Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem mosogattam el anyós...

Nem mosogattam el anyós (jelölt) nél, megszólt érte, valóban kellett volna?

Figyelt kérdés

A párom apjának születésnapja alkalmából összegyűlt a család náluk egy ebédre. Párom anyja és apja meghívták a három gyereküket, abból egynek van férje, két kisgyerekkel, egy egyedülálló, van a párom és mentem én, illetve még ott volt a nagypapája is.


Két éve vagyunk együtt a párommal, szülei tudják jól, hogy laktózérzékeny vagyok. A levesben tejföl volt, tejszínes csirke volt a főétel, ezért jóformán csak rizst ettem némi salátával. Desszertet nem ettem. Ezt csak azért írom meg, mert egy tál ételt fogyasztottam összesen, míg mindenki más rendesen evett mindenből és valamilyen oknál fogva anyósjelölt számonkérte a páromon, hogy én miért nem mosogattam el. Mármint nem magam után, hanem az egész család után.


Bevallom, eszembe sem jutott ilyen, hiszen vendégségbe hívtak és rajtam kívül még 10 ember volt ott, akik szinte mind közvetlen családtagok, mellesleg ugye egyetlen tál ételt fogyasztottam, míg más evett rendesen mindenből. Persze, rosszul esett, hogy olyan ételeket csináltak csak, amelyekből én nem tudok enni, de ez a beszólás úgy érzem, mindennek a teteje. A vicc az, hogy ha a párom anyukája néha átjön hozzánk valamiért, mindig mindennel kínálom és soha eszembe nem jutott, hogy neki bármit is arrébb kéne tennie ott.

Nagyon haragszom, és nem tudom, hogy kéne reagálnom, mert ugye nem nekem mondta a szemembe, hanem a páromnak mondta. Üzengetni nem akarok, de ezentúl nem is megyek szívesen.

Mit gondoltok erről?



2016. dec. 14. 11:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/104 anonim ***** válasza:
89%

"Alap, hogy a választottja anyjánál elmosogat a nő. Nem értem a problémát."

Alap hogy ha vendéget hívok nem csicskáztatom. Ugyanúgy alap hogy tekintetbe veszem ha valamire érzékeny.

És nem, nem alap hogy a választott anyjánál elmosogasson a nő. A fiú megtehette volna, hisz az anyjának segített volna, de az sem kötelező, hiszen ő is VENDÉG volt. Márpedig vendéget nem dolgoztatunk. Mi lenne a következő, Most azt várt az anyósJELÖLT-nem anyós- hogy egyedül mosogasson el, utána már főzzön is meg ha vendégségbe megy?

2016. dec. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/104 anonim ***** válasza:
5%
Milyen feleség lesz abból, akinek mosogatni is derogál?
2016. dec. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/104 anonim ***** válasza:
86%

Aki szerint kellett volna mosogatnia a kérdezőnek, azok az étteremben is mosogatnak? Ugyan már...

Nem lőcsöljük rá a vendégre a házimunkát, pont.

2016. dec. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/104 A kérdező kommentje:
Szoktam mosogatni otthon, szoktam mosogatni anyukámnál, amikor meglátogatom és direkt nekem főz (bár nem várja el), de nem az anyósnál, aki vendégségbe hív és ott az egész pereputtya, köztük a léhűtő, ingyenélő kisebbik fia, aki ott él még velük, de egy fűszálat nem tesz kereszbe. Derogál 10 emberre mosogatni, úgy, hogy nem én hívtam össze a vendégsereget, nem az én szülinapomat ünnepeltük, derogál úgy mosogatni mások után, hogy szándékosan ehetetlenné teszi számomra az ételeket, mert nem vagyok a csicskája!
2016. dec. 14. 13:54
 35/104 anonim ***** válasza:
89%
"Milyen feleség lesz abból, akinek mosogatni is derogál?" olyan aki a férjének nem a cselédje- bár látom te csak ebben a szerepben tudod elképzelni a nőket - Hanem a férje egyenrangú társa, úgy ahogy egy egészséges kapcsolatban kellene lennie.
2016. dec. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/104 anonim ***** válasza:
15%
Azért álljon már meg a menet, ha összeül a család a nagyinál akkor is nyomjátok ezt a "vendégségben mosogatni derogál" dumát? Majd a nagyi elmosogat amíg mi buzeráljuk a telefont?
2016. dec. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/104 anonim ***** válasza:
73%

Felesleges King-re reagálni, nyilvánvalóan legfőbb célja

a %-át 0-hoz konvergálni.

2016. dec. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/104 anonim ***** válasza:
71%
#37: Te tényleg nem fogod fel, hogy nem a kérdező dolga lett volna a mosogatás, hanem valamelyik gyereké?
2016. dec. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/104 anonim ***** válasza:
80%

Tudom, hogy nem ez a kérdés, de ha meghívok valakit vendégébe és vacsorával készülök akkor olyat készítek amit mindenki tud enni.


Mosogatni vendégségben? Én nem is engedném, hogy nálam mosogassanak, nem hogy elvárjam. 11 ember után elmosogatni nem kis munka, de elvárni nem lehet senkitől sem.

2016. dec. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/104 anonim ***** válasza:
85%
Nekem lesülne a bőr a pofámról ha a vendég meg akarná csinálnia házimunkát....Az oké ha udvariasságból felkínálja, de szégyenletemben se fogadnám el...
2016. dec. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!