Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fogadjam örökbe a cicát?

Fogadjam örökbe a cicát?

Figyelt kérdés
Október 11-én örökbe fogadtam egy kb 4 hetes lány kiscicát. Azóta jól elvan nálunk. Ma (10. 25) láttam egy nagyon aranyos kóbor cicát, viszont az is lány (mi legalábbis úgy láttuk) és félek, hogy ha őt is hazahoznám összekapnának a már meglévővel, de ott sem szeretném hagyni, hisz nagyon sovány volt és állítólag elég kemény telünk lesz. :/ Mit csináljak? Hozzam haza? Ha igen, akkor tudnátok valami kis módszert, hogy hogyan szoktassam őket egymáshoz?
2010. okt. 25. 16:06
 51/99 A kérdező kommentje:
huh =D én régen menhelyről álmodoztam. Amúgy én azért is akarok Lüszy-től kicsiket, mert nagyon, mondom NAGYON (xD téll nagyon) macskás vagyok és ki tudja mikor lehet macskám megint :/ Meg aztán ha L meghal, akkor lehetne kis emlékeztető a kicsikeLüszy, hogy milyen jó emberke is vagyok xD (ego)
2010. okt. 25. 18:57
 52/99 anonim ***** válasza:
Szerencséd van,hogy Anyukád nem kőszivű..,sok helyen nem engednék meg a macskát,ilyen formában..!Sok kérdést olvastam már ezzel kapcsolatban,de Te mázlista vagy!Sok boldogásgot a macsekokhoz!!:)
2010. okt. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/99 A kérdező kommentje:
=3 Köszike! Úúúgy el van most kényeztetve xD Lefényképeztem, mikor hazahoztam...OO A régihez képest a mostani cicám Garfield... XD Olyan kis kövérke lett... Amúgy eleinte Whiskast adtam neki, de szóltak, hogy a Royal Cannin jobb. Igaz? :O (Gondolom te azért már tudsz valamit =D)
2010. okt. 25. 19:04
 54/99 anonim ***** válasza:
96%

Végigolvastam az eddigi kommenteket, és azt hittem a hajam égnek ál...Nos, kedves kérdező, te vagy az az eset amikor a jó szándék megvan, de ész nincs hozzá... Ne haragudj de borzalmasan gyermeteg vagy..."jujj mindenből rózsaszín, meg cuki hámocska" de ahoz nincs eszed hogy milyen veszélyeknek teszed ki a már meglévő cicádat ha állatorvosi ellenőrzés és pár napos karanténozás nélkül odaviszel hozzá egy kóbormacskát. Tisztában vagy vele hogy mennyi betegség van amit így elkaphat a drága cicusod? Egyáltalán be van már oltatva? Ha igen akkor szerencse, de még így is elkaphat pl giardiát.

Arról meg hogy szaporítani akarod...Hát te fix hogy nem egészen vagy normális...Azt hiszed azzal emlékeztetheted magad hogy "milyen jó ember vagy", ha fölöslegesen elkezded szaporítani a macskáidat, ahelyett hogy újabb életeket mentenél meg? Ja hogy anyukád nem akar több macskát? Akkor azt eltűrné ha odaszülne a mostani ki tudja mennyi kiscicát? Egy alom akár 8 kismacskából is álljhat! El tudnál te látni 10 macskát?? Tisztában vagy vele hogy ez milyen anyagi áldozatokat kíván (tápok, orvosi költségek,stb)? Még két macska is kisebb vagyont emészt fel (főleg ha pl megbetegednek)! Vagy majd anyuci kifizeti??

Egy macska normál esetben kb 14 évig él (sőt, még tovább, és nem 3-4 évig, mint vidéken ugye, ahol olyan magas az állattartási "kultúra"...).Ennyi időre fix hogy tudnád nekik biztosítani a lakhatást, élelmet, stb? Jut eszembe: elmondásod szerint pár éve fogadtál be két macskát is. Azok hova lettek??

Tudod, a válaszaid alapján a korodhoz képest nagyon gyerekesnek tűnsz, én speciel meg voltam győződve hogy nem lehetsz több 12nél, amíg le nem írtad hogy már 17 múltál...Ez szomorú...

Mindezek ellenére jó dolog hogy megvan benned az állatok iránti rajongás, csak mostmár, hogy gazdi lettél, ideje lenne ha ez a rajongás FELELŐSSÉGGEL, és ÉSSZEL is társulna!!! Olvass el jópár szakkönyvet, és keress olyan fórumokat a neten ahol "veterán" macskások vannak, és okosodj! A minimum hogy a betegségekkel, táplálással, a macskák természetével és a nevelésükkel tisztában vagy, ha már állattartásra adtad a fejed!

Ajánlom a junior rezervátum fórumját, több témakörben, komoly, tapasztalt "macskások" ( te még ettől a fogalomtól sajnos messze vagy...) beszélgetnek, tanácsot is adnak, ha kérsz.


