Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem nagymamája kiborít....

Férjem nagymamája kiborít. Tényleg én lennék a szemét? Erre egyáltalán van megoldás?

Figyelt kérdés

A párom nagymamája élvezettel jár hozzánk MINDENNAP. Mindig épp erre van dolga... nem rég született meg a kisbabánk most 2 hónapos.

A gyermekágy alatt is mindenkit beengedtem meg vendégeltem. De a múltkor amikor pihentem a kicsivel arra keltem, hogy felettem áll és les szóvá tettem neki hogyha látja, hogy pihenünk ne jöjjön már be.. erre azt mondta akkor kell megcsinálni a házi munkát amikor a kicsi alszik. Na nekem meg akkora lett a fejem, hogy közöltem vele, hogy majd én úgy osztom be a saját időmet ahogy akarom. Meg ha sír a gyerek ne vegyem fel mert elkapatom, mondtam neki, hogy magának ez ne fájjon az is az én bajom lesz. Mindenbe bele szól, kibeszél engem mennyiért veszek kabátot magamnak vagy a gyereknek ruhákat, mit főzök, vagy miért nem főzök az nap éppen. Már volt, hogy kizártam de képes addig ordibálni (mert a csengőt is kihúztam már) amíg ki nem mentem. Megkérdezi a szomszédainkat is, hogy itthon vagyunk e. Gondoltam arra is, hogy a nagy németjuhász kutyánkat előre engedem mert fél tőle, hogy ne merjen bejönni. Lehet, hogy bunkóság de már nem tudom szebben elmondani neki , hogy nincs szükségem a kioktatásaira meg arra se hogy óra hosszakat itt üljön. Meg van, hogy egy nap 2x is jön!!!! De nem tudom minek komolyan már azon gondolkozom, ha nagyobb lesz beadom bölcsibe, hogy vissza menjek dolgozni és ne jöjjön.

Most én vagyok az ennyire bunkó, hogy nem bírom már? Erre egyáltalán van megoldás?



2021. febr. 1. 08:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 A kérdező kommentje:

Kb szerintem azóta kezdődött nála mikor a papa meghalt 9 éve de akkor még nem volt ilyen rákos volt. Most így leginkább azóta lettem jobban rá figyelmesebb mióta terhes lettem és itthon voltam veszélyezettként és mindennap többször megfordult itt. Akkor meg is sértettem valószínűleg mert akkor is magyarázott, hogy nem kell annyit pihennem elfogok hízni nem lesz annak a gyereknek semmi baja és a társai. Akkor elküldtem lehet kicsit durvábban melegebb éghajlatra akkor még nagyjából NÉHA megértette most mióta a pici meg van nem lehet levakarni.

Eddig azért nem nagyon vettem észre mert sose voltunk itthon a férjemmel mert 10-12 órában dolgoztunk. Így leginkább anyósomat boldogította mert ő van otthon de hát ő is dolgozik attól függetlenül...

Igen egyedül lakik. Állatokat nem szereti.

Akkor tényleg komolyan elkell beszélgetnem anyósommal, hogy ez már így nem állapot, ha ez mondjuk már a demencia tünetei volnának. De egyébként meg mindig orvoshoz járkál mert mindig azt hiszi halálos betegsége van.

