Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem nagymamája kiborít....

Férjem nagymamája kiborít. Tényleg én lennék a szemét? Erre egyáltalán van megoldás?

Figyelt kérdés

A párom nagymamája élvezettel jár hozzánk MINDENNAP. Mindig épp erre van dolga... nem rég született meg a kisbabánk most 2 hónapos.

A gyermekágy alatt is mindenkit beengedtem meg vendégeltem. De a múltkor amikor pihentem a kicsivel arra keltem, hogy felettem áll és les szóvá tettem neki hogyha látja, hogy pihenünk ne jöjjön már be.. erre azt mondta akkor kell megcsinálni a házi munkát amikor a kicsi alszik. Na nekem meg akkora lett a fejem, hogy közöltem vele, hogy majd én úgy osztom be a saját időmet ahogy akarom. Meg ha sír a gyerek ne vegyem fel mert elkapatom, mondtam neki, hogy magának ez ne fájjon az is az én bajom lesz. Mindenbe bele szól, kibeszél engem mennyiért veszek kabátot magamnak vagy a gyereknek ruhákat, mit főzök, vagy miért nem főzök az nap éppen. Már volt, hogy kizártam de képes addig ordibálni (mert a csengőt is kihúztam már) amíg ki nem mentem. Megkérdezi a szomszédainkat is, hogy itthon vagyunk e. Gondoltam arra is, hogy a nagy németjuhász kutyánkat előre engedem mert fél tőle, hogy ne merjen bejönni. Lehet, hogy bunkóság de már nem tudom szebben elmondani neki , hogy nincs szükségem a kioktatásaira meg arra se hogy óra hosszakat itt üljön. Meg van, hogy egy nap 2x is jön!!!! De nem tudom minek komolyan már azon gondolkozom, ha nagyobb lesz beadom bölcsibe, hogy vissza menjek dolgozni és ne jöjjön.

Most én vagyok az ennyire bunkó, hogy nem bírom már? Erre egyáltalán van megoldás?



2021. febr. 1. 08:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
86%
A férjed állítsa le a nagyanyját, vagy beszéljetek vele közösen. Csak akkor mehet át hozzátok, amikor ezt előre egyeztetitek, az okoskodásra meg nincs szükség, felnőtt emberek vagytok, a saját életeteket ti menedzselitek és a gyereketeket ti látjátok el. Ha megsértődik, nem kell vele törődni.
2021. febr. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 anonim ***** válasza:
81%
Ajtót bezárod és nem nyitód ki. Probléma megoldva.
2021. febr. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim ***** válasza:
89%

"Már volt, hogy kizártam de képes addig ordibálni (mert a csengőt is kihúztam már) amíg ki nem mentem" - ez nagy hiba volt, mármint hogy végül mégiscsak beengedted.

A férjednek kell lerendeznie.

2021. febr. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
26%
egyszerűen nem kell beengedni, ha meg mégis bejön és nem bírtok vele vagy neveletlenkedik az ajtó előtt, akkor érdemes lenne megleckéztetni, pl.: eldugni a cipőjét.
2021. febr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
96%

"eldugni a cipőjét"

Ne, mert akkor nem megy el :D Valami mást kell kitalálni.

2021. febr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:
23%
A be nem engedés nem opció, mert a kérdező leírta, hogy a szomszédokat csengeti ki akkor, és azok is beszállnak az ordítozós dörömbölésbe.
2021. febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim ***** válasza:
90%

Meg csirajaban el kellett volna folytani a problemat, mostanra mar a fejetekre nott!

Meg kell neki mondani, hogy nem kell minden aldott nap csak ugy beallitani. A ferjed miert nem beszelget el a Mamaval?

A parommal ugy beszeltuk meg, hogy az o rokonsagat o intezi, en pedig a sajatomat. Ez egy kivalloan mukodo rendszer.

2021. febr. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim ***** válasza:
85%

A mama valószínűleg már anyósnak is ez a kotnyeles idegesítő fajta volt. Ha jóban vagy anyósoddal, esetleg kérdezz rá, hogy ők hogy rázták le anno. (ha lerázták)

Vagy beszélje meg vele a férjed, hogy akadjon le rólatok, vagy mostantól akárhogy ordít az utcán, ne engedd be. A kutya kiengedése se rossz ötlet. Határozottnak kell lenni az ilyenekkel, mert különben még pofátlanabb lesz.

Egyébként hogy tudott bejutni a házba amíg aludtál?

2021. febr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem lennél otthon, mert dolgoznál, akkor is bejönne, mert a férjed adna neki kulcsot. Itt vannak többen is, akikhez az anyós-após bejár a lakásukba a távollétükben is, és a hűtőből eszegetve tévéznek a gyerekeik távollétében. A érjed ha eddig nem beszélt a nagyival, akkor ezután sem fog, de mivel a néni nem normális, bárki is beszél vele, nem lesz hatása. Szerintem itt nincs megoldás.
2021. febr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
72%
Kapd fel a gyereket és te jelenj meg nála mindennap reggel, és kérj tőle reggelit, aztán meg ebédet, hogy te most vendégségben vagy, lásson el.
2021. febr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!