Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem mosogattam el anyós...

Nem mosogattam el anyós (jelölt) nél, megszólt érte, valóban kellett volna?

Figyelt kérdés

A párom apjának születésnapja alkalmából összegyűlt a család náluk egy ebédre. Párom anyja és apja meghívták a három gyereküket, abból egynek van férje, két kisgyerekkel, egy egyedülálló, van a párom és mentem én, illetve még ott volt a nagypapája is.


Két éve vagyunk együtt a párommal, szülei tudják jól, hogy laktózérzékeny vagyok. A levesben tejföl volt, tejszínes csirke volt a főétel, ezért jóformán csak rizst ettem némi salátával. Desszertet nem ettem. Ezt csak azért írom meg, mert egy tál ételt fogyasztottam összesen, míg mindenki más rendesen evett mindenből és valamilyen oknál fogva anyósjelölt számonkérte a páromon, hogy én miért nem mosogattam el. Mármint nem magam után, hanem az egész család után.


Bevallom, eszembe sem jutott ilyen, hiszen vendégségbe hívtak és rajtam kívül még 10 ember volt ott, akik szinte mind közvetlen családtagok, mellesleg ugye egyetlen tál ételt fogyasztottam, míg más evett rendesen mindenből. Persze, rosszul esett, hogy olyan ételeket csináltak csak, amelyekből én nem tudok enni, de ez a beszólás úgy érzem, mindennek a teteje. A vicc az, hogy ha a párom anyukája néha átjön hozzánk valamiért, mindig mindennel kínálom és soha eszembe nem jutott, hogy neki bármit is arrébb kéne tennie ott.

Nagyon haragszom, és nem tudom, hogy kéne reagálnom, mert ugye nem nekem mondta a szemembe, hanem a páromnak mondta. Üzengetni nem akarok, de ezentúl nem is megyek szívesen.

Mit gondoltok erről?



2016. dec. 14. 11:12
 51/104 anonim ***** válasza:
15%

"És te is felajánlod a segítséged?"

Mivel írtam hogy az anyósnál is megteszem, nem nehéz kisakkozni, hogy a saját szüleimnél is. Nem csak akkora horderejű dolgoknál mint a mosogatás, de pl a téli tüzelő aprítása vagy felújítás. Ilyen egy család, mindenki segít a másiknak amiben tud, legyen az apróságoktól kezdve kemény fizikai munka és így haladunk előre közösen.

Nem rendezünk hisztit ha valami nem tetszik, hanem BESZÉLÜNK. A kérdező is csak csipog hogy jajj a laktózérzékenység, de mersze már nem volt megszólalni, csak kerülőúton aknamunkázni. Nem feleségtípus az biztos, de itt sokan mások sem. Áldom a sorsot a családomért.

2016. dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/104 A kérdező kommentje:
Még egy megjegyzés, mondjuk már írtam, de arról mit gondoltok, hogy anyósjelölt számtalanszor volt már nálunk (többször mint mi náluk) és mindig kínálom mindenfélével, akár az aznapi ebéddel + tea, kávé, víz, akármi, eddig egyetlen egyszer sem ajánlotta fel, hogy elmosogat, de azért én mosogassak nála 10 emberre?
2016. dec. 14. 15:10
 53/104 anonim ***** válasza:
87%

"és akkor 1 valaki miatt kellett volna laktózmentesen főzni a 10 emberre"


Nem a teljes menüt kell olyanná tenni, de most komolyan miből tart az előkészített csirkéből kivenni egy adagnyit és simán kisütni némi fűszerrel megszórva?

Így legalább másodikat ehet a vendég, ha már a levesből kimarad.

2016. dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/104 A kérdező kommentje:

"A kérdező is csak csipog hogy jajj a laktózérzékenység, de mersze már nem volt megszólalni, csak kerülőúton aknamunkázni." - te miről beszélsz? Tudja az anyósjelölt, sőt mindenki más a családjában, hogy laktózérzékeny vagyok. Eddig is tisztában volt vele. Kérdezte értetlenkedve, hogy "nem eszel levest?", mondom, nem, mivel tejföl van benne, erre mondta, hogy kerüljem ki. Akkor milyen kerülőúton aknamunkázásról beszélsz??

Ne irogass már hülyeséget, kérlek, inkább örülj neki, hogy a te családod tökéletes, mindenki "jó feleség", elmosogat az egész családra, miután direkt kihagyják az ebédből, amire meghívták.

2016. dec. 14. 15:13
 55/104 anonim ***** válasza:
87%
Az én véleményem az, hogy egyáltalán nem jogos anyósjelölted kiakadása, mert ahogyan neked, úgy másnak is eszébe juthatott volna a felajánlás, hogy elmosogat. Akkor másra is haragudnia kellett volna, talán főképp a férjes asszony lányára. Másrészt azt is bunkó dolognak tartom, hogy nem veszi figyelembe a laktózérzékenységed, ha tudja, mi a helyzet, mégis úgy főz, hogy mindenben van tej, akkor csak egy dologra tudok gondolni: szándékosan tette, hogy keresztbe tegyen neked. Én átbeszélném a párommal ezeket és megkérném, beszéljen az anyjával.
2016. dec. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/104 A kérdező kommentje:

"Valamivel biztosan kihúztad az öregasszonynál a gyufát" - jaja, kihúztam nála, mert 25 évesen még nem akarok gyereket. Az egyetemet egy éve fejeztem be, pont egy éve van teljes állásom a szakmámban, amit imádok, nem kívánok azonnal 3 év gyesre menni, meg hát kéne biztos anyagi háttér is, aminek megteremtéséhez én is hozzá akarok járulni.

Szerinte én egy karrierista nő vagyok, ő is tanár volt, de a három gyerekéért feláldozott mindent, én meg nem vagyok a fiához való stb. A laktózérzékenységem is csak "divatozás, kitalálom" stb. hiába van róla papírom, akkor is.

A másik, súlyt emelek szabadidőmben, szerinte ez nem normális, nő létemre ilyet csinálni, biztos csak azért csinálom, hogy ha véletlen teherbe esnék, elmenjen a gyerek, szóval, igen, vannak bajok.

2016. dec. 14. 15:37
 57/104 anonim ***** válasza:
88%

"Akkor másra is haragudnia kellett volna, talán főképp a férjes asszony lányára"


Ilyen analógia mellett a férjes asszony férjére kellett volna haragudnia, mert nem mosogatott el, ha már a gyermekei párjaitól várja el, és nem a gyermekeitől.

2016. dec. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/104 anonim ***** válasza:
87%
58. akár arra is igen. Igazából mindenkire, akiket oda meghívott. Sőt még a saját fiára is.
2016. dec. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/104 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom milyen gondolkodású emberek járnak ide, de én érezném magam nagyon kellemetlenül ha a vacsoravendégem csak üres köretet enne. Egy 500ft-os paradicsomos alapú szószt igazán vehetett volna vagy olyasmit amit meg tudsz te is enni. Ez csak figyelmesség kérdése. Szerintem pusztán nem kedvel az anyósjelölt,kérdező.
2016. dec. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/104 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez gáz (az anyós). Esetleg javasoljátok, hogy a legközelebbi családi ünnepen menjetek étterembe, és akkor nem kell robotolnia, és se a laktózmentes kajából, se a mosogatásból nem lehet probléma... win-win
2016. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!