Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem mosogattam el anyós...

Nem mosogattam el anyós (jelölt) nél, megszólt érte, valóban kellett volna?

Figyelt kérdés

A párom apjának születésnapja alkalmából összegyűlt a család náluk egy ebédre. Párom anyja és apja meghívták a három gyereküket, abból egynek van férje, két kisgyerekkel, egy egyedülálló, van a párom és mentem én, illetve még ott volt a nagypapája is.


Két éve vagyunk együtt a párommal, szülei tudják jól, hogy laktózérzékeny vagyok. A levesben tejföl volt, tejszínes csirke volt a főétel, ezért jóformán csak rizst ettem némi salátával. Desszertet nem ettem. Ezt csak azért írom meg, mert egy tál ételt fogyasztottam összesen, míg mindenki más rendesen evett mindenből és valamilyen oknál fogva anyósjelölt számonkérte a páromon, hogy én miért nem mosogattam el. Mármint nem magam után, hanem az egész család után.


Bevallom, eszembe sem jutott ilyen, hiszen vendégségbe hívtak és rajtam kívül még 10 ember volt ott, akik szinte mind közvetlen családtagok, mellesleg ugye egyetlen tál ételt fogyasztottam, míg más evett rendesen mindenből. Persze, rosszul esett, hogy olyan ételeket csináltak csak, amelyekből én nem tudok enni, de ez a beszólás úgy érzem, mindennek a teteje. A vicc az, hogy ha a párom anyukája néha átjön hozzánk valamiért, mindig mindennel kínálom és soha eszembe nem jutott, hogy neki bármit is arrébb kéne tennie ott.

Nagyon haragszom, és nem tudom, hogy kéne reagálnom, mert ugye nem nekem mondta a szemembe, hanem a páromnak mondta. Üzengetni nem akarok, de ezentúl nem is megyek szívesen.

Mit gondoltok erről?



2016. dec. 14. 11:12
 81/104 anonim ***** válasza:
88%

Az én anyósom mindig gombás ételt készìtett, ha meghìvott ebédre. Tudta, hogy nem szeretem a gombát. Én ezt annak vettem, hogy nem kedvel és ìgy hozta a tudtomra. Mindig mondta is, hogy: Ja! Te nem is szereted a gombát...

Nem lett lettünk barátnők, de tényleg fontos, hogy ne hagyd magad! Nem könnyű, mert ő mégis a szerelmed anyukája.

2017. jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/104 anonim ***** válasza:
89%

Nyáron bőven voltak vendégeink, grillezés, bográcsozás, barátokat mostanában is hívtunk vacsorázni, hát párom is, de legfőképp az én képemről égett volna a bőr, ha más elkezd mosogatni nálunk.

Nálunk a családi összejövetelen sem szokás a vendéglátó helyett mosogatni, pedig nagymamám 75 éves, de "száműz" a konyhából engem is, nagynénémet is.

Az meg külön bunkóság, hogy nem készített neked külön valamit.


Karácsonykor volt bőven mosogatnivalóm, de a vendég az vendég, mi hívtuk meg, ha elmennek, képes vagyok én magam rendet tenni.


Kerüld a sűrű családi ebédeket/vacsorákat.

2017. jan. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/104 anonim ***** válasza:
92%

jaj ezt nem úgy kell.

evés előtt kell mondani:

- kaphatnék egy kendőt, megpucolnám az evőeszközöket.

pár ilyen húzás s kölcsönös lesz az utálat.

2017. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/104 anonim ***** válasza:
15%

Bàr nem ìrtad,hogy hány éves és milyen egészségi àllapptnak örvend az anyósod, de feltélezem 55-65közti korának megfelelő egészséggel.

Nagyjàból a 4essel értek egyet. Te felajànlod, ő elutasìtja ha pàrod testvérei nincsennek ott.

