Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem mosogattam el anyós...

Nem mosogattam el anyós (jelölt) nél, megszólt érte, valóban kellett volna?

Figyelt kérdés

A párom apjának születésnapja alkalmából összegyűlt a család náluk egy ebédre. Párom anyja és apja meghívták a három gyereküket, abból egynek van férje, két kisgyerekkel, egy egyedülálló, van a párom és mentem én, illetve még ott volt a nagypapája is.


Két éve vagyunk együtt a párommal, szülei tudják jól, hogy laktózérzékeny vagyok. A levesben tejföl volt, tejszínes csirke volt a főétel, ezért jóformán csak rizst ettem némi salátával. Desszertet nem ettem. Ezt csak azért írom meg, mert egy tál ételt fogyasztottam összesen, míg mindenki más rendesen evett mindenből és valamilyen oknál fogva anyósjelölt számonkérte a páromon, hogy én miért nem mosogattam el. Mármint nem magam után, hanem az egész család után.


Bevallom, eszembe sem jutott ilyen, hiszen vendégségbe hívtak és rajtam kívül még 10 ember volt ott, akik szinte mind közvetlen családtagok, mellesleg ugye egyetlen tál ételt fogyasztottam, míg más evett rendesen mindenből. Persze, rosszul esett, hogy olyan ételeket csináltak csak, amelyekből én nem tudok enni, de ez a beszólás úgy érzem, mindennek a teteje. A vicc az, hogy ha a párom anyukája néha átjön hozzánk valamiért, mindig mindennel kínálom és soha eszembe nem jutott, hogy neki bármit is arrébb kéne tennie ott.

Nagyon haragszom, és nem tudom, hogy kéne reagálnom, mert ugye nem nekem mondta a szemembe, hanem a páromnak mondta. Üzengetni nem akarok, de ezentúl nem is megyek szívesen.

Mit gondoltok erről?



2016. dec. 14. 11:12
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/104 anonim válasza:
32%
Hát ez nálunk sincs másképp. Mi még külön élünk, se sokat vagyok a párom családjánál. Még tanulok, így a kedvesem otthon lakik és gyűjtöget, hogy ha végzek, akkor elköltözhessünk. A kedves mama először nagyon kedves volt, már a lányának hívott, de aztán csúnyán kifakadt, mert szidni merte a családját, én meg nem értettem vele egyet. Akkor elhordott mindennek, meg hogy nem vagyok családtag, ne szóljak bele. Utána kezdte a piszkálódást, hogy miért válogatok. Nem lát jól, sötét a konyhája, rosszul mos el mindent. Nem kívánok koszos evőeszközökkel és tányérokból enni, ezért mindig eltörlöm, szóvá is teszi. Az edényei koszosak, a háza koszos, de el van telve magától, hogy ő milyen tiszta. A mi lakrészünkön(kisebb konyhapult, fürdő, 2 szoba) elvárja, hogy én takarítsak, ő nem csinál semmit. Kérdem én, ha nem vagyok családtag, akkor elvileg vendég vagyok. Nálunk nem a vendég takarít. Állítása szerint olvasott illemkönyvet, de hírből se ismeri. Amíg nem vesztünk össze, szívesen segítettem bármiben, de ha ennyire kétszínű, akkor ne várjon tőlem segítséget. A házat is azért takarítom, mert nem szeretek koszban élni.
2017. márc. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/104 anonim ***** válasza:
91%

Úgy fel tudnak húzni az ilyen anyós-félék és egyes itt megjelent bizonyos kommentelők, akik megkérdőjelezik a laktózérzékenységet és egyetértenek azzal,hogy vendégségben mosogasson el a vendég ha az nő és még fiatal is. Egy nagy fenét! Felajánlani kellett volna? Nem biztos,mivel ott voltak közelebbi rokonok is (vérszerintiek) akik történetesen nőneműek is.


Én 2 évig szigorú candida diétán éltem, semmit sem ehettem amiben élesztő,cukor,tej található. 10 kg-ot fogytam 2 hónap alatt. Mikor vendégségbe mentünk barátommal anyósomhoz, vagy családomhoz akkor mindig volt egy-két hússzelet ami csak nekem lett csinálni, holott ezt én nem is kértem. Volt sokszor hogy akár nyaraláshoz, hétvégi programhoz vittem magammal élesztő nélküli kenyeret annyira be kellett tartanom a diétát,hogy ne kerüljek ismét kórházba. Aki nem volt ilyen helyzetben nem értheti, nem értheti azt az érzést amikor körülöttem mindenki jóízűen eszi a sok finomságot míg én eszegetem a sokszor ízetlen nyúlkaját.

Ha az én családomban,vagy a leendő gyerekemnek a párja egy hasonló betegségben szenvedne tiszteletből és empátiából is felkészülnék főzéskor a diétájára.


Kérdező, nem tudom mi van veled azóta, de tudod állj ki magadért és mondd el szépen, tisztán, udvariasan anyósnak amit itt írtál.

2017. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/104 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Ha még jársz erre, mi történt az elmút időszakban?

2018. júl. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/104 anonim ***** válasza:
60%
Azóta mi a helyzet ?
2020. nov. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!