lehet, hogy ezekből egy sem fog hasonlítani, az imádott macskádra. És akkor öttel több fog enni, plusz ötöt kell ivartalanítani, oltatni stb. Vagy, ha az az öt elfér és végül is szeretnél kismacskát (vagy mi a fene másért akarád, hoyg legyen neki) akkor foghatnál egyet-kettőt az illatosról, ami amúgy senkinek nem kell, egy 40x40es ketrecben lakik, nincs neki alom se, csak a ketrec aljára szarik, kap kutyakaját, és mikor már nagyon tele van az egész és nincs egy önkéntes mentőnél sem hely, akkor elaltatják. Ezeknél az önkénteseknél, nem ritka, hogy 16-20 macska van, totál túl vállalják magukat, és még így is egy csomó macskát elaltatnak, mert nincs hely. És ez csak az illatos út, és csak azok a macskák, akiket leadtak, a többiről még szó sem volt, akik a temetőkben, várban, kórházaknál élnek, míg meg nem mérgezik az összest, csak hát épp senkinek nincs helye hazavinni őket hiába kedvesek.


Mondjuk ez én vagyok, aki úgy gondolja, hogy inkább megmentek egyet, mint gyártsak sajátot, ami amúgy senkinek nem érdeke.

2010. okt. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!