Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan család ahol...

Létezik olyan család ahol valóban olyan egy karácsonyi összejövetel mint ahogy az amerikai filmekben van bemutatva?

Figyelt kérdés

Sajna soha nem tapasztaltam meg azt az érzést, irigykedve nézem a filmeket, a tökéletes szereplős reklámokat.

Nade van ilyen a valóságban?


Nekem a karácsony egy merő idegeskedésből áll vagy ha nem abból, akkor egy lapos hosszúhétvégének tűnik...

Csak olyan hosszúhétvége amikor folyamat főzök, sütök vagy a kedves családtagok jönnek akiket ki kell szolgálni. Meg persze vigyorogni, mert hát karácsony.


Az anyagi oldalát nem is említem. Az katasztrófa.



2022. dec. 19. 22:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/103 anonim ***** válasza:
70%
7-es vagyok, bővebben a helyzet nálunk is ilyen szimpla igazából, semmi élvezhető vagy különös. A családom balhés, veszekedés és ez így van karácsonykor is. Anyuval megfőzök 22 körül pár napra, 24-en összeülünk rohanva 10 percre pár csaladtag , itt van vita, általában én vagyok a téma és engem basztatnak minden évben, majd hazamegy mindenki és ennyi. Apa nem segít semmit soha egész évben, ez itt sincs másképp. Mamám is kerüli a családot, kb 10 percre jön fel köteledni és enni és hazamegy. Idén anyum éjszakás lesz pl szóval összejövetel az már törölve is van, mert senkinek nincs kedve idén, inkább vállal mindenki munkát aznap.
2022. dec. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/103 A kérdező kommentje:

Én nem tudom megúszósra venni a főzőcskét, mert 2 kamasz gyerek van meg egy férj akiknek nem tehetek halrudacskákat az asztalra, mert palotaforradalom tör ki. De ha meg is tenném, ugyanúgy ott van a többi étel.

Holnap bejglit sütök este, szerdán méteres kalácsot és hókiflit. Ezeket lehet előre mert elállnak... csütörtökön a sósakat, pénteken takarítok és fa díszítés...

A menü egyébként ugye az említett halászlé lesz, szarvas sült (csak frissen jó), másnap húsleves cordon bleu(szintén frissen jó) a gyerekeknek, vadas kettőnknek... aztán gesztenyés süti.

26án meg amikor jön az egész család, akkor sütőben sütöm a kül. húsokat. Rizs, krokett, hasáb, majonézes krumpli, krumplisaláta... ezek meg a köretek az ünnepek alatt.

Leírni is elfáradtam.


Szóval nekem ez tényleg egy kín. Sajnos így élem meg... de a legrosszabb hogy mondom... még mosolyogj is mert ne rontsd már el más karácsonyát.

2022. dec. 19. 23:56
 13/103 anonim ***** válasza:
45%

Nem, nálunk magyar karácsony van.

Egymással versenyezve isszák a pálinkát nehogy a másik elhappolja előle és elfogyjon.

Aztán egyikük lerabolja a mélyhűtött, megeszi a halrudacskákat fagyasztva és végül telibe hányja egyik rokont vagy a karácsonyfát.

Néha szimplán beleesik a fába.

Idén vettem egy tartalék fát és tartalék díszeket.

Aki nagyon kész van időnként gyomormosáson végzi.

Utána két hétig próbálom eltüntetni a robbantott halszagot a nappaliból.

2022. dec. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/103 anonim ***** válasza:
91%
14- te most viccelsz, ugye?
2022. dec. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/103 anonim ***** válasza:
96%
Reggel főzés, mennyből az angyal, kaja, ajándékozás, aztán filmnézés és folytatjuk az evést, játszunk az ajándékokkal és ez minnél többször. Amúgy a nagy család a lényeg, ha sokan vagytok és sok ajándék, úgy nagyon önfeledt lehet az egész és hónapokig ellát élményekkel. Kell sok díszítés, zenék és szabadidő és akkor olyan mint a filmekben. XD
2022. dec. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/103 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, nyugodtan delegáld a feladatokat. A férj és a kamasz gyerekek is nyugodtan takqríthatnak (mondjuk nem értem, hogy minek karácsonyra extrán takarítani, de ez anyám mániája is), pogácsa vagy krumplisaláta készítéshez sem kell különös gyakorlat a konyhában.
2022. dec. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/103 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk semmi idegeskedés nincs. Csak szülőkhöz megyünk, akiket szeretünk. Hozzánk senki sem jön, a kaját rendeljük. Kicsi műanyag fát díszítünk csak. Én nem vagyok hajlandó hülyeségek miatt stresszelni.
2022. dec. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/103 anonim ***** válasza:
88%

Azért az amcsi filmekben sem mindig idilli a helyzet, némelyikben komoly veszekedés is előfordul. Mindenesetre azt nem ábrázolják, mennyi rohadt fárasztó munkába kerül azt a szekérderék kaját előállítani, mert a forgatókönyv szerint azt persze mindet otthon sütik-főzik. Szirupos hülyeség.

N

2022. dec. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/103 anonim ***** válasza:
92%
Hálistennek már nem kell körberohangálni a nagyszülőket, szülőket és kisgyerek sincsen, úgyhogy tényleg csendes és békés.
2022. dec. 20. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/103 anonim ***** válasza:
94%
Szenteste közös vacsi a tesómnál és ennyi. Nincs körberohangálás, soha nem is volt.
2022. dec. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!