2021. febr. 1. 10:41
 32/88 anonim ***** válasza:
87%
100%, hogy demencia. A hipochondriával együtt. Két közeli rokonom is demensként halt meg, sajnos már elmondásból is felismerem. Vagy alzheimeres, vagy agyi érszűkületes.
2021. febr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
86%
A középszintű demens nem tud egyedül lenni egy percig sem, mert NEM EMLÉKSZIK az akár percekkel korábbiakra sem, neki az egyedüllét az "végleges" érzés. Még egy szobában sem tud egyedül megmaradni, megy a másik után, aki ott van, mintha madzagon húznák. Ez a magyarázata annak, hogy a nagyitok folyton lóg valakinél. Betegsége tünete. Egy otthon lenne neki megfelelő, mert ott állandó társasága lenne.
2021. febr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
85%
Ajtó mindig legyen kulcsra zárva, nem jöhet be és kész. Férjed se enged je be. Had káráljon a ház előtt, majd megunja. Szegény anyósodnak is milyen ciki, hogy zakkant az anyja. Nem szabad hagyni, hogy a nyakatokra járjon, jöjjön akkor, amikor vendégségbe van hívva, és ha kritizálni mer, akkor el kell küldeni. Szomszédoknak is meg kell mondani, hogy mi a szitu és ha zavarja őket, nyugodtan hívják rá a rendőröket. Biztos magányos lehet, de ez mindenlében kanál személyiséggel párosulva a legrosszabb. Ha bölcsire kerül a sor, akkor meg az lesz a baja, hogy miért adod be, miért nem bízod rá. Amúgy az ilyen ellen 2 orvosság van, teljes ignorálás vagy minél messzebb költözni tőle.
2021. febr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:
92%
Az is a demencia jele, hogy válogatás nélkül mindenkit kipletykál, ilyenkor kitalált dolgokat is mond, és szép lassan a kitaláció lesz a legtöbb, alig valami valóságalappal. A mi rokonunk a kerítés belső felén álldogált, mindenki odahívott, aki elment az utcán, és elkezdte neki mondani az anyagi helyzetét, a családi kapcsolatokat, és hogy itt őt meg akarják ölni, ő nem is itt lakik, csak elrabolták.
2021. febr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
93%
Az egyik korai, feltűnő tünet volt, hogy akiket ritkábban látott, azokat nem ismerte fel arcról.
2021. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:
94%
És pl. egy szívroham vagy egy agyvérzés a kezdődő demens agyi állapotát 5-10 évvel előrehaladottabb állapotba rontja le a keringés romlásával. Nálunk egy pillanat alatt lett ilyen hatalmas romlás, attól fogva olyan magatehetetlen lett a rokon, hogy éjjel-nappal felügyelni kellett, fel ne robbantsa a gázt vagy ki ne gyulladjon a lakás, vagy bele ne essen az üvegajtóba. Éjjel a demensek jellemzően alig alszanak, kóborolnak, akkor is éber felügyelő kell nekik, egy demens otthoni ápolása két teljes, nem dolgozó embert kíván. Ezért kerülnek otthonokba.
2021. febr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 A kérdező kommentje:

Akkor lehet tényleg beteg inkább most, hogy mondjátok néha csinál fura dolgokat. Állandóan a tányérjait akarja de nincs itt egy db tányérja se. Karácsonykor egy db hiányzott a készletéből azt mondta itt van nálam hát mondom jó. Képes volt egyesével megszámolni a tányérokat persze nem találta meg amit keresett mert nincs itt. Meg szokott rajtam olyanokat keresni mint pl a köntöse. De igazából ezekre nem figyeltem már mert mindig zagyvál nekem hülyeségekről.

Köszönöm az eddigi válaszokat mindenképpen keresünk neki egy orvost aki ebben jártas!

2021. febr. 1. 11:42
 39/88 anonim ***** válasza:
98%

38: gyanús jelek....


Egy nagyon kedves barátnőm nagymamája - már súlyosabb állapotban - folyton azzal támadta le a családot, hogy ellopták az ékszereit, meg azt mondta az ápolónőnek, hogy nem adnak neki enni, meg etetéskor kiverik a fogát.... (ugye a kanál néha hozzáütődött a fogaihoz).


Nem túl biztató szcenárió. :(((((

2021. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:
97%

Ha ez kezdődő demencia, akkor szólok, hogy ennél csak rosszabb lesz. Szóval most még annyira nem veszélyes, de utána képtelen lesz 24 órás felügyelet nélkül élni. Nálunk a nagymamám szegény más betegsége is volt, a dokinak olyan hajmeresztő dolgokat mondott rólunk, hogy nem adunk enni, meg ő mindig fázik, nem törődünk vele. Persze az orvos tudta mi a helyzet.

Szerintem a férjeddel és az anyósoddal minél előbb kezdjetek el szoc. otthont keresni. A legtöbb helyen úgyis több hónap a várakozási idő, viszont, jobb ha már a listán vagytok, mert ha romlik a helyzet, nem akkor kell kapkodni.

Persze ellenkezni, fog, hogy nem akar otthonba menni, de pszichiáterhez is el kell vinni, hogy adjon szakvélemény, hogy mennyire beszámítható.

2021. febr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!