Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mikkel kötött belétek anyós/após?

Mikkel kötött belétek anyós/após?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdés inspirált, ahol a kérdező megemlítette, hogy az anyósa beszólt neki, mert nem viselt kötényt a konyhában, és aki nem hord kötényt, az nem is lehet jó háziasszony.

Erre írt még két válaszadó, hogy 1. náluk anyós szerint, aki műanyag ruhacsipeszt használ, az nem jó háziasszony (és megy utána anyós, és a kiteregetett ruháknál kicseréli a műanyag csipeszeket fára), és 2. anyós szerint a jó háziasszony főzés közben nem mehet ki wc-re.

Én sírva röhögök minden ilyen elborult kritikán. Tudtok még hasonlókat? Ne kíméljetek! :D Mivel kötött belétek anyós? Milyen elborult elképzeléseik/elveik vannak, amelyeket rátok akarnak esetleg erőltetni?



2018. dec. 21. 13:02
 81/91 anonim ***** válasza:
47%

Te jó isten. Végigolvastam, sírva röhögtem, és egyúttal hálás vagyok az égnek, hogy az én anyósommal semmi probléma nincs (apóssal sincs). 9 éve vagyok a fiával, az elejétől családtagként kezel, és én is nagyon szeretem. Mindig dicséri a főztömet, imádja az unokáját (nem mellesleg tök mindegy volt nekik a neme és a neve is), tiszteletben tartja amit a gyerekkel kapcsolatban kérünk, nem szól bele se a nevelésébe, se az életünkbe, 10 percre laknak és mégsem járkál át 24/7...sorolhatnám... de úgy látom ebből a topikból, hogy baromira szerencsés vagyok...


Megjegyzem, az én szüleim is pont ugyanilyen jó arcok, úgyhogy a párom is szereti az anyósát/apósát (nem véletlenül lett a 2 "papa" meg a 2 "mama" országos cimbora nem sokkal azután, hogy összejöttünk).


Csak azért írtam le, hogy ne keseredjen el, aki ide tévedne olvasni, azért ilyen is van... :))

2019. ápr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 Ketseg2017 ***** válasza:
5%

Akor én az a nagyon ritka kivétel vagyok akinek a legjobb anyósa meg apósa van? :D

Tényleg nem lehet rájuk panaszom, mindkettő jó fej, rendesek, kedvesek voltak velem az elejétől fogva. Persze ez az elejétől ogva kölcsönös volt. Ezt a jó viszonyt mondjuk sikerült mégjobban megerősiteni mikor 2 és fél évig együtt laktunk.

2019. ápr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 anonim ***** válasza:
72%

Após szerint a diplomás emberek lusták és munkakerülők, szerinte csak a fizikai munka a munka. Nos, én két diplomás tanárnő vagyok... Szóval, gondolhatjátok milyen véleménye van...


Anyós: nem verem elég vékonyra a hust a rántott szelethez, ő a krumplisalátába tejfölt is rak, én nem, tehát az enyém kevésbé finom. Mindig mindenki elé az ő süteményét tukmálja... Ha vendég jön hozzánk, akkor jövet vagy menet de kiáll a kapuba (szomszédok vagyunk) és tuti megpróbálja behivni magához kávéra. A muskátlihoz is csak ő ért. Tisztara vége van, ha az enyémet megdicsérik. Én terhesen próbálok odafigyelni, hogy ne emelgessek nehezet +helyesen táplálkozzak, de szerinte ez csak kényeskedés,mert ő mindent megevett és emelgetett is, mégse lett baja. Aztán szerinte az ő nevét kellene adnunk a babának, ha lány lesz, mert az szerinte szép. Hát pedig nem úgy fogjuk nevezni! Aztán mindig mondogatja, hogy ő jobban ért a gyerekekhez, mint én, mert hiába vagyok több, mint 10 éve tanár és tanultam a szakmát 9 évig, ő felnevelt 3 gyereket, csak jobban tud mindent,amit nem is vonok kétségbe, csak nem értem, miért kell hülyének nézni a másikat...

2019. ápr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 anonim válasza:
60%
Nekem anyosom beszolt mennyi sültkrumplit sütök ki, elég az bőven kettönknek :D
2019. máj. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 anonim ***** válasza:
75%
Meg voltam fázva és papírzsebkendőt használtam textil helyett (ami szerintem eszméletlen gusztustalan és nem is higiénikus), neki meg nem tetszett mert "micsoda fertő van már így a kukában". Annyit válaszoltam, hogy szerinte a zsebemben kellene hordanom inkább azt a "fertőt" egy szétázott textil sz@r képében? Erre magára csapta a szobája ajtaját.
2019. máj. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:
3%
Csak annyit tudok mondani hogy az en anyosomnak soha de soha nem tetszik semmi meg akkor sem ha pont ugy csinalom ahogy mondja.Elegem van.Sz arom le hogy mit mond.Kizartam vegleg az eletembol foleg bizonyos nagyon durva ragalmazasok utan.Az unokajat sem lathatja tobbe
2019. máj. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 anonim ***** válasza:
81%

Após szerint a rántott csirke nem étel, csak disznót lehet panírozni, mert az az igazi rántotthús! Persze saját maga se csirkéből, se sertésből nem tudja és nem is próbálja megcsinálni.

Ha náluk vagyunk látogatóban, nagyon frankón elpakolja a kezem alól amit éppen használok, mintha valami rendetlen gyerek lennék, bezzeg a háza az ragad a kosztól, mocsoktól.

A fia kb hetente találkozik a barátaival, én egyszer elmentem kb este tízig a barátnőimmel, gyereket a páromra hagyva, legalább tízszer kérdezett vissza, hogy miért mentem el otthonról, ki vigyáz így a gyerekre?! Azóta inkább nem mesélek el neki semmit.

2019. okt. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 anonim ***** válasza:
74%
"A fia kb hetente találkozik a barátaival, én egyszer elmentem kb este tízig a barátnőimmel, gyereket a páromra hagyva, legalább tízszer kérdezett vissza, hogy miért mentem el otthonról, ki vigyáz így a gyerekre?! Azóta inkább nem mesélek el neki semmit" Ez olyan tipikus. Évente egyszer elutazom egy barátnőmmel 2-3 napra kikapcsolódni, kirándulni. Élettársam hetente elmegy munkatársakkal valahová, és sokat találkozik más haverjaival is (ami nem gond). És hallottam már vissza, hogy anyós kiakadt azon, hogy én elmegyek, mert hogy akkor mit eszik a fia??? :O Teljesen jól elvan, nem csecsemő, tud magának csinálni bármit.
2019. okt. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/91 anonim ***** válasza:
76%
Jajj, ez nálunk is tipikus, változott a munkarendem, majd minden este későig dolgozok (amúgy én is rühellem, alig találkozunk). Anyós rendszeresen elszörnyed, hogy de akkor a párom mit eszik? És én este 11kor állok neki főzni? Neeeem? Akkor mit eszik????
2019. okt. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:
73%
Mi akkor még együtt laktunk,vagyis 2 külön bejáratos házban.Az anyósom megakarta szabni,milyen gyakran jönnek hozzám a szüleim,milyen gyakran megyünk mi.Amikor anyuval telefonáltam,inkabb kimentem sétálni.Továbbá melyik nap ki fürdetheti a kicsit. stb.Ezért semmit nem kötöttem az orrára.Anyuék nem beszéltek vele,én a kicsit nem bíztam rá,mert csak magának akarta.
2019. dec. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!