Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem mosogattam el anyós...

Nem mosogattam el anyós (jelölt) nél, megszólt érte, valóban kellett volna?

Figyelt kérdés

A párom apjának születésnapja alkalmából összegyűlt a család náluk egy ebédre. Párom anyja és apja meghívták a három gyereküket, abból egynek van férje, két kisgyerekkel, egy egyedülálló, van a párom és mentem én, illetve még ott volt a nagypapája is.


Két éve vagyunk együtt a párommal, szülei tudják jól, hogy laktózérzékeny vagyok. A levesben tejföl volt, tejszínes csirke volt a főétel, ezért jóformán csak rizst ettem némi salátával. Desszertet nem ettem. Ezt csak azért írom meg, mert egy tál ételt fogyasztottam összesen, míg mindenki más rendesen evett mindenből és valamilyen oknál fogva anyósjelölt számonkérte a páromon, hogy én miért nem mosogattam el. Mármint nem magam után, hanem az egész család után.


Bevallom, eszembe sem jutott ilyen, hiszen vendégségbe hívtak és rajtam kívül még 10 ember volt ott, akik szinte mind közvetlen családtagok, mellesleg ugye egyetlen tál ételt fogyasztottam, míg más evett rendesen mindenből. Persze, rosszul esett, hogy olyan ételeket csináltak csak, amelyekből én nem tudok enni, de ez a beszólás úgy érzem, mindennek a teteje. A vicc az, hogy ha a párom anyukája néha átjön hozzánk valamiért, mindig mindennel kínálom és soha eszembe nem jutott, hogy neki bármit is arrébb kéne tennie ott.

Nagyon haragszom, és nem tudom, hogy kéne reagálnom, mert ugye nem nekem mondta a szemembe, hanem a páromnak mondta. Üzengetni nem akarok, de ezentúl nem is megyek szívesen.

Mit gondoltok erről?



2016. dec. 14. 11:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/104 anonim ***** válasza:
7%

Azért gondolom nem teljesen ez volt a helyzet, mert ez így egy kissé sántít, ennyire hülye anyós nem létezhet.

Inkább úgy tudom elképzelni, hogy anyós elvárta volna, hogy a másik nő a társaságból megkérdezi, tudna-e valamit segíteni?

10 ember van ott, és akkor 1 valaki miatt kellett volna laktózmentesen főzni a 10 emberre?

Meg a kérdező reakciói se teljesen szentéletűek a kérdéséhez, az a "fosós" magyarázat is elég érdekes...

2016. dec. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/104 anonim ***** válasza:
32%
Nem olvastam végig a rengeteg hozzászólást, de ez nálam alap és a családi összejöveteleken mindig így van, hogy ebéd után együtt elmosogatunk, és nem hagyjuk ott a rengeteg edényt az anyukára vagy a nagymamákra, akik egyébként előtte két napig a konyhában álltak.
2016. dec. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/104 anonim ***** válasza:
87%

Én fel szoktam ajánlani de nyilván mindig vissza utasítják. Mint ahogy én sem fogadom el, ha én szervezek bulit. De ez, hogy elvárja mert nő vagy...miért nem a saját lányától várja el? Vagy a fiaitól, vagy ha ennyire kell a segítség kérjen meg.

Amúgy szerintem anyósod nem fogja fel az allergia miben létét ezért tesz rá magasból.

2016. dec. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/104 anonim ***** válasza:
83%

Én biztosan kerülném ezek után az ilyen családi ebédeket.

Egyébként a párod mit mondott rá? Megvédett legalább?Mert igazad van, az mosogat akinél a vendégség van.Nyilván fel lehet ajánlani,hogy segítesz, de nem kötelező,nem illetlénség,ha nem ajánlod fel.

Inkább a részükről volt bunkóság,hogy nem vették figyelembe a laktózérzékenységed.

Nálunk ha vendégségbe jön vega vagy valamilyen speckó étrenden élő,akkor főzünk neki külön.

