Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem mosogattam el anyós...

Nem mosogattam el anyós (jelölt) nél, megszólt érte, valóban kellett volna?

Figyelt kérdés

A párom apjának születésnapja alkalmából összegyűlt a család náluk egy ebédre. Párom anyja és apja meghívták a három gyereküket, abból egynek van férje, két kisgyerekkel, egy egyedülálló, van a párom és mentem én, illetve még ott volt a nagypapája is.


Két éve vagyunk együtt a párommal, szülei tudják jól, hogy laktózérzékeny vagyok. A levesben tejföl volt, tejszínes csirke volt a főétel, ezért jóformán csak rizst ettem némi salátával. Desszertet nem ettem. Ezt csak azért írom meg, mert egy tál ételt fogyasztottam összesen, míg mindenki más rendesen evett mindenből és valamilyen oknál fogva anyósjelölt számonkérte a páromon, hogy én miért nem mosogattam el. Mármint nem magam után, hanem az egész család után.


Bevallom, eszembe sem jutott ilyen, hiszen vendégségbe hívtak és rajtam kívül még 10 ember volt ott, akik szinte mind közvetlen családtagok, mellesleg ugye egyetlen tál ételt fogyasztottam, míg más evett rendesen mindenből. Persze, rosszul esett, hogy olyan ételeket csináltak csak, amelyekből én nem tudok enni, de ez a beszólás úgy érzem, mindennek a teteje. A vicc az, hogy ha a párom anyukája néha átjön hozzánk valamiért, mindig mindennel kínálom és soha eszembe nem jutott, hogy neki bármit is arrébb kéne tennie ott.

Nagyon haragszom, és nem tudom, hogy kéne reagálnom, mert ugye nem nekem mondta a szemembe, hanem a páromnak mondta. Üzengetni nem akarok, de ezentúl nem is megyek szívesen.

Mit gondoltok erről?



2016. dec. 14. 11:12
 61/104 anonim ***** válasza:
78%

Figyelj, az anyósjelölted valószínűleg direkt akart betenni neked, az enyém is eljátszotta már ezt párszor. "Jajj, nem is tudtam, hogy laktózérzékeny vagy" - még 6 év után is képes leadni nekem ezt (pedig már 100x magyaráztam el neki) és rámtukmálni a tejszínes süteményt, ha meg visszautasítom, én vagyok a bunkó. Viszont ez nálam csak akkor probléma, ha épp nincs nálam laktáz tabletta. Ajánlom a beszerzését, ilyen családi összejöveteleken pláne jól jön, de a mindennapokban is. Étkezés előtt kell bevenni belőle és bármilyen tejes ételt megehetsz. Én általában akkor játszom be, hogy nincs nálam, mikor nem akarok semmit enni, de a sok értetlen emberrel így sem könnyű.

A mosogatásról annyit, hogy felesleges vitaalap, ennyi erővel bármibe beleköthetett volna az anyósjelölt. Valszínűleg a jövőben meg is fogja tenni, úgyhogy a párod ilyen helyzetekben vagy helyreteszi az anyját, vagy míg él, megkeseríti az életed.

2016. dec. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/104 anonim ***** válasza:
89%
Nem kellett volna, ill. az a véleményem a menu utan, hogy az anyosod direkt akart kibabaralni veled, hogy csupa tejes dolgot fozott( meg veletlen sem volt rantott hus, porkolt nokival vagy ilyesmi ami megszokott) utana meg beledkotott a parodon keresztul. Szamomra a parod viselkedese ami meghatarozo, nemhogy helyrerakta volna az anyjat negyszemkozt es el sem kellett volna mondania neked, hiszen igy megalapoz egy rossz kapcsolatot ta es az anyosod kozt. Ha tovabbitotta akkor nulla diplomaciai erzeke van, gyenge az anyjaval szemben aminek kesobb te fogod meginni a levet. En nagyon meggondolnam, hogy betelepuljek ilyen csaladba.
2016. dec. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/104 anonim ***** válasza:
85%

én nem mennék oda többet,és minek látod vendégül,hogy a dumáját hallgathasd? Ha megszakítanád a kapcsolatot velük,előbb-utóbb a párodnak is feltűnne,hogy gáz van.

tényleg,ő nem áll ki melletted?

