Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem mosogattam el anyós...

Nem mosogattam el anyós (jelölt) nél, megszólt érte, valóban kellett volna?

Figyelt kérdés

A párom apjának születésnapja alkalmából összegyűlt a család náluk egy ebédre. Párom anyja és apja meghívták a három gyereküket, abból egynek van férje, két kisgyerekkel, egy egyedülálló, van a párom és mentem én, illetve még ott volt a nagypapája is.


Két éve vagyunk együtt a párommal, szülei tudják jól, hogy laktózérzékeny vagyok. A levesben tejföl volt, tejszínes csirke volt a főétel, ezért jóformán csak rizst ettem némi salátával. Desszertet nem ettem. Ezt csak azért írom meg, mert egy tál ételt fogyasztottam összesen, míg mindenki más rendesen evett mindenből és valamilyen oknál fogva anyósjelölt számonkérte a páromon, hogy én miért nem mosogattam el. Mármint nem magam után, hanem az egész család után.


Bevallom, eszembe sem jutott ilyen, hiszen vendégségbe hívtak és rajtam kívül még 10 ember volt ott, akik szinte mind közvetlen családtagok, mellesleg ugye egyetlen tál ételt fogyasztottam, míg más evett rendesen mindenből. Persze, rosszul esett, hogy olyan ételeket csináltak csak, amelyekből én nem tudok enni, de ez a beszólás úgy érzem, mindennek a teteje. A vicc az, hogy ha a párom anyukája néha átjön hozzánk valamiért, mindig mindennel kínálom és soha eszembe nem jutott, hogy neki bármit is arrébb kéne tennie ott.

Nagyon haragszom, és nem tudom, hogy kéne reagálnom, mert ugye nem nekem mondta a szemembe, hanem a páromnak mondta. Üzengetni nem akarok, de ezentúl nem is megyek szívesen.

Mit gondoltok erről?



2016. dec. 14. 11:12
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/104 anonim ***** válasza:
75%
Bakker, hát nem semmi az anyósjelölted :O Sosem várnám el, hogy vendég mosogasson nálam. Ha mi vagyunk az egyedüli vendégek, felajánlanám, de ha már a vendéglátó gyerekei is ott vannak, akkor nem ajánlanám fel, mert az már olyan lenne, mintha őket kritizálnám, hogy "nektek kellett volna hamarabb felajánlanotok".
2017. febr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/104 anonim ***** válasza:
88%
Helyes! Nagyon jól tetted hohy kihagytad az ebédet...
2017. febr. 8. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/104 anonim ***** válasza:
17%

Gáz, hogy veled akar mosogattatni, sok problémád lesz még vele.



A gyerekeknek a mosogatás, ha nem gumikesztyűben meg védőmaszkban van, káros lehet, felnőttnek is, de gyereknek többet tudnak azok a vegyszerek okozni.


gyógyszerész laboros vagyok, csak amiatt írom, hátha érdekel valakit

2017. febr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/104 anonim ***** válasza:
84%

ha ez nekem szólt, a "vendéglátó gyerekei" alatt természetesen az idős vendéglátó felnőtt korú gyerekeit értettem, nem tízéveseket (a kérdésben szereplők közül van, amelyiknek már férje van).

91-es voltam

2017. febr. 10. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/104 anonim ***** válasza:
69%
Minek emeled ki megint? Kaptál rá 10 oldalnyi választ. Nem lehet igaz, hogy egyik sem válaszolta meg ezt az egyszerű kérdést.
2017. febr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/104 A kérdező kommentje:
Minek kommenteltél? Ha nem érdekel, miért nem görgetsz egyszerűen tovább? ;)
2017. febr. 17. 11:16
 97/104 anonim ***** válasza:
23%
Egyszeru: mert a kamu vagy a valakit szidalmazo kerdeseket sosem tudjak abbahagyni a kerdezok, szeretik tovabb szoni es olvasgatni a valaszokat ;)
2017. febr. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/104 anonim ***** válasza:
24%
ha vendégem van, én se testálom át rá a mosogatást. eszembe se jutna megszólni azért, mert nem mosogatott. ha én vagyok anyóséknál (lassan 4 éve vagyunk együtt párommal), felajánlom, hogy segítek a konyhában és mosogatni is szoktam, de anyós se szokott megszólni, ha nem én mosogatok. náluk olyan egyesség van, hogy asszony főz, férj mosogat (hogy az is csináljon valamit).
2017. febr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/104 anonim ***** válasza:
31%
Úristen, még mindig nem vagy túl rajta? xD Kb. 90-szer megmondtuk, h anyósod köcsög, nincs veled semmi baj. Hányszor akarod még hallani, h állandóan kiemeled ezt a "kérdést"? Mi nem tetszik/mi nem elég?
2017. febr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/104 anonim ***** válasza:
58%

Drágák.


Én sem ajánlanám fel a segítségemet, ha ebédnél az anyós vigyorogva lapátolja a laktózt - amire ugye érzékeny vagyok - az ebédbe az arcom előtt.

(nekem amúgy nincs bajom a tejtermékekkel, de a levest akkor is tejföl nélkül szeretem - illetlenség a vendégekkel szemben, hagyni kell hogy mindenki ízlés szerint tegyen.)

Plusz, ha én lennék az anyós, nem várnék el semmit, pláne nem az új jövevénytől. Majd ha összemelegedtünk, elfogadom a SEGÍTSÉGET. (nem követelem)

Különben is, segítsenek a drága porontyaim.

A laktóérzékenységről dióhéjban, mert nem, a kérdező nem finnyás:

Születése után minden emlős tejjel táplálkozik. A tej viszont egy bazinagy molekula, még egy felnőtt szervezet se bírna vele, nem hogy egy kisbaba. Ezért a szervezet egy speciális enzimet termel, ami "feldarabolja" a tej molekuláit emészthető darabokra.

Felnőtt korban viszont az állat nem iszik anyatejet (hisz az már rég elapadt) ezért az enzim sem termelődik tovább. Kész, felkapja a bőröndjét, szabira megy, vissza se néz.


Az ember az egyetlen olyan retardált, aki más állat anyatejét issza.

Régen kialakult egy mutáció - az enzim nem áll le, hanem termelődik tovább, felnőtt és idősebb korban is.


A kérdező nem "mutáns", hanem leállt nála az enzimtermelődés, amivel a szervezete nem tud mit kezdeni, ezért elég durván (hasmenés, esetleg hányás?) tolja kifelé.

2017. márc. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!