Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem nagymamája kiborít....

Férjem nagymamája kiborít. Tényleg én lennék a szemét? Erre egyáltalán van megoldás?

Figyelt kérdés

A párom nagymamája élvezettel jár hozzánk MINDENNAP. Mindig épp erre van dolga... nem rég született meg a kisbabánk most 2 hónapos.

A gyermekágy alatt is mindenkit beengedtem meg vendégeltem. De a múltkor amikor pihentem a kicsivel arra keltem, hogy felettem áll és les szóvá tettem neki hogyha látja, hogy pihenünk ne jöjjön már be.. erre azt mondta akkor kell megcsinálni a házi munkát amikor a kicsi alszik. Na nekem meg akkora lett a fejem, hogy közöltem vele, hogy majd én úgy osztom be a saját időmet ahogy akarom. Meg ha sír a gyerek ne vegyem fel mert elkapatom, mondtam neki, hogy magának ez ne fájjon az is az én bajom lesz. Mindenbe bele szól, kibeszél engem mennyiért veszek kabátot magamnak vagy a gyereknek ruhákat, mit főzök, vagy miért nem főzök az nap éppen. Már volt, hogy kizártam de képes addig ordibálni (mert a csengőt is kihúztam már) amíg ki nem mentem. Megkérdezi a szomszédainkat is, hogy itthon vagyunk e. Gondoltam arra is, hogy a nagy németjuhász kutyánkat előre engedem mert fél tőle, hogy ne merjen bejönni. Lehet, hogy bunkóság de már nem tudom szebben elmondani neki , hogy nincs szükségem a kioktatásaira meg arra se hogy óra hosszakat itt üljön. Meg van, hogy egy nap 2x is jön!!!! De nem tudom minek komolyan már azon gondolkozom, ha nagyobb lesz beadom bölcsibe, hogy vissza menjek dolgozni és ne jöjjön.

Most én vagyok az ennyire bunkó, hogy nem bírom már? Erre egyáltalán van megoldás?



2021. febr. 1. 08:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 anonim ***** válasza:
89%
Óvatosan vezesd fel a dolgot a családnak, először a férjednek, mert még a végén megnyered a nagymama felügyeletét, mert "te úgyis otthon vagy és ráérsz" címszóval, amúgy ezt nem neked kell megoldani, hanem a gyerekeinek, erre azért figyelj oda.
2021. febr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
91%
Kisgyerek mellett nem lehet demens, mert veszélyes rá. Szó szerint.
2021. febr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:
34%

12:15-ös

Nem az a lényeg, hogy mire emlékszik, mert nyilvánvaló, hogy hülyül!

Az a lényeg, hogy ne menjen be erre való a kutya, mert egyelőre még fél tőle.

Meg erre való lenne a mentő hívás.

Nagyon okosnak hiszed magad mert ápoltál demenst, de nem szakmai tanácsot adtam, egy ápolásra szoruló ellátására csak lehetőséget vázoltam, hogy megszabaduljon tőle a kérdező.

2021. febr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező!

Én ápoltam demenst 12 évig(!!!) tehát ismerem a kórt.

Teljesen mindegy, hogy mit beszélsz meg vele, még ha úgy is tűnik, hogy megértette, másnap, vagy pár óra múlva kezdődik elölről, mert nem is emlékszik rá.

A nagymama egyértelműen kezd azzá válni, mert tipikusak a tünetei, az örökös mehetnéke, ok nélkül keres embereken dolgokat, összevissza beszél, stb.

Tényleg kellene elkezdeni az elhelyezésével kapcsolatos ügyek intézését, mert lehet, hogy évek, mire hely lesz.

Viszont!

Ha nem kerül hivatalosan gondnokság alá, akkor akarata ellenére nem tehetitek be sehova!

Ehhez kellene először is a háziorvossal beszélni, az majd elmondja a továbbiakat. Nyilván a következő lépés egy pszichológiai vizsgálat lesz, ahol szakemberek ülnek, ha a legjobb formáját is hozza, azokat nem tudja megtéveszteni.


A szomszédokkal meg beszélj, hogyha látják, hogy ő az, akkor ők se menjenek ki, mert részedről oka van, hogy nem engeded be.

És ahogy nagyon okosan írta itt valaki, hogyha jelenetet rendez az utcán és rendőr/mentő van ráhíva, az csak egy plusz pont a gondnokság elbírálásánál.

2021. febr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 anonim ***** válasza:
90%

12:50 igen a demes és a gyerek veszélyes combo, viszont ezt a családdal is meg kell értetni. Ilyenkor jön a ki hagyja ott a munkahelyét című játék, hogy a nagyival legyen. Mert vagy felosztja egymás közt a família a gondozást (elsősorban gyerekek, unokák) vagy gondozót kell fizetni + rokonoknak vigyázni vagy ha már olyan szinten van be kell adni otthonba, de oda már most jelentkezni kell, mert erősen várólistás mindegyik.

Természetesen attól, hogy beteg még nem jelenti azt, hogy a kérdező köteles elviselni, hogy bármikor feltűnjön az otthonában és zavarja a néni.

2021. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 anonim ***** válasza:
67%
Nézd, nem engeded be. Ha ordít max közöld a szomszédokkal, hogy nyugodtan hívjanak rá rendőrséget, nem érdekel. Te nem engeded be és kész. Az elején nehéz,de aztán szépen eltűnik hidd el.
2021. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/88 anonim ***** válasza:
93%

A nénit ki kell vizsgáltatni, mert nem biztos, hogy simán csak unatkozik, lehet demencia kezdete is.


A másik: kapu bezár, csengő kihúz. A kerítésen csak nem mászik át. A bejárati ajtót meg a nagyitól függetlenül zárni kell, pláne ha alszotok a gyerekkel.

Nem szabad beengedni.

2021. febr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim ***** válasza:
41%

Még nem mutattad meg merrenvan az ajtó?

Kutyát előre kapu/ ajtó zár.

Kiabál? Kimenni elküldeni.

2021. febr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 anonim ***** válasza:
86%
én nagyapám és nagyanyám is kezdte elveszteni a vége felé a fonalat,de mindvégig kedvesek voltak és nem kötözködtek. Sajnos aki életében is szemét volt, ilyenkor még inkább kimutatja milyen ember valójában, ezért nem is sajnálnám amikor elküldeném a fenébe.
2021. febr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/88 anonim ***** válasza:
85%
Azért bátor, mert én pl reflexből felrúgtam volna azt, aki felettem áll. Ha erre riadok.
2021. febr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!