Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elfogadni azt,...

Hogyan lehet elfogadni azt, hogy egy családtag a saját neméhez vonzódik?

Figyelt kérdés

Egy rokonomról kiderült, hogy a saját neméhez vonzódik. (Fiú)


Nem akarok ítélkezni, de nem is tudom, hogy mit gondoljak. Megdöbbentett a dolog. Anyukámmal elbeszélgettem a helyzetről, ő azt mondja, hogy ítélkezni semmikép sem szabad, el kell fogadni. Egyezek vele, hogy nem szabad ítélkezni, de hogyan lehet elfogadni? Nagyon össze vagyok zavarodva. Közelebbi unokatestvérről van szó. Hogyan kell az ilyen helyzetet kezelni?



2021. nov. 25. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 A kérdező kommentje:

#70, könnyen beszél az olyan, akinek mondjuk nincs a családban "meleg", nem érte olyan megdöbbenés, hogy az " unokaöcséd fiúval jött össze".

Valaki felhozta a pacal példát, ez pontosan olyan, mintha azt írnád, hogy "mi a nem jó a pacalban, sokan szeretik".

Na, ahogy nem szeretem a pacalt, mert számomra fura, ugyanúgy a melegség is fura, de attól szó sincs arról, hogy itélkeznék... Csak fura.

2021. nov. 28. 10:18
 72/85 anonim ***** válasza:
88%

De, igenis ítélkezel, csak elnyomod magadban.


Mellesleg nekem a nagybátyám meleg, de a kezdetektől leszarom, ő dolga. Amíg nem látom lefeküdni egy másik csávóval addig nem érdekel, legyen boldog.


Szóval veled van a gond :)

2021. nov. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/85 anonim ***** válasza:
87%

Könnyen beszélek úgy is, hogy van meleg a családba ráadásul a testvérem.

Teljesen normális volt már az első perctől kezdve, a szüleim is teljesen jól kezelték, de hát ehhez nyilván kell megfelelő felvilágosultság, intelligencia

2021. nov. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/85 anonim ***** válasza:
87%

De mi a búbánatos szösz a fura abban, hogy valaki szeret egy ételt, amit te nem. Ha már pacal, azt én sem szeretem, de attól még nem tartom furának az ételt, sem azt, hogy mások szeretik.

Ugyanúgy az sem fura, ha valaki meleg. Mint ahogy ahogy az egyik válaszoló írta, az emberek bizonyos százaléka nem heteroszexuális. A homoszexualitás előfordul az állatvilágban is, a növényvilágban is. Így működik a természet.

2021. nov. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 anonim ***** válasza:
87%
Meleg nincs, de transznemű van a családban. Kevésbé volt megrázó, mint a nagybátyám, aki sz.rrá verte a feleségét majd elzavarta abortuszra, és még utána neki állt feljebb évtizedekig szapulni a volt nejét...
2021. nov. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/85 A kérdező kommentje:

#72! Nem, én téged ítéllek el azért, mert követ dobálsz rám ismeretlenül!

Nem az unokatestvéremet ítelem el. Hanem téged.

Tetszik a homo-beállítottsága? Nem. Ujjongok, hogy fiúval jár? Nem. Lájkoltam bármelyik közösségi oldalon is a státuszát? Nem. Bántom az miatt, hogy homo? Nem. Beszóltam neki? Nem.

Ellenben te be szólsz, mert valamivel nem értek egyet, és nehezebb elfogadnom! Az agyam eldobom! Ment a piros pacsi!


Ennek a kommentnek néhány szava másnak is szól, nem csak a #72-esnek!

2021. nov. 28. 16:14
 77/85 anonim ***** válasza:
87%
Hát sokra nem mentél a piros pacsiddal:DDD Ígyis 76%on áll a válasz, mivel igenis elnyomott elítélés van benned, mégha te nem is tudod felfogni.
2021. nov. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/85 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, mi azt nem értjük, mi olyan nehéz ezen az elfogadható? Lehet, hogy meglepett, mert korábban nem gondoltad volna, de ezen felül nem azt tudtad meg róla, hogy például rommá vert egy idős nénit apróért... Na az tényleg elfogadhatatlan.
2021. nov. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 A kérdező kommentje:

#77, te aztán biztosan tudod, hogy mi van bennem, ilyen messziről is... Hát mit ne mondjak, mágikus képességekkel rendelkezel. :DD


#78, az elfogadás olyan fogalom , amit nem lehet erőltetni. Ahogyan te nem tudod elfogadni, hogy van olyan ember, amelyik nehezebben dolgozza fel a homoszexualitás létezését, ugyanúgy én is nehezen fogadom el, hogy van ilyen. Nyílván idővel majd könnyebb és könnyebb lesz, és egyszer majd csak észre sem veszem, de most még ez van.

2021. nov. 28. 21:12
 80/85 anonim ***** válasza:
100%
egyszerűen. gratulálsz neki a párjához megmondod, hogy kívánod, hogy boldogok legyenek együtt és élitek tovább az életet, az az ember ugyanaz maradt nem változott semmit. 2021 van régen túlkéne az ilyenek lépni, meleg akkor meleg és akkor mi van, a lényeg mindig az legyen ha ő boldog akkor legyél te is azért boldog mert ő is az.
2021. nov. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!