Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elfogadni azt,...

Hogyan lehet elfogadni azt, hogy egy családtag a saját neméhez vonzódik?

Figyelt kérdés

Egy rokonomról kiderült, hogy a saját neméhez vonzódik. (Fiú)


Nem akarok ítélkezni, de nem is tudom, hogy mit gondoljak. Megdöbbentett a dolog. Anyukámmal elbeszélgettem a helyzetről, ő azt mondja, hogy ítélkezni semmikép sem szabad, el kell fogadni. Egyezek vele, hogy nem szabad ítélkezni, de hogyan lehet elfogadni? Nagyon össze vagyok zavarodva. Közelebbi unokatestvérről van szó. Hogyan kell az ilyen helyzetet kezelni?



2021. nov. 25. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 anonim ***** válasza:
91%

8-as

"Lődd túl a heroint, az sem árt másnak." - Ezt kifejtenéd? Hogy jön a heroin túllövés a homoszexualitáshoz?

2021. nov. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/85 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem egyáltalán nem kell vele foglalkozni, magánügye a dolog, szerintem te sem örülnél ha a szexuális életedben bárki " turkálna "
2021. nov. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/85 anonim ***** válasza:
25%

"Lődd túl a heroint, az sem árt másnak." - Ezt kifejtenéd? Hogy jön a heroin túllövés a homoszexualitáshoz?"


Nem én írtam, de szerintem arra gondolt, hogy azzal sem árt neked/kérdezőnek az illető, tehát azt is el kell fogadni ilyen erővel.

Mondjuk jobban belegondolva nem is annyira hülyeség. Szerintem mindenki a saját lelkiismerete és erkölcsi mércéje szerint fogadjon el dolgokat, ne azért, mert a tömeg épp azt gondolja.

2021. nov. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/85 anonim ***** válasza:
87%
Nem igazán értem mit kell ezen kezelni... Ha a pasikat szereti, hát a pasikat szereti. Ha ellenszenves, agresszív, kellemetlen alak lenne a párja érteném hogy gond van, de így? Lehet hogy velem van a baj, de nem értem mi a probléma. Ugyanaz az ember aki eddig volt.
2021. nov. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/85 anonim ***** válasza:
90%
" de szerintem arra gondolt, hogy azzal sem árt neked/kérdezőnek az illető, tehát azt is el kell fogadni ilyen erővel." Már hogyne ártana. A dogosok tönkreteszik magukat, és a körülöttük élőket. Semmi köze a homoszexualitáshoz, ugyanis az nem árt sem a homoszexuális személynek, sem a családjának.
2021. nov. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/85 anonim ***** válasza:
93%
Egy ideig biztos furcsa lesz, de kis idő múlva már teljesen megszokod és ez lesz a normális. Ne foglalkozz vele különösebben, valószínűleg ő sem azon agyal, hogy te mit csinál(nál) kivel az ágyban.
2021. nov. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/85 anonim ***** válasza:
71%
Annak aki nem érti miért foglalkozik vele a kérdező, azért mert elnyomja, de homofób, szerinte ez nem egy egészséges állapot. Nem ítélkezek, rengeteg ilyen ember van (Nem kérek semmilyen privátot:D Se meleg férfi, se nő nem vagyok), hát ez van, majd talán pár generáció múlva túllépünk ezen.
2021. nov. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/85 anonim ***** válasza:
85%
Eddig ha megkérdezték, hogy mit bírsz az uncsitesódban, akkor felsoroltad, hogy azt, hogy jó a humora, mindig meghallgat, és nőkkel szexel?
2021. nov. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/85 anonim ***** válasza:
92%
Mit kell ezen amúgy annyira agyalni? Nem mindegy kivel dug a rokon?
2021. nov. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/85 1Léna ***** válasza:
6%

Igen ez egy nagyon fontos kérdés.

A köztudatba futótűzként terjed, hogy fogad el, mert hanem fogadod el (jön a fenyegetés) homofóbnak bélyegzünk és akkor téged nem fogadunk el.

De vajon tényleg az elfogadással segítünk legjobban a szeretett hozzátartozónak? Valóban ez segít számára?

Meg se kérdezzük nincs-e valmi lelki sérülés a háttérben?

Vagyis ha egy unokatesó bejelentené, hogy öngyilkosságot szeretne elkövetni, akkor azt is csak fogadjuk el, az ő èlete?


Tedd azt amit a szìved diktál! Néha szükségünk van arra, hogy valaki megkérdőjelezze a cselekedeteinket. Mert ez lehetőséget nyújt az átgondolásra. Lehetőséget nyújt egy mély beszélgetésre, akár egy fájdalom feltárására.

Ez a szeretet.

2021. nov. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!