Nekem úgy tűnik anyósod 6személyes trécselést akart, még téged kizàrnak a beszélgetésből még mosogatol....Az intoleranciáddal nem törődés is erre utal...hogy nem vesz egészen meny szàmba

Talàn ha összeszeded a tànyérokat vagy valami aprósàgot csinálsz megmented a helyzetet...

Lehet meg akarta nézni tisztàra mosogatol-e és ha nem úgy csinàlod, ahogy ő jónak tarja beszólogatott volna.

Ha közös gyereked lessz a pàroddal ez csak roszabb lessz...ha az előző vizsgàztatós gondolatom helyes.

2017. jan. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/104 anonim ***** válasza:
90%
48# takraodják már a f.aszba. Ez nem hóbort b.aszod, ha már ennyire illendőségről beszélünk akkor a vendéglátónak meg illik olyat főzni amit a vendég megehet.
2017. jan. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/104 anonim ***** válasza:
95%

48:

Tehát téged és a kedves mamádat is boldoggá teszi, hogy olyan nőt találtál, aki eléggé cseléd, azaz DÓGOS, mert az egy értékes nő és feleség ismérve: ingyenmunkás, kussolva.


De te is aprítasz fát, ha kell anyóséknál. Ez olyan szép tőled, hogy el sem tudom mondani, előbb elmorzsolok egy könnycseppet a szemem sarkában ...


Nem érdekes, hogy minden cselédtartó hímszerű lény NAPI melót vár el a cselédjétől (mosogatás), amivel egyenértékű az ÉVI EGYSZERI faaprítás ... Hű, de szíííííííííp ez, azannya'.


Azért normális nő nem állna veled a büdös életben szóba, te kis tohonya. Pfejjj.

2017. jan. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/104 anonim ***** válasza:
89%

"evallom, eszembe sem jutott ilyen, hiszen vendégségbe hívtak és rajtam kívül még 10 ember volt ott, akik szinte mind közvetlen családtagok,"


ENNYI.

Szólnia kellett volna, hogy segíts neki. Családon belül belefér.

Ha tudta, hogy laktózérzékenységed van, elég otromba dolog olyan ételeket főzni. Abszolút nincs rád tekintettel, nem számítasz. Persze fordítva viszont elvárja a figyelmességedet.

Az ilyen nem is kis dolgok a jövőre nézve örökre elkaszálhatják a te és anyósod kapcsolatát.

Amikor én megismertem a férjemet, a megtudta, hogy két évvel idősebb vagyok, rázendített, hogy "majd gyereket fog csináltatni magának, hogy elvetesse magát veled az az öreg nő". Normális kapcsolatra törekedtem vele, hiszen a fiát neki köszönhetem, ő szülte, de soha nem bocsátottam meg neki magamban.

2017. jan. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/104 A kérdező kommentje:

Azóta volt családi ebéd, én itthon maradtam. Kérdezte is, miért nem mentem, párom megmondta neki, hogy azért, mert legutóbb sem tudtam enni gyakorlatilag semmiből, de a mosogatást azért elvárta volna, így meg mi értelme. A párom is csak beugrott, de már jött is haza, nem maradt sokáig.


Persze, azóta anyósjelölt sem jött ide, érdekes.

2017. jan. 31. 20:08
 89/104 anonim ***** válasza:
7%

Gyáva vagy. :D

De legalább nyugtod van tőle egy ideig. :D

2017. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/104 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy szerintem fordítva ülsz azon a lovon.

Nem hülyék ezek az idősebb nők, sőt. Rendkívül sok rafinéria búvik meg bennük, hidd el nekem. Direkt csinálja az egész színjátékot, nem buta, tudja ő jól, hogy laktózérzékeny vagy, csak piszkál vele (mert az egyszerű); a többiek meg már leírták a tutit. Főleg aki azt feszegette, hogy a család többi tagját ez nem zavarta? illetve, lehet náluk hagyomány a fiatalabb nő mosogat, de akkor is.

2017. febr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!