Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mikkel kötött belétek anyós/após?

Mikkel kötött belétek anyós/após?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdés inspirált, ahol a kérdező megemlítette, hogy az anyósa beszólt neki, mert nem viselt kötényt a konyhában, és aki nem hord kötényt, az nem is lehet jó háziasszony.

Erre írt még két válaszadó, hogy 1. náluk anyós szerint, aki műanyag ruhacsipeszt használ, az nem jó háziasszony (és megy utána anyós, és a kiteregetett ruháknál kicseréli a műanyag csipeszeket fára), és 2. anyós szerint a jó háziasszony főzés közben nem mehet ki wc-re.

Én sírva röhögök minden ilyen elborult kritikán. Tudtok még hasonlókat? Ne kíméljetek! :D Mivel kötött belétek anyós? Milyen elborult elképzeléseik/elveik vannak, amelyeket rátok akarnak esetleg erőltetni?



2018. dec. 21. 13:02
 21/91 anonim ***** válasza:
75%

Egyszer voltam ilyen kapcsolatban, ott "após" volt egy kicsit birka. Mindig az volt, hogy én valami bűnöző vagyok, meg nem vagyok igazi ferfi, mert nem ittam meg a szar pálinkáját, meg ilyenek.

Ismerkedésnél, ha ugy tunik lehet ebbol valami komolyabb es latom, hogy nagyon szoros a lany kapcsolata a csaladjaval, akkor inkabb hanyagolom, nekem nincs erre szuksegem.

2018. dec. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk nem mondható rossznak a viszony, de nagyon más kultúra és ők teljesen máshogy nevelkedtek és látják az életet, mint én. Ezt én már régen elfogadtam és leginkább csak mosolygok rajta, de azért ebből a sok különbségből adódik pár belém kötés, piszkálódás:

- a fő probléma: miért nem vagyok vallásos. igazán felvehetném az ő vallásukat, menjek el konfirmálni, mert szerintük így "mindenkinek jobb lenne" - megjegyzem, hogy soha, egyszer se tettem megjegyzést a vallásukra, tiszteletben tartom, templomban is voltam velük, mert nekik ez fontos, de ők is tartsák tiszteletben, hogy én nem vagyok vallásos és nem is szeretnék az lenni.

- szerintük miattam nem látják gyakran a férjemet, mert én szeretek világot látni és sokat utazunk belföldön és külföldön egyaránt. :D A férjem felnőtt ember, ha meg akarja látogatni a szüleit, megteszi, annak ellenére, hogy nem lakunk egy városban és elég nagy a távolság.

- rosszul takarítom a főzőlapot, nem jó a technikám, mert városi lány vagyok :D

- ha olajban sütöttem valamit, akkor miután végeztem, akkor az olajat miért nem a kukába (!!!) öntöm, annak ott a helye :D

- amúgy is miért nem főzök minden nap munka és suli mellett, miért kell a fiának rendelt/menzás/éttermi/hideg kosztot enni

- mindig elvárják, hogy mi utazzunk hozzájuk vidékre, ők egyetlen egyszer jöttek el egy hétvégére hozzánk (7 éve vagyunk együtt és 4 éve élünk együtt)


Hirtelen ezek jutottak eszembe így az elmúlt évek beszólásai közül.

2018. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 anonim ***** válasza:
94%

Úgy látszik egyébként ez ilyen anyós/após tulajdonság, hogy azt képzelik van beleszólásuk az unoka nevébe...

Nálunk apósom már attól is kivolt, hogy a kutyánkat nem úgy neveztük el ahogy ő elképzelte (utána még fél évig hallgattuk).

Most, hogy babát várunk az első kérdés az volt náluk, hogy mi lesz a neve. Mondom amíg nem tudjuk, hogy fiú vagy lány, addig nem is gondolkodom rajta. Na apósom és anyósom már leadta a listát, hogy hogyan NEM hívhatjuk mert az nekik nem tetszik (teljesen normális, hétköznapi nevekről volt szó). Szóval most a férjemmel kitaláltuk, hogy kikerestük az utónévtárból a 2 leggázabb nevet amiről tudjuk, hogy totál kiborulnának tőle és ha megint erősködnek akkor megmondjuk, hogy ezeket választottuk, törődjenek bele.

2018. dec. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/91 anonim ***** válasza:
92%
Kruppos válaszoló vagyok. Legjobb... Anno reggeliztem unokaocsemmel, ő volt 9 eves. Elovettem mindent ami kell a hűtőből, plusz ugye talca, kes.. Stb. Mondom unokaöcsémnek h kenje meg a kenyerét en addig osszevagom a zoldsegeket. Erre kikapja a kezéből a kenokest, meg h EN hogy képzelem, meg kellett volna kenni a kenyeret neki, meg h majd meglatom a sajat gyerekemnek is megfogom, mert nem tudja... Na most ugye 3 éves a fiam. Mi az hogy nem sajat magának csinalja?? (egyébként sokszor maganak megkenegeti ugyahogy)
2018. dec. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 anonim ***** válasza:
92%
Egyszer kötött belém üzenetben. 😅😆 Sohasem látott,de már akkor is gyűlölt. Miattam utcára rakta a fiát... Írt nekem egyszer egy "szerelmes levelet", amiben egy utolsó kis q voltam és jól megfenyegetett szálljak le a fiáról,mert megveret... A párom kiállt mellettem így kirakta otthonról. Persze megkaptuk,hogy úgy is vége lesz nem adott nekünk egy evet sem.. 😅 4 éve együtt vagyunk lett egy kisfiúnk. Az utolsó affér vele az volt,amikor a gyermekünk képe alatt köpködött. A párom sem beszél vele én sose beszéltem vele élőben. Szóval engem még ismeretlenül is gyűlöl. Bár ahogy olvasom a kommenteket az esetem a jobb verzió legalább nem kell vele találkozni.😅
2018. dec. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 anonim ***** válasza:
93%