Syd

2010. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/99 A kérdező kommentje:

"Azt hiszed azzal emlékeztetheted magad hogy "milyen jó ember vagy", ha fölöslegesen elkezded szaporítani a macskáidat, ahelyett hogy újabb életeket mentenél meg?"

xD Ne zavarjon, hogy nem komolyan írtam... Amúgy nem értem mit zavar az titeket, hogy akarom, hogy a kiscicámnak majd kölyke legyen? -.- 2-nél több macskát úgyse fogok befogadni és az egészen más tészta ha a meglévő cicámnak születik kicsinye. Ahhoz azért máshogy áll hozzá az ember, mintha egy kóbort hozna haza. Amúgy jah. xD Anyucikám majd fizeti. Bajod?

"sőt, még tovább, és nem 3-4 évig, mint vidéken ugye, ahol olyan magas az állattartási "kultúra"."

o.O miről beszélsz? Én is vidéki vagyok és a mostani kutyum 7 éve tuti megvan... -.- Hülyeség, hogy vidéken kevesebb ideig él. xD Jézusom...ez azért egy pöppet hülyeség volt. Vidéken is vannak jó gazdik.

"Jut eszembe: elmondásod szerint pár éve fogadtál be két macskát is. Azok hova lettek??"

-Egy kérdőjellel is ugyanúgy megértem a kérdőmondatot, köszi x)

-Ha annyira érdekel... a lányt elütötte egy kocsi, a fiú pedig a lány halála óta nincs meg :/

Miért? Mit gondoltál? XD Bedaráltuk a kutyának?

"...csak mostmár, hogy gazdi lettél..."

Eddig is az voltam x)

2010. okt. 25. 20:26
 56/99 anonim ***** válasza:

"a Royal Cannin jobb. Igaz?"


Igen jobb!De adhatsz nekik néha csirke májat+szivet is...

Semmi bajuk nem lesz tőle!!

2010. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/99 anonim ***** válasza:

1. És majd anyucid fogja eltartani a 10 macskádat akkor is amikor te már nem élsz ott? Vagy majd viszed magaddal? Vagy ott élsz anyucival majd 30 éves korodig? Annyira nagyon büszke vagy rá hogy anyáddal fizettetsz ki mindent. Ebből is látszik a mérhetetlen éretlenséged...

2. Gratulálok hogy a kutyád 7 éves, bár hozzáteszem nem olyan nagy kor ez még... Kár hogy nem a kutyátokról volt szó, aki biztonságban van a kertben, hanem a cicákról akik össze vissza csavarognak oltások és ivartalanítás nélkül, aztán meg elüti a kocsi, elkapja a kutya, vagy egyszerűen csak "eltűnik" aztán jobb ha nem is gondolsz bele hogy vajon mi történhetett vele... Szép kis "gazdi" vagy te...

3. Képzeld, pontosan arra gondoltam hogy ad1. betegség vitte el,vagy ad2. auto ütötte el a két előző macskádat. Büszke lehetsz magadra, pontosan erről beszéltem amikor a vidéki állattartásról beszéltem (és azért is beszéltem erről, mert egyből le lehetett vágni hogy vidéki vagy...).

Macskabiztos kerítésről nem hallottál még? Vagy azt már nem fizeti ki anyuci ugye? Vagy pl ha egy kis eszed is lenne, tudnád hogy az ivartalanított macskák nem csavarognak el, ezáltal nagyobb biztonságban vannak. De persze neked ugyis mindegy, ha elbas.za az autó, hát elbas.za, majd lesz másik, ugye?


Nőjj fel picilány, és aztán legyen nagy a szád...Ahelyett hogy visszaugatsz, inkább fogadd meg az előző kommentemben lévő tanácsokat, legalább a cicák érdekében...


(u.i.: elnézést kérek azoktól a meglehetős kisebbségben lévő rendes, felelősségteljes vidéki gazdiktól, akik olvassák a kommentem)


Syd

2010. okt. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/99 A kérdező kommentje:

"Annyira nagyon büszke vagy rá hogy anyáddal fizettetsz ki mindent."

Finoman próbáltam rá utalni, hogy semmi közöd hozzá, hogy ki fizet mit, de ha te ezt így fogod fel... =D Lelked rajta...

"Szép kis "gazdi" vagy te..."

-.- Kösz... Én tehetek róla, hogy a cica a kocsi elé ugrott? Láncoljam ki valahova vagy mi? Nagyon hamar állíts magadon, mert kezdesz átmenni a pofátlanság határán...

"De persze neked ugyis mindegy, ha elbas.za az autó, hát elbas.za, majd lesz másik, ugye?"

Jajám =D Full mindegy...azért is hoztam haza és tartottam bezárva az előző 2 macskám jó 1 és fél hétig, hogy üsse el őket minél hamarabb a kocsi =) Olyan jó emberismerő vagy...Leborulok hatalmas tudásod elött. -.- Király, hogy alig tudsz rólam valamit, de azért elmondod, hogy milyen vagyok. Könyörgöm... Gondolkodj,mielött egy ismeretlen embert jellemezni kezdesz, kösz! =D

Ui.: Amúgy miért? -.- Szerinted egy macska nem tud kimenni valahonnan ha nagyon akar? xD Mert szerintem marhára kitud...

2010. okt. 25. 22:45
 59/99 A kérdező kommentje:
Amúgy városban talán nem betegszenek meg az állatok? -.- Városban (ahol nagyobb a forgalom!) nem üti el őket a kocsi? xD Jézusom...kár volt írnod.
2010. okt. 25. 22:53
 60/99 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem el, hogy több vagy 15nél.
2010. okt. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!