Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem mosogattam el anyós...

Nem mosogattam el anyós (jelölt) nél, megszólt érte, valóban kellett volna?

Figyelt kérdés

A párom apjának születésnapja alkalmából összegyűlt a család náluk egy ebédre. Párom anyja és apja meghívták a három gyereküket, abból egynek van férje, két kisgyerekkel, egy egyedülálló, van a párom és mentem én, illetve még ott volt a nagypapája is.


Két éve vagyunk együtt a párommal, szülei tudják jól, hogy laktózérzékeny vagyok. A levesben tejföl volt, tejszínes csirke volt a főétel, ezért jóformán csak rizst ettem némi salátával. Desszertet nem ettem. Ezt csak azért írom meg, mert egy tál ételt fogyasztottam összesen, míg mindenki más rendesen evett mindenből és valamilyen oknál fogva anyósjelölt számonkérte a páromon, hogy én miért nem mosogattam el. Mármint nem magam után, hanem az egész család után.


Bevallom, eszembe sem jutott ilyen, hiszen vendégségbe hívtak és rajtam kívül még 10 ember volt ott, akik szinte mind közvetlen családtagok, mellesleg ugye egyetlen tál ételt fogyasztottam, míg más evett rendesen mindenből. Persze, rosszul esett, hogy olyan ételeket csináltak csak, amelyekből én nem tudok enni, de ez a beszólás úgy érzem, mindennek a teteje. A vicc az, hogy ha a párom anyukája néha átjön hozzánk valamiért, mindig mindennel kínálom és soha eszembe nem jutott, hogy neki bármit is arrébb kéne tennie ott.

Nagyon haragszom, és nem tudom, hogy kéne reagálnom, mert ugye nem nekem mondta a szemembe, hanem a páromnak mondta. Üzengetni nem akarok, de ezentúl nem is megyek szívesen.

Mit gondoltok erről?



2016. dec. 14. 11:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/104 anonim ***** válasza:
84%
Miért nem a saját fia fejét mossa, '-kisfiam nem szégyenled magad, nem segítesz anyádnak, miért nem mosogatsz el' ? Nem csak buta és szemtelen az anyós, de igen csak régi vágású is, aki csak és kizárólag az asszony sarának tartja a házimunkát.
2016. dec. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/104 anonim ***** válasza:
11%

Összegyűlt 10 ember, 3 generáció és a legidősebbnek kellett (azután, hogy megfőztek, vendégül láttak) elmosogatni? :D :D Senkinek nem jutott eszébe minimum felajánlani, hogy majd ő elmosogat? És ebben senki nem látja a hibát?

Nem akarok ezen a bolygón élni tovább......... :(


Az, hogy olyat főzött, amire érzékeny vagy, az gáz, de lehet, hogy eszébe sem jutott és inkább olyat főzött/sütött, amit a szülinapos szeret. Meg létezik laktózlebontó.

2016. dec. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/104 anonim ***** válasza:
19%
Egyébként nem értek egyet ebben az esetben a "vendég nem mosogat elvvel". Nálunk ilyen családi összeröffenéseken ha már a vendéglátó annyit robotolt a konyhában akkor a vendég az első adandó alkalommal megtámadja a mosogatót.
2016. dec. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/104 anonim ***** válasza:
87%

"Összegyűlt 10 ember, 3 generáció "


És pont a kérdezőt kellett kipécézni?

A gyerekeknek kellett volna a mosogatást felajánlani.

Ráadásul végig tejes volt a menü, amit igen nehéz a véletlen számlájára írni.

2016. dec. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/104 anonim ***** válasza:
94%

5-ös vagyok, az anyós.


Szerintem egy vendégség az vendégség, ahol a vendég nem mosogat.

Ilyenkor menyem nem mosogat nálam és fordított helyzetben én nem mosogatok nála.

VENDÉGEK vagyunk ilyenkor egymásnál!


Az más tészta, hogy minden esetben mindkettőnk felajánlja a másiknak, hogy elmosogat, de ezt egyikünk sem szokta elfogadni.

Ráadásul a kérdező esetében volt jelen 600 rokon (nők-férfiak vegyesen) akik régebben és közelebb állnak a családhoz, mint a fiúk barátnője.