Miért nem vágatom le a hajam, mert így csak lóg. 😃

Lapockámig ér.

2018. dec. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 anonim ***** válasza:
96%

Az én anyósom az, aki szerint főzés közben nem szabad kimenni a vécére. De van ám még:

- ha csak szűk családi körben eszünk (férjem + gyerekek), nem tálalom ki a levest, vagyis nem töltöm levesestálba, hanem a fazékból szedünk magunknak. Ez számára akkora szörnyűség, hogy még a boltosnak is elmesélte, aki visszakérdezett nekem, hogy te TÉNYLEG nem tálalod ki a levest?

- Bejöhet a kutyánk a házba... no, az talán a legszörnyűbb.

- A macska is bejöhet, ez talán egy fokkal megbocsáthatóbb.

- VISZONT! A kutya és a macska is tápot eszik, ráadásul Britet, és nem valami 200 forintos teszkós szemetet. Ez szörnyű, szörnyű pazarlás. Ők a használt sütőzsírt forró vízzel felengedik, s a száraz kenyeret beleaprítják.

- Meg én még nem is zsírral főzök, hanem olajjal, ami csak egy fokkal jobb, mintha a Sátán unokája lennék. Vagy lehet, hogy egy fokkal sem?

- Nem küldöm a gyerekeket templomba. Ha akarnak, mehetnek, és néha akarnak is, de én nem kényszerítem őket.

- Ugyanez a temetővel. Nem járunk hetente a temetőbe, s ha megyünk, a gyerekeknek nem kötelező jönni (14, 16 és 18 évesek, amúgy).

- Az első gyerek lány lett. A második kettő fiú, így azért részleges megbocsátásban részesültem :D

- Túl sok virágot ültettem a kertbe, s nem csak a ház elé, hanem a konyhakertbe, a haszonnövények közé, amolyan ágyásszegélynek. De hát annak SEMMI haszna, ilyen hiábavalóságokkal nem kellene foglalkozni.

- Én sütöm a kenyerünket, mert itt a boltban csak egyféle, felfújt fehérkenyér van, mi meg fele részt teljes kiőrlésű lisztből valót eszünk. Ez, természetesen, ilyen diplomás urizálás.

- Csak 20 deka cukrot teszek a lekvárba egy kiló gyümölcshöz. Ő 60 dekát. Az lekváromnak nincs is semmi íze, szerinte. (szerintünk gyümölcsíze van)

- Vitamint adok a gyerekeknek, sőt, a férjemnek, sőt, magamnak is.

Van még egy csomó ilyesmi, mondjam még?

Amúgy, bármilyen hihetetlen is, de szeretjük egymást, és jó a viszonyunk, mert én ezeket a dolgokat simán elengedem a fülem mellett. A férjem is. Nem állunk bele a vitába. Amikor kettesben vagyunk, akkor persze nevetünk rajta.

2018. dec. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 anonim ***** válasza:
12%

Bocs, de a másik kérdezőnek nem szólt be az anyós a, hanem elmondta a véleményét ismerősöknek, és a kérdező meghallotta.

Szerintem mindenkinek joga van a véleményéhez, anyósnak is. Ennyi. Nem kell, hogy mindenki mindig jót mondjon rólam

2018. dec. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 anonim ***** válasza:
87%
Most speciel abba, hogy mi az hogy nem viszem a fiam náluk mikor ott van a bárányhimlős unoka... Mellesleg nem mondtam hogy nem megyünk.. De azt nem értem, hogy miért nem maradnak a beteg gyerek szülei otthon a bárányhimlős gyerekkel...
2018. dec. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/91 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyen apró piszkálódásokat én fel sem veszem. :) Amúgy szeret és én is őt, csak egy végtelenül egyszerű asszony és sokszor jót nevetgélek magamban a "tanácsain". :)

Talán a " legdurvább" ilyen az volt neki, amikor 4 éve kiderült, hogy gluténérzékeny vagyok és ő lelkesen elkezdte az ágyneműktől a függönyökig mindent kifertőtleníteni amíg kórházban voltam. Még valami hiper szuper takarítógépet is vett azonnal amivel az ágyak kárpitjait is kitisztította, majd amikor hazaértem, átjött és közölte, hogy a gyerek jobb lenne ha hozzájuk költözne amíg meggyógyulok, hogy nehogy elkapja, mert hát akkor hogyan fog tudni leérettségizni. :)

Nem nehezteltem rá egyáltalán és örültem a steril lakásnak. :)

2018. dec. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!