Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem nagymamája kiborít....

Férjem nagymamája kiborít. Tényleg én lennék a szemét? Erre egyáltalán van megoldás?

Figyelt kérdés

A párom nagymamája élvezettel jár hozzánk MINDENNAP. Mindig épp erre van dolga... nem rég született meg a kisbabánk most 2 hónapos.

A gyermekágy alatt is mindenkit beengedtem meg vendégeltem. De a múltkor amikor pihentem a kicsivel arra keltem, hogy felettem áll és les szóvá tettem neki hogyha látja, hogy pihenünk ne jöjjön már be.. erre azt mondta akkor kell megcsinálni a házi munkát amikor a kicsi alszik. Na nekem meg akkora lett a fejem, hogy közöltem vele, hogy majd én úgy osztom be a saját időmet ahogy akarom. Meg ha sír a gyerek ne vegyem fel mert elkapatom, mondtam neki, hogy magának ez ne fájjon az is az én bajom lesz. Mindenbe bele szól, kibeszél engem mennyiért veszek kabátot magamnak vagy a gyereknek ruhákat, mit főzök, vagy miért nem főzök az nap éppen. Már volt, hogy kizártam de képes addig ordibálni (mert a csengőt is kihúztam már) amíg ki nem mentem. Megkérdezi a szomszédainkat is, hogy itthon vagyunk e. Gondoltam arra is, hogy a nagy németjuhász kutyánkat előre engedem mert fél tőle, hogy ne merjen bejönni. Lehet, hogy bunkóság de már nem tudom szebben elmondani neki , hogy nincs szükségem a kioktatásaira meg arra se hogy óra hosszakat itt üljön. Meg van, hogy egy nap 2x is jön!!!! De nem tudom minek komolyan már azon gondolkozom, ha nagyobb lesz beadom bölcsibe, hogy vissza menjek dolgozni és ne jöjjön.

Most én vagyok az ennyire bunkó, hogy nem bírom már? Erre egyáltalán van megoldás?



2021. febr. 1. 08:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is első lépésben a férjnek kell ezt lerendezni. Az ő nagyanyja!

Ha meg valóban demencia előjele, akkor annak a szülőnek (anyós?Após?) is meg kell említeni, aki a gyereke...

2021. febr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/88 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen a párom is szólt már neki. De általában akkor jön amikor ő nincs itthon. A múltkor sírt a pici a drága nagyi majd hogy ő tudja, megnyugtatja a férjem ott könyörgött adja oda neki a gyereket. Mert a férjem vigyázott rá és úgy gondolta a mama, hogy ő nem alkalmas rá. Akkor hívta a párom az anyját, hogy szóljon a mamára és vigye el. Anyósomat is előszeretettel zaklatja ő otthon dolgozik körmös. Beül a vendégek közé stb... meg a többi rokonnak is kivan a f*sza. Felzörgeti őket is amikor éjszakások.

Ma is biztos, jön megpróbálom neki elmagyarázni, hogy ne jöjjön csak amikor megbeszéljük. Csak a türelmem is véges és sokszor amikor már 20. alkalommal mondom már ingerült vagyok. Sokszor nem is tud vendég jönni mert amikor az én rokonaim itt vannak, vagy barátaim ő is itt ül hallgatózik amit majd mindenkinek vissza mondd ami nekem kellemetlen. Nem is szívesen jönnek hozzánk már ez miatt sajnos.

De mondom a férjemnek majd, hogy szóljon neki megint hátha ha többen mondjuk megérti. De a férjem rokonai is mondták már neki hogy hagyjon már minket.

Ja a cipőt nem tudjuk eldugni mert le se veszi mindenhol végig trappol a sáros cipőjével a lakásban. Azért is szóltam már de hát nem számít van időm takarítani.

Lehet tényleg ennyire be van kattanva.

Azért engedtem be mert már többször szóltak a szomszédok, hogy őket ne zaklassa ami jogos és totál megértem mert még én se akarom, hogy engem zaklasson. De talán ha párszor kizárom nem engedem be akkor megunja talán. Addig meg elnézést kérek tőlük... Nem tudom nehéz helyzet ez.

2021. febr. 1. 10:06
 23/88 anonim ***** válasza:
92%

Én biztos nem engedném be. Eddig se engedtem volna.


Kimennék és közölném hogy "Most nem érek rá, tessék haza menni. Nem jöhet be"


A szomszédoknak meg megmondanám, hogy nyugodtan hívjanak rá rendőrt.

2021. febr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 A kérdező kommentje:

Ment a zöld mindenkinek!

Ja a férjem isten őrizzen, hogy adjon neki kulcsot. Ő is kiszokta zárni, ha elege lesz belőle de nyilván ők azért kevesebbet találkoznak.

2021. febr. 1. 10:11
 25/88 A kérdező kommentje:

24-es

Volt már covidos... csúnya de az volt az egyik legjobb időszak mert 3 hétig nem tudott jönni.

2021. febr. 1. 10:13
 26/88 anonim ***** válasza:
94%

Demencia egészen biztos, ha mindenkit zaklat. Pszichiáterhez el kell vinni, elmesélni a tüneteket. Csakhogy ez nem a ti, hanem az anyósodék dolga. Ülj le anyóssal, és beszéld meg, hogy a nagyihoz orvos kell.

Tényleg, mikor lett ilyen a nagyi? Egész életében zaklatott mindenkit, vagy ez csak egy ideje van neki?

2021. febr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 anonim ***** válasza:
96%
Egyedül lakik? Egyre zakkantabb lesz, 24 órás őrzés kell neki, hogy ne mászkáljon el és ne zaklasson másokat.
2021. febr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/88 anonim ***** válasza:
37%

Az, hogy a többi rokont is zaklatja, az talán annak a jele, hogy unatkozik. Nem gondoltatok rá, hogy szereztek neki egy szobakutyát vagy macskát? Hátha az lefoglalná és azzal babázna otthon.

Egyébként meg semmiképp ne nyiss neki ajtót, ha jön. Küld el haza az ablakból kiabálva ha kell, mondd neki, hogy alszik a baba, és épp takarítasz, nem érsz rá. Talán még büszke is lesz magára, hogy megfogadtad a tanácsát.

2021. febr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 anonim ***** válasza:
87%
Nem szabad soha engedni. Ne nyiss ajtót. A szomszéd meg ne neked szóljon ha nem tetszik hanem neki vagy hívjon rendőrt. Ne hagyd magad mert tönkre fog tenni. Már elkezdte és jól halad. Nem normális amit csinál.
2021. febr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 anonim ***** válasza:
73%
Én simán kihívnám rá a rendőröket meg feljelenteném zaklatásért. Akkor lehet ki is vizsgálnák az elmeállapotát. Kit érdekel, haragudjon meg, legalább nem menne többet. Nem normális a vénasszony, és idővel ez csak rosszabb lesz.
2021. febr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!