Ő lenne az utolsó, akit a konyhába küldenék hamupipősködni.

A paraszt ebben a sztoriban az anyós volt, aki csupa tejes dolgot tálalt a tejérzékeny lánynak, ... talán nem is véletlenül!

Lehet, hogy én rohadtul el vagyok tájolódva, - 16 éve vagyok anyós - de én szeretem a menyem és ő is engem, ezért talán nem lehet túl nagy gáz, ha én így gondolkozom.

2016. dec. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/104 anonim ***** válasza:
85%
Miért a legújabb jövevénynek kellene mosogatni? A kérdező biztos segített volna ha valakik a családból nekiállnak mosogatni. Szerintem az anyós a bunk.ó és direkt csinálja. Nálunk mióta mosogatógép van nincs ilyen gond De régebben is én voltam az, aki odaállt anyunak segíteni mikor vendégség volt nála, a tesóim feleségeitől nem vártuk el. Ha akartak segítettek ha nem nem. Hiába nem laktam már én sem ott, mégis én vagyok a lánya, úgy éreztem nekem kell segíteni, a sógornőimnek nem. De mivel én csináltam így ők is, és nagyon minimálisra csökkent így a feladat.
2016. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/104 anonim ***** válasza:
78%

En is a vendeg nem mosogat elvet vallom. Mar csak azert is, mert en se varom el senkitol, hogy nalam mosogasson. Egyszeruen nem illik elfogadni amugysem.


Kicsit off tema, de miert nem eszel enzimet tejes etelek elott? En is laktozerzekeny vagyok, mondanom sem kell, hogy anyos nalunk sincs tekintettel, de konnyen kikuszobolheto az enzimmel a kellemetlenseg. Persze azt is megertem ha teljes mertekben szamuzod a tejes dolgokat, az a biztos.

Amugy nem tudom, hogy szokoevente egyszer miert nem lehet tejmentesen vagy eppen laktozmentes termekekbol fozni amikor egy erintett is jelen van. Ebbol is latszik, hogy kicsit sem szamitasz neki es ezert kiabalja rad a mosogatast is. Sajnallak, de ne foglalkozz vele, rosszindulatusagra kedvesseggel kell reagalni, az osszezavarja oket, tapasztalat.

2016. dec. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/104 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az alapvető dolog, hogy a vendégek igényeihez legalább minimálisan alkalmazkpdjunk. Pl. nem csinálok rakott tésztát csinálok egy lisztérzékeny embernek vagy nem készítek fűszeres ételeket egy szoptatós anyának. Az anyósban igazán lehetett volna annyi, hogy neked az egyik cafat csirkehúst máshogy készíti el, illetve a tejföl a levesbe az bunkóság volt. Ha tudom, hogy valaki laktózérzékeny, akkor nem csinálok ilyet. De ebben az a szomorú, hogy még nem is szégyelnte magát. Sőt, ő volt kiakadva, hogy nem mosogattál el. Ezt nevezem én példás vendéglátásnak.
2016. dec. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/104 anonim ***** válasza:
7%
Legalább szereztél volna nála 1 jó pontot de ezt ellöted, magadtól kellet volna felajánlani a segitséget! Ha már2 éve eggyütt vagytok...
2016. dec. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/104 anonim ***** válasza:
26%

Ha ritkán jártok hozzájuk, akkor vendégként kell kezelniük, így nem várható el tőled semmi, max. Te ajánlhatod fel, hogy segítesz pl. az asztalt leszedni. Ha viszont pl. vasárnaponként rendszeresen náluk ennétek, akkor már tényleg illene a mosogatásba is besegíteni.


Ha tutira tudod, hogy párod anyja tudja hogy laktózérzékeny vagy, akkor az sértés, hogy nem készített Neked külön ételt. Én a kis sértésekre nem szoktam erőteljesen reagálni, de azért finoman igen. Pl. ha felmelegített kávéval kínálnak, akkor belekóstolás után pofa vágás nélkül leteszem. De ha biztatnak hogy igyam, vagy rákérdeznek hogy ízlik-e, akkor mondom, hogy sajnos én csak a friss kávét szerem.

2016. dec. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!