Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elfogadni azt,...

Hogyan lehet elfogadni azt, hogy egy családtag a saját neméhez vonzódik?

Figyelt kérdés

Egy rokonomról kiderült, hogy a saját neméhez vonzódik. (Fiú)


Nem akarok ítélkezni, de nem is tudom, hogy mit gondoljak. Megdöbbentett a dolog. Anyukámmal elbeszélgettem a helyzetről, ő azt mondja, hogy ítélkezni semmikép sem szabad, el kell fogadni. Egyezek vele, hogy nem szabad ítélkezni, de hogyan lehet elfogadni? Nagyon össze vagyok zavarodva. Közelebbi unokatestvérről van szó. Hogyan kell az ilyen helyzetet kezelni?



2021. nov. 25. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 Lolo98 válasza:
0%
Nem kötelező elfogadni!
2021. nov. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 anonim ***** válasza:
79%
Eleve mi köze ehhez bárkinek? Ép ember elfogadja a másikat olyannak, amilyen, és nem térítget kéretlenül. Az ilyen rokontól pedig, mint az 51-es pedig szabadulni kell.
2021. nov. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/85 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nevelnek valakit heteronak? Vagy melegnek?
2021. nov. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/85 anonim ***** válasza:
87%

Összefüggés van az alacsony értelmi képességek és a homofóbia között:

[link]

[link]

2021. nov. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/85 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezt túl bonyolítani.

Ugyanazaz ember maradt.

2021. nov. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/85 anonim ***** válasza:
92%

Azt gondolom, hogy az ember valahogy nevelve van.


Én két módszert ismerek, amik segítenek elfogadni valamit, amivel nem értesz egyet.


Az első az empátia. Sajnáld, értsd meg, szeresd ennek ellenére, annyira, hogy elfogadod.


A másik, amit idegenekkel szoktam alkalmazni, az az, hogy "úgy csinálok, mintha". Lehet, hogy sosem fogok tudni "normális" emberként nézni egy vakra vagy értelmi fogyatékosra, lehet, hogy az első ösztönös reakcióm az lenne, hogy nem akarok cigány kollégát, de nem vagyok hajlandó engedni ennek az érzésnek. Amikor cigány kollégám volt, akkor adtam neki egy esélyt, ugyanúgy, mint minden más kollégámnak és nem kezeltem másképp, mint bármelyik másik kollégát (szerencsémre csak az első egy hónapban volt nehéz, utána megismertem az embert és fel tudtam rá nézni). Ezt saját magamért csinálom és egy nap talán a gyerekemnek természetes lesz.


Amúgy a homoszexuálisokkal nincs ilyen problémám, mióta a fanfiction-k olvasok. Azoknak a fele homoszexuális, és miután a harmadik Draco Malfoy + Harry Potter összejön történetet olvasod, egy idő után el tudsz vonatkoztatni...

2021. nov. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 anonim ***** válasza:
7%
#54 azért ez meredek. Akkor kb az összes egyetemi profom debil, mert közülük 1 volt olyan, aki szerint rendben van a homoszexualitás. Szerintem egy hangyányit okosabbak nálad!
2021. nov. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/85 anonim ***** válasza:
83%
Professzorok közt is lehetnek hülyék, ha nincs más dolguk, mint más magánéletében turkálni és véleményezni. :)
2021. nov. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 anonim ***** válasza:
25%
Értem, és te azzal nem más magánéletébe turkálsz, hogy elítéled az alapján, hogy ő erkölcsileg mit tárt helyesnek? 🙄🤔
2021. nov. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/85 lizzi77 ***** válasza:
100%
És akkor mit csinálsz vele, ha szted nem oké? Átnevelőtáborba külditek a nyári szünetben, vagy mi? És ha neked van olyan jellemvonásod,vagy szokásod,ami neki elfogadhatatlan, akkor te is mész utána? A linkelgető nagyokosnak meg talán az lenne a terve, hogy addig kell pszichomókushoz járnia, amíg vissza nem tér a napos oldalra???
2021. nov. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!