2016. dec. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/104 anonim ***** válasza:
80%

Én enyhe sokkot kapnék s nem mennék megint. Nem ezt ajánlom, nem gondolom, hogy ez a Jó Módszer, mindössze leírtam, én mit tennék. Brrrrr.

Ez már nagyon kiveri nálam a biztosítékot, több ponton is. Durva eset. Nyilván neked van igazad, kérdező. S miért nem pl. a párodtól várták a mosogatást?


Amúgy sokan megsértődnek, ha a fiuk párja mosogatni mer, ezt itt a gyk-n olvastam, nekem elég fura volt az is.

2016. dec. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/104 anonim ***** válasza:
13%
A felajánlás hiányzott, teljesen egyértelmű és jogos.
2016. dec. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/104 anonim ***** válasza:
90%
"Aki kúrni tud, annak mosogatni se legyen már olyan megerőltető!" Egyes férfiak mégsem állnak oda a mosogató mellé...
2016. dec. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/104 anonim ***** válasza:
11%

"Azért álljon már meg a menet, ha összeül a család a nagyinál akkor is nyomjátok ezt a "vendégségben mosogatni derogál" dumát? Majd a nagyi elmosogat amíg mi buzeráljuk a telefont?"

Ezeknek a körömreszelgetőknek aztán magyarázhatod.

Látod milyen hisztirohamot kaptak már csak a felvetésre is, hogy nekik segíteni illett volna valamiben. Csak rakják eléjük a kaját, az legyen a kényes ízlésüknek megfelelő, aztán a koszt takarítsa el valaki más.

Az ilyennek elképzelhetetlen az önzetlen segítség, főleg a harcos feministának aki görcsbe áll, ha női munkát merészelnek emlegetni vele egy lapon.

Van néhány udvariassági alapszabály normális körökben. Kérés nélkül segítünk teríteni. Felajánljuk a segítséget mosogatásnál. Ha az após rendezi a kertet egy kiülős délutánra akkor nem hagyjuk egyedül cipekedni hadd szakadjon meg, hanem megfogjuk a cuccok másik végét. Alap dolgok férfinak és nőnek.

De ehhez empatikus készség és jóindulat kell, amire sokan nem képesek. Legalább figyelmezteti a férfit/nőt, mire számítson a későbbiekben.

Szerencsére a párom minden alkalommal felajánlja a segítségét nálunk, még akkor is ha minden alkalommal visszautasítják. Ilyenkor jó látni ahogy az anyám arca felragyog, mert tudja hogy egy udvarias és szorgos nőt találtam, akinek nem esik le az ujjáról a gyűrű, ha munka van. Én ugyanezt nyújtom náluk, mert segíteni öröm.

2016. dec. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/104 anonim ***** válasza:
79%

"Szerencsére a párom minden alkalommal felajánlja a segítségét nálunk"


És te is felajánlod a segítséged?

2016. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/104 A kérdező kommentje:

Aki azt írja, hogy illett volna felajánlani, meg szegény nagymama, az végig gondolta, hogy direkt úgy főztek, hogy én ne tudjak belőle enni? A levesbe mégcsak nem is belefőzték a tejfölt, hanem utólag tették bele.

Igen, tudják, hogy laktózérzékeny vagyok, ennek ellenére mondta a kedves mama, hogy egyem úgy a levest, hogy a tejfölt kihagyom. Kösz. :D


A másik, akár az én anyám, akár a nagymamám (ha már szóba jött) vendégeket hívna és főzne, én segítenék neki, mert a lánya/unokája vagyok. Nem is felajánlanám, hanem odaállnék és megcsinálnám szó nélkül. Viszont az én családom olyan, hogy ha meghívnak valakit, nem támasztanak vele szemben ilyen elvárást, de főleg nem szólnák meg a hátuk mögött. Értitek, nem is azt kérte számon, hogy miért nem ajánlottam fel, hanem hogy miért nem mosogattam el.


És ha már a primitív válaszoló példájával jövünk, mindenki tud "bszni", nemcsak én egyedül, hanem mondjuk a párom is, aki mellesleg anyósjelölt gyereke, mégsem állt oda mosogatni, de a többiek sem.

2016. dec. 14. 15:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!