2016. dec. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/104 A kérdező kommentje:

Kérlek, olvassatok vissza, írtam, hogy a párom kiállt értem. Azért mondta el szerintem,mert nagyon bántotta, nem bírta magában tartani.


Egyébként karácsonykor várnak minket anyósjelölték, de nem megyek, arra hivatkozva, hogy van jobb dolgom is, mint végignézni, hogy mellettem 10 ember jóllakik, majd utána mosogassak rájuk. :D

2016. dec. 15. 09:59
 65/104 anonim ***** válasza:
79%

pedig a helyedbe elmennék.. főleg ha mások is mennek..

tudod miért? mert akkor te le tudnád egy picit járatni azzal hogy amikor megettétek a vacsit.hangosan mondod hogy: anyuka! (vagy ahogy hívod) a múltkor megsértettelek hogy nem én mosogattam el.elmenjek most mosogatni..

Hidd el erre nem reagálhat mást,csak azt hogy:rohadt zavarba lesz,és azt mondja hogy:jaj ugyan már te itt vendég vagy..

Én ezt tuti megjátszanám.. :D

2016. dec. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/104 anonim ***** válasza:
78%

Én nem játszanám meg, hogy karácsonykor mást égessek, ahelyett, hogy otthon legyek békében...

De nem is mennék ilyen helyre máskor sem.


A kommentekben is olyanokat írtok... Mindig megerősítetek benne, hogy nekem valami átkozottul jó, hogy nem bunkó az anyós, sőt, példaszerű.

Hogy a lótúróba nem érti meg valaki, hogy valaki laktózérzékeny? S ha bunkózni akar, legalább tegye verbálisan vagy máshogy, de mások egészségével ne játsszon már. Ez annyira undorító. Bár van, aki a saját gyerekének nem hiszi el, hogy a laktózérzékenység betegség... :(

De már azt nem értem, minek kell sündörögni és alantas módon keresztbetenni. Miért nem lehet egyértelműen megbeszélni, ha gond van? Én vagyok túl egyszerű és büszke, ugye (mivel az a saját büszkeségemet sértené, ha akármit megengednék magamnak s nem tisztelném még a vendégeimet sem)? Eh.

2016. dec. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/104 anonim ***** válasza:
40%

de ha nem menne el akkor megint okot adna arra hogy: ő volt tiszteletlen hiszen meghivta és nem fogadt el.

Igy meg elmenne,és még "fel is Ajánlaná" hogy elmosogasson e. Az hogy egy kicsit kellemetlen lenne az anyós jelöltnek-azt önmagának köszönheti a múltkori beszólása miatt. ettől még nem törne ki a vita,inkább csak elgondolkodik azon hogy máskor miket mondd..

2016. dec. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/104 anonim ***** válasza:
76%
10:44-nek igaza van :D Ez mekkora poén lenne! De úgy az asztalnál kellene, amikor mindenki együtt van, égjen csak! Mellesleg vinnék valami kaját is, ha megint megetetne valamivel, amit nem ehetsz.
2016. dec. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/104 A kérdező kommentje:

65-ös, tetszik az ötleted, azt meg lehetne csinálni, hogy viszek magamnak külön kaját dobozban és megmelegítem és azt eszem. Szerintem már ez is elég ciki lenne neki. A mosogatás dolog is, DE(!) higyjétek el, nem mondaná azt, hogy hagyjam. Nyáron voltunk a nyaralójukba, minden egyes reggel én mosogattam, én szedtem, töröltem le az asztalt, én töröltem az unokája fenekét, a többiek meg pihengettek, szóval nem vennék rá mérget, hogy leesne neki a tantusz.


Ha nem karácsony lenne, még azt mondanám, oké, de én is sokat fogok sütni, főzni, takarítani otthon, hozzánk is jönnek vendégek, szóval semmi kedvem anyósnál takarítani, meg még otthon is ugyanezt megcsinálni karácsonykor.

2016. dec. 15. 11:23
 70/104 anonim ***** válasza:
16%
szerintem csak nem mondaná hogy :de mosogass el. éreztesd vele hogy "miért is" hoztad szóba..
2016. dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!